30tt - placenta, plodová voda. Poradíte?

888
3.6.13 18:58

30tt - placenta, plodová voda. Poradíte?

Hezký večer,
dnes jsem byla na velkém UTZ ve 30+0tt. Plod odpovídá ukončenému 30. týdnu.
Co se panu doktorovi nelíbilo, je plodová voda a placenta. Je jí malé množství AFI 6,25, průtoky v normě. A dále placenta s mnohočetnými hyperechogenitami, což nevím co znamená. Mám se bát, že je něco s miminkem?

Poradíte, co může být za problém? Jsem zítra objednaná do rizikové poradny a je čas přemýšlet, tak poprosím ty, co vědí oč jde aby mi poradili.

Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
514
3.6.13 19:10

@klarucha Ahoj.Ty hyperechogenity na placente muzou znamenat, ze ta placena hur vyzivuje nebo spis by mohla hur vyzivovat miminko.Asi ti zmeri prutoky krve placentou a k miminku a bude se to sledovat.Tak drzim palce, at to dobre dopadne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
888
3.6.13 19:29

@melerovka - Něco v tom smyslu se zmínil. Tím, že miminko odpovídá týdnu, tak že je to prozatím v pořádku. Jinak by mi museli porod vyvolat. Ví se proč tomu tak je? Ovlivním to nějak? Problém za problémem poslední dobou :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
888
3.6.13 19:32

A musí být v každém případě prokázaná nějaká vada plodu? Doposud mi testy a vše ostatní vycházelo dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
514
3.6.13 19:34

@klarucha pokud vim, tak to ovlivnit nejde.Ale pokud budou ty prutoky OK, tak zatim se vyvolavat porod nebude.Ono to muze nejaky cas jeste vydrzet, ale to vsechno se uvidi az po te poradne a ev. ultrazvuku.Tak se drz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
514
3.6.13 19:36

@klarucha Pokud ti voda neodtekla a na to maji spec. test, tak se muze doplnit.Nebo budou zjistovat, kde je problem.Oni ti to zitra reknou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
888
3.6.13 19:40

@melerovka - Tak moc děkuji za info a tak trošku za uklidnění. O doplnění slyším prvně. Odtok vody jsem nezaznamenala. Minulý měsíc na KO bylo plodové vody zase moc. Snad to nemusí znamenat za kařdou cenu nějakou hrůzu. Dám vědět, jestli si mě tam nenechají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Run
20731
3.6.13 19:45

@klarucha plod je v pořádku, problém je v placentě.. Takže tě budou hodně sledovat, pokud placenta přestane dítě dostatečně vyživovat, porod vyvolají.. Ale zatím neplaš, mimino odpovídá, tak to vypadá ok, 30 týden není zas tak hrozný - podívej se na paterčata ;) A ovlivnit to určitě nemůžeš..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
514
3.6.13 19:47

@klarucha Ono jak miminko cura, tak se zase doplnuje, ale zalezi, kde je ten problem.No uvidis co a jak.Ozvi se v kazdem pripade. V HK je v nemocnici WIFI, tak snad bude i v Pardubkach.Kdyz si te tam nechaji, tak budes mit alespon co delat.To se to samozrejme snazim zlehcit.Moc ti preju, at si te tam nenechaji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6525
3.6.13 19:53

Ahoj Klárko :mavam: řekla bych, že ta horší fce placenty může souviset s těhu diabetem. Neboj, pohlídají si tě. :hug: Evidentně vyživuje zatím dobře, když mimčo odpovídá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27
3.6.13 19:54

@klarucha prosimte hlavne se nestresuj…malé množství plodové vody je relativně častý jev a doktor to bude bedlivě sledovat aby ji melo mimco dostatek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
888
3.6.13 20:08

Tak snad to nebude nic hrozného. Opravdu uvidím až zítra, co mi řeknou. Pokusím se být v klidu. Člověk myslí také hned na to nejhorší. Bála jsem se, zda špatná funkce placenty musí znamenat nějakou vadu plodu.
Vědět dám určitě, neplánuju tam nocovat :mrgreen:

@tery16 - Ahoj Terezko, to si nejsem jistá, zda je to tím. Zeptám se pro jistotu. Brzy Tí napíšu info o mamce aby jsi měla přehled, jak jsem Ti to slíbila. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3Lu
10608
3.6.13 20:16

Zkus hodne pit. Nekdo rika, ze se pak objem plodovky zvysi. A bud v klidu, ja bych ult az tak neverila. Mne rekli, ze mam mimi moc male, ze musi byt u me co nejdele a mala si rekla na termin a mela o kilo vic a neprosla mou uzkou panvi. Takze uz beru doktory s rezervou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
655
3.6.13 20:27

Ahoj, švagrová měla něco podobného, znamenalo to, že placenta od 36tt mimi už nevyživovala, tudíž porodila v 38tt plánovaným císařem, protože malá se jí neotočila, doktoři říkali, že nemá cenu mimi nechávat v břiše měla 2,5kg a byla naprosto v pořádku, ale jen spekuluji a píšu možnou variantu, jak poradit, nevím, zda je to Tvůj problém :nevim: Přeji hodně štěstí :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
888
4.6.13 15:27

Tak dávám vědět, co dnes v HK.
Převzali si mě do rizikové poradny, tak nyní spadám tam. Udělali mi UTZ. Poslali na Prom´test, zda mi neuniká plodová voda. Test vyšel negativní. Doktor řekl, že miminko má opravdu malé množství plodové vody a objednal mě na zítra na UTZ, kde budou řešit tu placentu. Miminko je navíc otočené koncem pánevním a je prý malá pravděpodobnost, že se otočí hlavičkou dolů. Příští týden znovu na KO. Celková diagnóza zní: Dohled nad vysoce rizikovým (ohroženým) těhotenstvím NS.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat