3týdenní miminko a spánek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Labuť19
Kecalka 223 příspěvků 05.11.14 09:31
3týdenní miminko a spánek

Mám skoro 3týdenního kluka, v porodnici dokázal spát 6-7h v kuse. Po návratu domu to ještě šlo, ale teď za poslední týden se to dost otočilo. Ráno se vzbudí kolem 8, nakojim, přebalim a po uložení do postýlky za půl hodiny spí dál. V 10 je vzhůru, nakrmim a pak vydrží třeba 2-3h koukat nebo usne při nošení. Kolem 3 jdeme ven, v kočárku spí klidně 3 hodiny, v 6 koupeme, pak usne kolem 8 spí hodinu a pak usne až o půl 1 v noci. V 10 ho dám do postýlky, hladim ho, plácám po zadečku, pak do vibračního lehátka, chovám, nakrmim ho, po tom usne, ale jakmile ho dám do postýlky tak je vzhůru. Včera nakonec pomohl až kočár a otevřené okno. :cert: Už jsem z toho dost bezradná. Nevim jak mu mám nastavit režim, přes den by spal většinou neustále, ale od tý 6 spí jen naoko.. Jak jste to měli vy s tak malýma prckama? :)

Přečtěte si článek: Novorozenec 3. týden po porodu

Reakce:
Svandu
Echt Kelišová 8726 příspěvků 05.11.14 09:33

Zkus po koupani strcit do swaddle me ;)

carnation
Závislačka 3098 příspěvků 05.11.14 09:35

Uplne stejne, mela obraceny rezim, byla jsem na odvoz :-( Lepsilo se to postupne, kdyz mela cca 2 mesice uz chapala k cemu je noc a den. Snazila jsem se ji pres den nedavat hned spat, at je na vecer vice unavena, ale stejne to nepomahalo, tak nejak sama si to upravila.

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 05.11.14 09:36

@Labuť19 dala jsem do postýlky a dokud nevřeštěl, tak byl tam.. spí sám v postýlce.. zatím neusíná v nějakou určitou dobu, ale to neřeším.. usíná mezi 7-9 večer, budí se v noci na krmení (jak kdy) a ráno je od 5 vzhůru :think:

pucema84
Kecalka 171 příspěvků 05.11.14 09:36

To se časem nějak srovná. Aspoň můžeš přes den dospávat s ním. :) My jsme to měli jednoduché, takže nemám žádnou radu. Malá spala v noci a hezky i přes den, takže nevím, jak na třídýdenní dítě. Někdo používá věci jako fén nebo větrák kvůli tomu zvuku, na který je mimčo zvyklé, když je ještě v děloze. Mám kamarádku, co to takhle dělala ze začátku a fungovalo to. Až jí malá pořádně usnula, tak to vypli a bylo. Nebo se snaž ho nechat víc vzhůru přes den a třeba bude víc unavený k večeru. Hodně štěstí! :)

petra79
Echt Kelišová 9908 příspěvků 05.11.14 09:41

Taky to tak mame pres den spanek ok, k veceru se to meni a chce byt jen u nas jinak v posgylce rve.maji na to narok jsou malinkaty. u 3tydenniho jeste moc rezim nenastvis.me se to dari az ted. mimco te potrebuje, chovej, mazli se s nim.

pkz
Závislačka 4480 příspěvků 05.11.14 09:50

@Labuť19 To vypadá, že to má nějak obrácené :think: Nám pediatrička u obou dětí vždy radila - pravidelný režim přes den, na kojení budit max po 3 hod, nenechávat déle, aby si právě nepřehodilo dítko den a noc. Musím zaklepat - ani u jednoho se to nestalo. Ale sestra to tak měla u syna, přes den spinkal pěkně, v noci děs. Babičky jí radily „nebuď ho, když tak krásně spinká přes den“ - no a pak nespinkal večer a v noci :( Zkus zavézt pravidelný režim přes den, koupání každý večer, ať ví, že je pak noc a spinkání, zkus pevně zavinout, dudlíka, když se vzbudí, nakojit, uložit s dudlíkem a nechat tak, pokud teda neřve, vybrečet bych nenechávala.

Lussye
Extra třída :D 14680 příspěvků 05.11.14 10:13

Je to miminko, nejde naprogramovat jak by jsi chtěla. Pokud se ti probudí víc po koupání, tak ho koupej dříve. Ale režim se Vám teprve vytvoří. Já kojila co 1,5-2 hodiny, ve dne v noci. Časem se to srovná, máš výhodu v tom, že si můžeš odpočinout přes den.

Čekatelka
Extra třída :D 14469 příspěvků 05.11.14 10:21

Dcerka ve třech týdnech usínala mezi půlnocí a třetí hodinou ráno, budila se v pět na kojení, pak mezi sedmou - osmou. Byla vzhůru necelé tři hodiny a pak spala cca půl hodiny, zase vhůru dvě až tři hodiny, spánek půl hodinky, občas i hodinu a tak až do té půlnoci :nevim: ale spí teda naprd doteď. Postupem začala usínat dříve, ale zase se v noci budila i 15× za noc, nepomohlo nic.

Parchant
Ukecaná baba ;) 2026 příspěvků 05.11.14 10:32

Taky jsem přehnaně řešila denní režim ale miminka nás prostě potřebují :hug: a přizpůsobit se musíme my jim :andel: né oni nám :kytka: Moje malá to měla taky otočený (po změně času ok :P ) a postupně jak víc a víc baští se to jen lepší. V sedm ráno už nechce být v postýlce, tak se mazlíme, zpíváme, když usne tak uvařim, vyžehlím nebo si hajnu s ní :oops: do kočárku se uřve a běda zastavit a přestat houpat :P :P

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Trendy světa podlah pro rok 2019? Známe je

Odborníci rok od roku představují nejnovější módní trendy. Ne jinak je tomu i... číst dále >

Slavíme Světový den štěstí: Tipy na radostnější život

Na 20. března připadá Světový den štěstí. A tak vám přinášíme pár tipů na to,... číst dále >

Články z Expres.cz

Blonďatá raketa večer namol: Příběh Marly Růžičkové (†28), neznámé dcery Česka

Energii by mohla rozdávat a pro rodiny nevinných obětí válek na Blízkém... číst dále >

Vyhazov Klause ml. bude ODS hodně mrzet, Fiala je politické jelito, hřímají lidé

Fakt, že výkonná rada Občanské strany demokratické (ODS) vyloučila ze svých... číst dále >