Čtvrté dítě - jak to máte vy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.05.19 08:39
4 dítě? Jak to máte vy?

Hezký den všem, předně chci říct.. Vím, že je to jen naše rozhodnutí a náš problém, ale fakt bych si ráda vyslechla názor někoho nezávislého :kytka: Máme 3 děti, dvě větší dcery a malého syna. Dcery jsou z prvního vztahu. Manžel je vychovává od malička, jsme zajištění, bydlení máme. Já jsem již dlouho doma a konečně jsem si našla práci, kterou úspěšně vykonává z domu. Hezký se rozjízdi. Ovšem nastává nám problém, partner by moc chtěl 4 dítě, biologický jeho druhé. Chápu, opravdu chápu, ale já se na 4 necítím, zvlášť teď, když mám práci, kterou zvládám i s detma. Ale s miminkem ji budu muset pověsit na hřebík min. Na 3 roky a nejsem si jistá, že se mi pak podaří ji zase nastartovat… Hrozně se to ve mě pere, 4 dítě ano, mladší bude mít k sobě parťáka, partner bude spokojený… Ne už teď toho mám nad hlavu, rozjeta práce.. Fakt nevím. Měl někdo podobný příběh? Je 4 dítě velký rozdíl oproti 3?Nutno říct, že veškerá péče je na mne. Partner je pracovně vytížený.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
09Veronika09
Zasloužilá kecalka 544 příspěvků 28.05.19 08:43

Pokud je to on, kdo chce další dítě, tak se bude muset taky postarat. Ty máš práci, která tě naplňuje a staráš se sama o děti. Řekla bych mu, že pokud chce další dítě, tak si bude muset udělat čas a starat se půl napůl. Přeci se kvůli němu nevzdáš své práce. Už tak toho máš nad hlavu.

Uživatel je onlineMs.Ragdoll
Závislačka 3175 příspěvků 28.05.19 08:46

Kdyz jste spolu zacinali, tak jste se o poctu deti mluvili? O jeho predstave?

sediza
Ukecaná baba ;) 2454 příspěvků 28.05.19 08:48

Když je partner tak pracovně vytížený a nepomáhá, tak mi to přijde trochu sobecký, když ví, že vy se na to necítíte. Kdyby se staral i jinak kromě financí… Nicméně, pokud vam zaplatí treba chůvu, tak bych se tomu nebránila. Ale nedělala bych chůvy ze starsích dětí. Kamarádka má 4 deti. Chteli chlapecka a podaril se az na počtvrté. Pracuje do toho, i kdyz mu ještě nejsou ani 2 roky. Ale fungují jí na 100% dvě babičky a jeste má obcas hlídání externě. Sama bez aupair a pomoci na úklid, žehlení bych do toho nešla. S pomocí treba ano, pokud jste zdravá.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.05.19 08:49
@Ms.Ragdoll píše:
Kdyz jste spolu zacinali, tak jste se o poctu deti mluvili? O jeho predstave?
ano, domluva byla 1 společně dítě. Obrátilo se to u něj po narození syna. Moc by si přál 4.ale pravdou je, že já vnitřně taky, ale budu se muset opravdu vzdát práce. Úplně. Což mě mrzí, byla jsem dlouho doma, pouze se starala o děti a domácnost a z toho nic, se mi podařilo něco, co mě moc naplňuje a má krásný ohlas.. Už teď mám problém s hlídáním. 4 děti už nerozdam..
Závislačka 3175 příspěvků 28.05.19 08:49

Navic pises, ze dve deti jsou Tve a partner je vychovava od malicka. Takze Vas vsechny doted komplet zabezpecoval?
Tatinek deti se podili?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.05.19 08:51
@sediza píše:
Když je partner tak pracovně vytížený a nepomáhá, tak mi to přijde trochu sobecký, když ví, že vy se na to necítíte. Kdyby se staral i jinak kromě financí… Nicméně, pokud vam zaplatí treba chůvu, tak bych se tomu nebránila. Ale nedělala bych chůvy ze starsích dětí. Kamarádka má 4 deti. Chteli chlapecka a podaril se az na počtvrté. Pracuje do toho, i kdyz mu ještě nejsou ani 2 roky. Ale fungují jí na 100% dvě babičky a jeste má obcas hlídání externě. Sama bez aupair a pomoci na úklid, žehlení bych do toho nešla. S pomocí treba ano, pokud jste zdravá.

Chuvu bych asi nezvládla já, ale kdoví, třeba ano. Problém je, že ta práce, co dělám se prostě s miminkemdelat nedá a max až bude mít 2-3roky. Jenže za tu dobu zmizí vše, co jsem už zvládla. Lidi zapomenou.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.05.19 08:51
@Ms.Ragdoll píše:
Navic pises, ze dve deti jsou Tve a partner je vychovava od malicka. Takze Vas vsechny doted komplet zabezpecoval?
Tatinek deti se podili?

Nepodili, ano zabezpecoval a staral se o nás.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.05.19 08:56
@09Veronika09 píše:
Pokud je to on, kdo chce další dítě, tak se bude muset taky postarat. Ty máš práci, která tě naplňuje a staráš se sama o děti. Řekla bych mu, že pokud chce další dítě, tak si bude muset udělat čas a starat se půl napůl. Přeci se kvůli němu nevzdáš své práce. Už tak toho máš nad hlavu.

Zkusím mu to říct, pravdou ale je, že finančně nás stále ještě více zabezpečuje on. Potřebuji alespoň ještě rok abych pořádně vše rozjela avratil se mi investice. Myslím, že pracovně nepolevi, je nejen workoholik, ale hlavně nemůže teď vypustit s ohledem na rozjetou práci.. Já fakt nevím, moc ho miluji, vážím si ho, děkuji bohu, že mi pomohl a postaral se o nás. Sen o 4 dítěti bych mu chtěla splnit, ale tímto pitopim sebe… Budu prostě zase doma a nenaplnena.. Miluji svoji práci, miluji ten pocit, že alespoň částečně přispívá finančně i já.

Závislačka 3175 příspěvků 28.05.19 08:56

Jestli dobre chapu, dve uz jsou starsi ( chodi do skoly?), ten mladsi pujde casem do skolky…

Jestli partner vydelala dost a nemate v tomto smeru zadny problem, tak nejake to hlidani, pripadne skolicka na par hodin by asi nebyla uplne nerealna varianta, tak abys mohla pokracovat v tom co delas, alespon v nejake mire.

Nemusi to byt prece o tom, ze musis byt doma 3 roky, bez jakekoli dalsi realizace. :nevim:

09Veronika09
Zasloužilá kecalka 544 příspěvků 28.05.19 09:07
@Anonymní píše:
Zkusím mu to říct, pravdou ale je, že finančně nás stále ještě více zabezpečuje on. Potřebuji alespoň ještě rok abych pořádně vše rozjela avratil se mi investice. Myslím, že pracovně nepolevi, je nejen workoholik, ale hlavně nemůže teď vypustit s ohledem na rozjetou práci.. Já fakt nevím, moc ho miluji, vážím si ho, děkuji bohu, že mi pomohl a postaral se o nás. Sen o 4 dítěti bych mu chtěla splnit, ale tímto pitopim sebe… Budu prostě zase doma a nenaplnena.. Miluji svoji práci, miluji ten pocit, že alespoň částečně přispívá finančně i já.

tak zkus popřemýšlet, zda bys to dítě zvládla i s tou prací, zda by třeba mohl někdo pohlídat a tak…malé dítě také většinou během dne spí…ale práce bych se nevzdala, protože jsem to už také udělala a nevím, zda to bylo dobře.

quanavera
Kecalka 468 příspěvků 28.05.19 09:14

Uz 2 jsou moc :mavam:

Hobitka
Kelišová 5563 příspěvků 28.05.19 09:16

Kolik dni z tydne bys musela pracovat? Ja dostala ve 22m nejmladsi nabidku, co se neodmita, tak nakonec jsem narychlo shanela jesle a do mesice pracovala. Financne se to ted uplne nerentuje, chodim na castecny, takze muj plat padne na jesle, ale vidim to jako prilezitost do budoucna. Jesle berou od 6, 8m, vim, ze tady se na to kouka ruzne (jinde v Evrope je to bezna praxe), ale nemyslim si, ze by treba 2 dny z tydne v jeslich detatku ublizily. Asi bych si nad to sedla a prozkoumala moznosti. Prace bych se uplne nevzdavala, ale ani to dite bych nevidela tak beznadejne. Samozrejme clovek mini,… ale zas kdo neriskuje, nevyhraje :hug:.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.05.19 09:19
@09Veronika09 píše:
tak zkus popřemýšlet, zda bys to dítě zvládla i s tou prací, zda by třeba mohl někdo pohlídat a tak…malé dítě také většinou během dne spí…ale práce bych se nevzdala, protože jsem to už také udělala a nevím, zda to bylo dobře.

Musím to fakt promyslet, pravdou je, že nejmladší půjde za rok do školky, mimino spí.. Já pracuji str-pa. Od 8-16 mohla bych jediné vzít polovinu práce, alespoň si držet jméno.. A za další tři roky stoupnout dítě do školky.. Ach jo. Fakt nevím, druhá věc je, že dítě buď teď, nebo později už ne.. Mám 32.starsi za 3 roky půjde na střední… Holky nevím.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.05.19 09:21
@Hobitka píše:
Kolik dni z tydne bys musela pracovat? Ja dostala ve 22m nejmladsi nabidku, co se neodmita, tak nakonec jsem narychlo shanela jesle a do mesice pracovala. Financne se to ted uplne nerentuje, chodim na castecny, takze muj plat padne na jesle, ale vidim to jako prilezitost do budoucna. Jesle berou od 6, 8m, vim, ze tady se na to kouka ruzne (jinde v Evrope je to bezna praxe), ale nemyslim si, ze by treba 2 dny z tydne v jeslich detatku ublizily. Asi bych si nad to sedla a prozkoumala moznosti. Prace bych se uplne nevzdavala, ale ani to dite bych nevidela tak beznadejne. Samozrejme clovek mini,… ale zas kdo neriskuje, nevyhraje :hug:.

Děkuji :hug: jesle máme nejbližší 70 km, to casovenedam. Ráno rozvazim děti, každé jiná škola, pak školka. Ale nechci se jen tak vzdát, chci pracovat.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama