7. měsíců a ještě se neplazí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
x-slunicko-x
Povídálka 41 příspěvků 04.11.18 21:24
7 mesicu a ještě se neplazi

Caute, mam 7m holcicku a jeste se neplazi, možná su mama co by si to uz i prala, neznam tabulky tak nevim kdy by se melo dite zacit plazit ma jeste cas? nebo uz s tim mam neco dělat? A jit si poradit z doktorem

Reakce:
mroe
Extra třída :D 14568 příspěvků 04.11.18 21:29

Ma spoustu casu. Mela by se pretacet, vic zatim umet nemusi.

Veru1987
Zasloužilá kecalka 891 příspěvků 04.11.18 21:35

Kašli na tabulky. Prostě až na to dozraje tak to příjde. Jsou děti rychlejší, jsou pomalejší. Dcera se mi brzo otáčela, plazila a sedět uměla až po 10m. Chodila v roce. A to to vypadalo že bude ve všem dopředu. Něco měla dříve, něco pozdějí.
A jediné co můžeš je posunout ji hračku dál a lákat ji. A hlavně neporovnávat s jinými dětmi.

x-slunicko-x
Povídálka 41 příspěvků 04.11.18 21:35

No pretacet se umi jen na bříško ale nejde ji to jeste zpět

Veru1987
Zasloužilá kecalka 891 příspěvků 04.11.18 21:36
@x-slunicko-x píše:
No pretacet se umi jen na bříško ale nejde ji to jeste zpět

Dcera se na bříško otočila ve 4m a zpět až tak o 3m pozdějí. To ji nešlo.

x-slunicko-x
Povídálka 41 příspěvků 04.11.18 21:39

No jak se rika kazde dite je jine,ja jen jestli uz treba neni pozde a nemam si poradit z doktorem.

Medičkaa
Kecalka 157 příspěvků 5 inzerátů 04.11.18 21:41

Tak náš sedmiměsíční normální plazení taky neovládá, dopředu se pohybuje kombinací kutálení a takových jakoby přískoků, no je to strašně vtipný ale zatím to neřeším :mrgreen:

Twixinka
Ukecaná baba ;) 1303 příspěvků 4 inzeráty 04.11.18 22:09

Do niceho prcka nenut a nesrovnavej ;) nase mala se nikdy neplazila,pred osmym mesicem zacala lezt po ctyrech,par dni na to si sedla a a dalsich par dni na to si zacala stoupat k nabytku,takze u nas dlouho nic a pak to slo raz na raz :)

Svistice
Neúnavná pisatelka 17555 příspěvků 18 inzerátů 04.11.18 22:09

@x-slunicko-x Plazit se nemusi, obe deti mi od osmimesicu rovnou lezly.

Leli_83
Ukecaná baba ;) 1574 příspěvků 17 inzerátů 04.11.18 22:12

@x-slunicko-x Dcera se neplazila nikdy. :-) Dokonce jsem četla, že pro vývoj dítěte není plazení nijak důležité a tuto fázi přeskočí spousta dětí. Lozit začala až poté, co se začala stavět o nábytek, tedy pomalu až v roce. Stejně tak byla pomalejší v přetáčení - v půl roce na bříško, asi v 8 měsících na záda.

Syn se zase plazil, byl to pohled pro bohy, Meresjev hadr. :mrgreen: No a kdybychom neodjeli na dovču, kde měli na pokojích zátěžáky, tak by se snad plazil dodnes. Tím, že se nějakým způsobem pohyboval dopředu (a byl fakt rychlý :-) ), nic ho nemotivovalo zkoušet jiný pohyb. Na těch kobercích šel teprve na kolínka a začal lozit.

Každé dítě je jiné, nesleduj, neporovnávej, nestresuj. ;-)

bosackamb
Kecalka 132 příspěvků 05.11.18 10:25

@Svistice @Leli83
Správně by dítě mělo prolézt zhruba čtyři měsíce, než začne chodit. Nelezením totiž nedozrávají pohybové reflexy, takže děti pak mohou mít například psychomotorický neklid nebo se nepropojí hemisféry v mozku, nevytvoří se důležité nervové spoje v přední části mozku – důležité pro učení i chování. Lidé, kteří nelezli, pak například i špatně píšou a mají nekoordinované pohyby.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17555 příspěvků 18 inzerátů 05.11.18 10:29

@bosackamb Ale já nepíšu, že nemají lézt. Já píšu, že plazit se před tím nemusí. Dle některých fyzioterapeutů je v podstatě plazení známkou slabého břicha a moderním trendem plvoucích podlah. Plazení prostě není pohyb, kterým by si dítě při svém motorickém vývoji muselo či mělo projít.

Leli_83
Ukecaná baba ;) 1574 příspěvků 17 inzerátů 05.11.18 22:06

@bosackamb Přesně jak píše Svištice - lezení není plazení. ;-) Já psala, že se mi dcera nikdy neplazila a že plazení není pro vývoj dítěte nijak důležité.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejdrsnější kritika Sparty: Rosický na to nemá, Křetínský je analfabet, říká Luhový

Dlouho bylo ticho, teď ale z úst Milana Luhového (55) zazněla jedna z... číst dále >

Nemá ruku a chce 63 milionů korun! Za dublérku Milly Jovovich se modlí i Milla

Přežila skoro vlastní smrt, teď žádá odškodné! Krásná kaskadérka Olivia... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >