7m a velká změna :(

Klurynka25
19.2.16 13:02

7m a velká změna :(

Dobrý den, maminky potřebují poradit. Mám plně kojenou 7m holčičku a 5leteho kluka od narození malé s ni nebyl problém je strašně moc hodná usměvavá vůbec neni slyšet když zabreci je to zazrak je velice spokojena a klidná netaham ji na rukách jak uložim do postýlky tak usne uspavani a hustani u nás nehrozí ALE o víkendu jsme jeli s manželem na Welness na jednu noc mela sem odstrikane mlicko a starala se babicka s dedou vše v pohodě zvládla. Jenže od pondělí s ní bojuju přes den nevydrží v lehátku, ohradce nikde a když ma jít spinkat a ulozim ji do postýlky je zle vydrží jecet i 2h slzicky zadne vylozene se vzteka abych ji vytahla nevím čím to je nikdy takova nebyla vždycky sem luložila od postýlky a odešla a ona usla bez place ale ted se nějak blokla a do postylky ji nemůžu dostat respektive dostanu ale musí hodinu plakat než zabere nechci ji hned tahat na rukach doted sem to nedelala a byla skvělá nechci to úplně pokazit vždycky se k ni naklonim pohladim ji a zkousim ji domluvit ale nefunguje to nesmim se tam ukazat jak me zbystri je rev nevím jestli ma jen blbe obdobi nebo sem nekde udělala chybu možná ze když furt kojim a je starsi a starší tak se na me cim dal vic fixuje nebo me zkousi? Nevím zda mám vydržet a nechat ji aby pochopila ze si ji nevezmu neb ja nevim :( byla vždycky zlatá vydržela sama celý den bez tahani na rukách a ted neudělám nic :( jinak spinka celou noc. Prosím rejpalky typu jak sem mohla nechat kojící mimi doma a jet pryč nereagujte díky. Moc děkuji za rady ;)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

11625
19.2.16 13:06

Řekla bych, že separační úzkost

Příspěvek upraven 19.02.16 v 14:21

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.2.16 13:08
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lutonka
19.2.16 13:10

Me spis zarazi-pises plne kojena-takze jeste nedostava zadnou jinou stravu? :think:

Jinak muze to byt separacni uzkost, v tomto veku uz se muze objevit a jr mozne ze svym odchodem jsi to trochu privolala.Ale urcite si to nevycitej, je dobre, ze sis odpocinula.Jen ji ted budes muset asi venovat vic pozornosti nez jsi byla zvykla.Deti se meni, a bohuzel nekdy takto k horsimu.

Obe moje deti byly takhle zlate do 4m a pak taky prestaly samy usinat a vice me vyzadovat :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Klurynka25
19.2.16 13:10

Není na to ještě mala? Tak to vypadá že ja sem si chtěla o víkendu odpočinout a zrelaxovat a vše sem akorát pokazila :(

• Nahlásit
  • Citovat
9908
19.2.16 13:11

Zeptej se babičky jestli dělalali vše stejně jako ty? Jestli dali do postýlky pohladili a odešli atd.Nebo to může být separační uzkost.Je možný že je to její reakce že jsi byla pryč. Zkus ještě vydržet a dělej to pořád stejně jak si to dělala, třeba si zase zvykne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58662
19.2.16 13:12

@Klurynka25 rýpání to nebude, ale ona reaguje na Tvoji nepřítomnost, to se holt stává.. já nenechávám ječet ani 18 m, má teď taky separačku - začal taky v pondělí.. sice asi zešedivim, ale ječet ho nenechávám.. tahám ho jak kotě :nevim: šediví z toho můj chlap, ale co už.. ono to přejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Klurynka25
19.2.16 13:13
@Lutonka píše:
Me spis zarazi-pises plne kojena-takze jeste nedostava zadnou jinou stravu? :think:

Jinak muze to byt separacni uzkost, v tomto veku uz se muze objevit a jr mozne ze svym odchodem jsi to trochu privolala.Ale urcite si to nevycitej, je dobre, ze sis odpocinula.Jen ji ted budes muset asi venovat vic pozornosti nez jsi byla zvykla.Deti se meni, a bohuzel nekdy takto k horsimu.

Obe moje deti byly takhle zlate do 4m a pak taky prestaly samy usinat a vice me vyzadovat :nevim:

Má i prikrmy zeleninove už i maso ted budeme začínat s ovocem ale jinak ještě přes den kojim příští týden už to planuji zkrátit a nahrazovat ovocem ;)

• Nahlásit
  • Citovat
9908
19.2.16 13:13

Já třeba lituju že když byla v tomto věku nechodili jsme více pryč protože to zvládala v pohodě. Teď v 17 měsících je to hrozný. brečí až jí tečou slzy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Klurynka25
19.2.16 13:17

Mě mamka řekla že měla malou na spaní v posteli včetně celé noci :/ že měla strach že ji neuslyší z pokoje je plasan(moje mamka) no ale přesvědčuje mě ze za jednu noc a jeden den lezení v posteli se ro nemohla naučit ale ja se obavam ze ano v posteli je naprosto klidná když ji dám trvá to už týden nevím jestli se mi ještě podari ji dát do pohody jak byla :( jinak mamka dodržovala vše jak měla krom toho spaní no…

• Nahlásit
  • Citovat
maminkaBeáta
19.2.16 13:19

Ahoj, neřeším že si odjela, to je každého rozhodnutí, ale možná to byl vyvolávácí mmoment takového chování. Najednou maminka byla pryč a ona zjistila, že maminka není s ní spojená, že se může i na dlouho vzdálit a teď si tě hlídá. Také ji mohou růst zoubky. Moje dvě děti jsou nonstop nosící miminka a do dvou let se od nich nedalo udělat krok dokud tvrdě nespaly po dlouhém uspávání a zvládla jsem to, takže i kdyby se to neměnilo, tak nevěš hlavu, prostě bude třeba teď rok chovací a pak vyroste :) Plakat hodinu bych rozhodně nenechala, to bych se hodně bála. Vyčerpává jí to velice a následný hluboký spánek může být i nebezpečný plus si může vykřičet pupeční i tříselnou kýlu. Nenechala bych plakat více jak 10-15min v žádném případě takhle malé miminko. Kromě toho si myslím že když dítě pláče, tak něco potřebuje (byť třeba tvoji pozornost a náruč) může se něčeho bát, mohou ji bolet nožičky jak roste, mohou ji bolet dásně, bříško, hlavička.. nenechala bych ji tomu na pospas. Ono je asi těžko rozlišit, kdy se miminko vzteká ze zlosti a kdy je pohlceno rozčílením a zklamáním z toho že je ignorován jeho požadavek od nejbližšího člověka. Nervová soustava je hodně nezralá na to, aby uměla zvážit, že když se nebude vztekat ale bude plakat více lítostivě tak to bude lépe fungovat.. Jsem ale maminka citlivější, která má možná trošku jiné názory než ostatní maminky, takže píši jen názor :)

• Nahlásit
  • Citovat
Lutonka
19.2.16 13:21

Hm, tak to by me mamka pekne nakrkla..Na toto si deti samozrejme rychle zvyknou..Zkus vytrvat, treba u te postylky bud, drz ji za rucku, ale nepovol. Treba se to jeste podari vratit zpet..

Jo tak, pod pojmem plne kojeni se skryva jiny vyznam, proto me to zarazilo :)

• Nahlásit
  • Citovat
Klurynka25
19.2.16 13:21

Nevytahuju ji když brečí protože vím ze ji nic nebolí nemá ani slzicky vyloženě se vzteka zkousela sem ji na ruky vzit a jako by měla knoflik hned prestala po položení spustila takže ji nechávám brečet nevzteka se zase natolik aby me to nutilo ji vzit zase nejsem tyranka ale má výdrž a jen čekám kdy ji to přejde pochopí ze sem doma a ze to bude jako předtím asi nám to potrvá :/

• Nahlásit
  • Citovat
Klurynka25
19.2.16 13:25

@Lutonka jasně blbě sem to napsala omlouvám se ;) jinak no na mamku sem uhodila a to byla chyba přišlo ji to líto myslela to dobře no tak uvidíme jak dlouho to potrvá

• Nahlásit
  • Citovat
58662
19.2.16 13:27
@Klurynka25 píše:
Mě mamka řekla že měla malou na spaní v posteli včetně celé noci :/ že měla strach že ji neuslyší z pokoje je plasan(moje mamka) no ale přesvědčuje mě ze za jednu noc a jeden den lezení v posteli se ro nemohla naučit ale ja se obavam ze ano v posteli je naprosto klidná když ji dám trvá to už týden nevím jestli se mi ještě podari ji dát do pohody jak byla :( jinak mamka dodržovala vše jak měla krom toho spaní no…

no a tady může být příčina.. to si piš, že si to dítko zapamatuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama