8 tt nebije srdíčko

2.7.21 17:54

8tt, plod neroste, srdicko nebije

Ahoj holky, dnes jsem byla po mesici na kontrole, tesila jsem se, ze uz by melo byt videt srdicko, mela bych byt v 8tt, ale bohuzel doktor rekl, ze to nevypada dobre, plod je maly a srdicko nebije. Hned me objednal na revizi, ve stredu tam mam jit.
Myslela jsem, ze uz hodim flintu do zita, ale procitam diskuze na internetu a zjistila jsem, ze je jeste moznost, ze k otehotneni doslo pozdeji a plod je mensi. Mate nekdo takovou zkusenost? Muj plod dnes odpovida velikosti 6+4.

posledni menstruaci jsem mela 17.4., takze bych mela byt uz v nejakym 10tt, ale na prvni kontrole 2.6. mi doktor rekl, ze velikostne to odpovida na 4tt. Bohuzel fakt netusim, kdy byla ovulace, dokazete z tech dat neco vymyslet? :D Tolik bych si prala, aby byl plod jeste maly a ve stredu tlouklo srdicko jako o zavod.
Prikladam jeste fotky z ultrazvuku, prvni je mesic stary, druhy je z dneska.

Vim, ze by bylo lepsi nedelat si plane nadeje, ale jsem uplne na dne, moc si preju, aby se to jeste nejak vyvrbilo :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1713
2.7.21 18:05

Moc neporadím, v 6+4 uz by melo jit srdicko videt hezky. Nezbyde ti nic jineho nez cekat. Preji hodne stesti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10084
2.7.21 18:10

To bohužel nevypadá dobře, za měsíc ten plod vyroste hodně, i pokud by před měsícem bylo ještě brzo, tak teď už by mělo být všechno dobře vidět, bohužel :hug: I podle té MS bys už měla být mnohem dál. Podaří se to příště, neboj :srdce:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6887
2.7.21 18:10

@Ustricomutik
to je mi lito, ale i v 6+4 uz by :srdce: melo byt videt. ja treba mela blbe urcenou velikost miminka o 10 dni, protoze dr ma spatny utz, platila jsem si tedy pak utz jinde na klinice, kde delaji i screeningy a maji utz kvalitni. a tam vse odpovidalo dle MS a bylo mnohem lepe videt. nicmene i ta dr s blbym utz urcila stari na 6+5 a srdecni cinnost tam byla patrna

v nemocnici ti take jeste udelaji utz kontrolni, neudelaji bez toho revizy. a jestli chces byt klidnejsi, muzes tyden pockat a pak tam teprve jit. nebo se domluvit s tvym OG, ze bys chtela pockat a za tyden kontrolu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31840
2.7.21 18:11

Před měsícem plod odpovídal týdnu 4+ (podle fotky 6.týden) a dnes po měsíci 6+4? Takhle to na prosperující těhotenství, bohužel, nevypadá :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53778
2.7.21 18:18

Pokud na tom utz správně čtu, před měsícem gestační váček odpovídající 5+4, teď embryo 6+4, to fakt není dobré. Od takhle velkého gestačního váčku jsem měla srdíčko za týden a za další tři týdny mělo embryo 2,5 cm, nikoliv 0,68 cm. Navíc srdíčko musí být viditělné od určié velikosti embrya - bývá od 4 mm, ale nad 6 mm prostě musí být stopro. Takže kontrolní ultrazvk před revizí si určitě nech udělat, ale pravděpodobnost, že tam to srdíčko bude, je zcela zanedbatelná, neupínala bych se na ni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22603
2.7.21 18:24

V 6+4 už srdíčko má být, i kdyby to odpovídalo a nebyla jsi 8tt. Ale jestli jsi měla pozitivní test už před měsícem, tak to není prosperující, ovulace být později mohla, ale to bys tam před měsícem neměla nic, to by se to tak max hnízdilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7334
2.7.21 18:34

Je mi to líto. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18105
2.7.21 18:57

Naděje si nedělej, tohle dobře nedopadne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2526
2.7.21 19:21

U mě bylo vidět ❤️ v 6+6 ale u tebe to nějak nevypadá 😔 😔nevypadá to na prosperující tehu… Je mi to líto 😏

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
350
2.7.21 19:25

Já měla/mám dvě těhotenství ze tří mladší oproti MS. Ale! Taky jsem měla pozitivní testy později a děti rostly normálně, ten rozdíl ve velikosti se neměnil. Z toho co píšeš, se bojím, že to dobře nedopadne. Určitě se nech ještě před revizí zkontrolovat, přála bych ti zázrak, ale moc v něj nevěřím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10189
2.7.21 19:32

Naděje už není bohužel žádná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3010
2.7.21 20:17

Myslím, že není šance. Bohužel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.7.21 13:11

@Ustricomutik Slyšela jsem hodně případů (i z blízkého okolí), kdy lékař těhotenství nedával žádnou naději, poslal ženu na revizi, ona nešla a má zdravé miminko! Opravdu, těch případů zbytečných revizí musí být hrozně moc. Není kam spěchat, lze vyčkat na spontánní potrat. Tělo to umí zvládnout samo, navíc v tak rané fázi těhotenství. Revize může způsobit více zdravotních komplikací (zánět dělohy, zjizvení dělohy, problémy s nedostatečností děložního hrdla v následujícím těhotenství..). Nevidím důvod chodit na revizi. Stačí jen být pod dohledem a vyčkat. Buď to miminko zvládne, nebo odejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
16.7.21 13:40

Přesně můj případ jako zmiňuje @Ledová káva.
V 8tt mi řekl gynekolog, že hned na revizi, že není srdíčko a plod velký pouze 6 týdnů, takže je už 2 týdny v podstatě neprosperující (mrtvý). Já jsem odmítla revizi a týden na to je tam srdíčko a vše v pořádku. Došlo dle jiného dr. prý k oplodnění později a termín poslední ms může být zavádějící. :dance: Šance tam vždy je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat