9 měsíční kojenec odmítá tekutiny

29
22.5.18 19:18

9 měsíční kojenec odmítá tekutiny

Dobrý den, máme 9m chlapečka. Už 3 dny odmítá kojení-jen vidí prso a už je problém, čili přikládat ho k prsu nelze. Odsávám mléko, ale bohužel neumí z ničeho pít. Zkoušíme vše. Jediný způsob je pipetou, stříkačkou nebo přidávat do příkrmu. Věřím, že se třeba k prsu ještě vrátí, ale zároveň mě děsí, že jinak se nenapije. Máte nějaké rady, zkušenosti, jak to překonat a nějak ho buď vrátit k prsu nebo naučit pít? Mléka mám dost, s odsáváním problém nemám. Děkuji za postřehy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2468
22.5.18 19:42

@andreja_k Záleží, do kolika bys ráda kojila. Jak jste na tom s příkrmy (množství, kolikrát denně)? Někdy děti začnou kojení odmítat, když mají „až moc“ příkrmu.
U nás teda problém není, dcera se kojí i pije mimo, ale nejlepší je u nás je menší obyčejná sklenička nebo lahev s brčkem (už pro větší děti - Contigo). Předpokládám, že to jsi teda asi taky zkoušela.
Kolik má počuraných plen? Dokud je jich dost, asi bych to neřešila a cpala to do něj aspoň stříkačkou, dělala mu hodně polívky a řidší příkrmy :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Huk
624
22.5.18 19:43

Co přiložit k prsu v polospánku? To většinou projde skoro všechno…jinak nevím, nemá v puse nějaké boláky? Zašla bych za dětským doktorem o radu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
559
22.5.18 19:50

Jako že 3 dny skoro vůbec nepije? Má počůranou plínku? Má nějaké tekutiny z příkrmů? Běžela bych hned zítra za dětskou doktorkou, bála bych se dehydratace. Příčin může být hodně, doktorka by měla poradit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
22.5.18 20:02
@stonožka12 píše:
Jako že 3 dny skoro vůbec nepije? Má počůranou plínku? Má nějaké tekutiny z příkrmů? Běžela bych hned zítra za dětskou doktorkou, bála bych se dehydratace. Příčin může být hodně, doktorka by měla poradit.

Plenky počůrané má. Ředíme příkrmy, dáváme mléko pipetou, stříkačkou, ale to dlouhodobě není moc udržitelné…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
22.5.18 20:03
@Huk píše:
Co přiložit k prsu v polospánku? To většinou projde skoro všechno…jinak nevím, nemá v puse nějaké boláky? Zašla bych za dětským doktorem o radu.

Bohužel i v polospánku je stejný problém. Pusinku má čistou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9100
22.5.18 20:07

Já asi moc neporadím…mám šestiměsíčního, částečně ještě kojený a jinak na příkrmech. Nejdřív jsme koupili hrnek se savičkou, takový ten, co sám neteče, jenže malý z toho nic nenasál, tak jsem tu pojistku vyndavala. Jenže už si ho chce držet sám a byl pořád zlitý. Tak jsem včera koupila ten,,první opravdový hrnek" spouští se, když k němu dítě přiloží rty a je to prostě úžasný!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1677
22.5.18 20:30
@andreja_k píše:
Dobrý den, máme 9m chlapečka. Už 3 dny odmítá kojení-jen vidí prso a už je problém, čili přikládat ho k prsu nelze. Odsávám mléko, ale bohužel neumí z ničeho pít. Zkoušíme vše. Jediný způsob je pipetou, stříkačkou nebo přidávat do příkrmu. Věřím, že se třeba k prsu ještě vrátí, ale zároveň mě děsí, že jinak se nenapije. Máte nějaké rady, zkušenosti, jak to překonat a nějak ho buď vrátit k prsu nebo naučit pít? Mléka mám dost, s odsáváním problém nemám. Děkuji za postřehy.

Holcicka mi to taky delala. Tu ani nejde o samotne tekutiny ale zpusob kterym ji ho davas. Kojene deti dost casto nechteji pit pres savicku. Ze zacatku jsem ji davala po lzickach ale bylo to nekonecne. Ve 7 mesici jsem koupila lahev s brckem a chytla se hned.Do ted pije jen z brcka. Kazde dite je jine no uz od narozeni nechtela dudlik a k savicke ma porad odpor. Tak zkus ci to nepomuze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
22.5.18 20:34
@Patie píše:
@andreja_k Záleží, do kolika bys ráda kojila. Jak jste na tom s příkrmy (množství, kolikrát denně)? Někdy děti začnou kojení odmítat, když mají „až moc“ příkrmu.
U nás teda problém není, dcera se kojí i pije mimo, ale nejlepší je u nás je menší obyčejná sklenička nebo lahev s brčkem (už pro větší děti - Contigo). Předpokládám, že to jsi teda asi taky zkoušela.
Kolik má počuraných plen? Dokud je jich dost, asi bych to neřešila a cpala to do něj aspoň stříkačkou, dělala mu hodně polívky a řidší příkrmy :)

Samozřejmě bych ráda kojila co nejdéle, proto odsávám a věřím, že jde třeba o bojkot kojení. Plenek má cca 7 a víc počůraných. Spíše si říkám, že kdyby se už k prsu nevrátil, tak jak jinak než pipetou, stříkačkou ředěním příkrmu atd. do něho dostat tekutinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
22.5.18 20:38
@rena621 píše:
Holcicka mi to taky delala. Tu ani nejde o samotne tekutiny ale zpusob kterym ji ho davas. Kojene deti dost casto nechteji pit pres savicku. Ze zacatku jsem ji davala po lzickach ale bylo to nekonecne. Ve 7 mesici jsem koupila lahev s brckem a chytla se hned.Do ted pije jen z brcka. Kazde dite je jine no uz od narozeni nechtela dudlik a k savicke ma porad odpor. Tak zkus ci to nepomuze.

Právě…dudlík také nemá od malička. Brčko jsme zkoušeli také a nic bohužel. Také dáváme po lžičkách, ale přesně, je to nekonečné…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
108
22.5.18 21:08

@Aduš8 ten první opravdový hrnek je od aventu? Taky vybírám, tak sháním inspirací.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1677
22.5.18 21:42

Nechci delat reklamu ale nas tahle lahev zachranila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10186
22.5.18 21:49

@andreja_k Tohle mi udelala prvni dcera - v 8,5m ze dne na den. K prsu uz se nevratila. Asi 14 dnu jsme bojovali o kazdou kapku vody, do toho zkouseli nekolik druhu UM z flasky, nez se chytla. Moc pak uz necurala, vazila jsem pleny - jen okolo 200-250 ml denne. Nechtela lahev, prso, vodu, nic. Redila jsem ji presnidavky, varila polevku - to byly jedine tekutiny. Pak zacala i blbe jist, ale aspon vypila denne 450 ml UM. Drzim palce. :hug: Jinak lahev s brckem nam pak hodne pomohla s pitnym rezimem, ale tu pochopila az cca v roce. A pila vyhradne kvalitni cerny caj, na to jsme pak prisli, ze nic jineho ji nejede :mrgreen:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9100
22.5.18 22:07

@Adeletka máme Tommee Tippee netekoucí hrnek Explora 360°, je vhodný od šesti měsíců. Ten od Aventu byl strašně veliký, proto jsem vzala tenhle. Dokonce se dají pak všechny jejich výrobky kombinovat, měnit nástavce, savičky…a opravdu neteče, pokud se nezmáčkne ten disk uprostřed. A i náš šestiměsíční na to přišel hned, že musí horním rtem malinko zatlačit. Docela mě to překvapilo, jsem zastáncem všeho jednoduchého, ale tomuhle dávám za 1.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
10.6.18 17:17

Měli jsme podobný problém. Zaváděli jsme pravidelně 1× denně už od 4 měsíce (bylo potřeba aby mohla babička hlídat). Láhev se savičkou se chytla pouze na mléko (MM) a řídkou kaši, trvalo to 2 týdny, krmil manžel a já byla pryč… Bylo hodně křiku ale zlomilo se :potlesk: jinak se nám osvědčil trainer od NUK a čistá voda pokojové teploty. Nejdříve vypila tak 50ml ale aktuálně máme už 4 příkrmy a vypije i 2 za den… Vydrž! 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama