Akustická kytara - jaká??

119
18.11.20 18:34

Akustická kytara - jaká??

Ahojky, potřebovala bych radu od někoho, kdo tomu třeba alespoň trochu rozumí, aby mi doporučil správnou akustickou kytaru..
Z přítele včera na poslední chvíli vypadlo, že by si moc přál k Vánocům, akustickou kytaru, podotýkám, že je zatím úplný začátečník, ale je velice učenlivý a šikovný, takže čím mě překvapí příště opravdu nevím :D (Krásně zpívá takže v muzice se vyzná, ale k tomuhle mi více neřekl - sám se v nástrojích moc nevyzná) Sice pár dárků né levných už pro něho mám, ale chci mu udělat radost a tak jsem se rozhodla že se podívám i po té kytaře, bohužel jsem našla velice, velice drahé a to já si prostě nemůžu dovolit kytaru za 10 000,– myslím, že ta cena je i zbytečná když je začátečník..Vyloženě jsem na internetu našla krásnou sadu akustické kytary s ladičkou a příslušenstvím z
e-shopu: Alinda (nešel mi vložit web) (Akustická kytara s příslušenstvím pro začátečníky s ladičkou jako dárek, ve 2 barvách 1389 Kč) - Zdá se mi to jako velice pěkné a cena krásná, ale chtěla bych od vás slyšet, mám se na to vyprdnout a koupit třeba něco dražšího někdy příště? že se třeba levné nevyplatí nebo tak něco?? Nebo šli by jste do toho?? Opravdu podotýkám, že nepotřebuje něco bůh ví co, je to úplný začátečník a věnuje se především zpěvu, osobně si myslím, že by mu to opravdu bohatě stačilo (težko říct jestli ho to bude opravdu tak moc bavit) Ale nerozumím tomu VŮBEC, tak se potřebuji zeptat radši, Jestli se opravdu vyplatí/nevyplatí :nevim: děkujiii a hezky brzký advent :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8766
18.11.20 18:47

Dcera hraje na klasickou kytaru na ZUŠ a jako nejvhodnější poměr cena - výkon pro děti a začátečníky nám byla doporučena tato, kupuje ji i ZUŠ: https://www.guitarcentre.cz/…-detail-1208 (pan učitel je fakt odborník). Prý levnější se většinou nedají poslouchat :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4304
18.11.20 19:22

Akustika za 1389 bude hrozny šunt.
Syn začal chodit v září na ZUŠku na kytaru, v muzikeru jsme byli s manželem skoro hodinu než vybral pro syna. Manžel je teda profesionální kytarista takže o to byl výběr preciznější. Ale i já jako lajk po jeho upozornění, jsem viděla nedostatky kytar do 2tis. Jako špatný zvuk, křivé pražce atd.
Akustiku doma máme ale stala 18tis.
Ve tvém případě bych řešila poukázkou do obchodu kde si vybere sám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4304
18.11.20 19:23

Jo a jinak ladička se dá stáhnout jako aplikace do mobilu :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1101
18.11.20 19:32

Na podpal fajn, stačí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
119
18.11.20 19:55

@Lulina999 Myslíš?? Jsem schopná mu mu jí opravdu koupit, ale teď mě tady ty komentáře teda spíš přesvědčili že asi ne, já fakt nevim :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1101
18.11.20 20:17

@nickanonym Rozhodně ne :-) Na takovou kytaru se ani nic nenaučí, protože nejen, že nebude pořádně hrát a ladit, ale bude se na ni hrát i dost špatně. Zrovna výběr kytary je hodně důležitý. Zkontrolovat, jestli je rovný krk, dohmat, jestli ladí v každém políčku, jestli nejsou třeba ostré pražce a jak ta kytara vůbec zní. U španělek i akustik je opravdu důležité si kytaru vyzkoušet. Pod 5 tisíc se nic hrajícího sehnat nedá, do 10 tisíc se bude shánět špatně, ale jde to. Počkala bych na otevření hudebnin a vzala na zkoušení kytar nějakého kytaristu, který tomu aspoň trochu rozumí. Ono i objednání nějaké kytary, která je všeobecně dobrá, je docela risk, každý kus může mít totiž nějakou vadu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
119
18.11.20 20:28

@Lulina999 Ahá, dobře, tohle mě opravdu nenapadlo, určitě děkuji!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1101
18.11.20 21:49

@nickanonym Za málo. Šťastnej výběr ;) :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
120
22.11.20 12:18

Myslím si, že tohle si bude muset vybrat přítel sám. Na internetu bych kytaru nekupoval. Sám jsem kupoval, není to tak dávno. Zašel jsem do hudebnin, řekl jsem, jakou mám představu (nylonové vs. kovové struny, větší, menší, k táboráku, nebo něco víc,…). Kytar tam byl přehršel, společně s prodejcem jsme hledali. Zkoušel jsem si na pár kytar zahrát, abych slyšel jak zní a podle toho jsem vybral tu, která podle mě zněla nejlépe. Cena 5500,–kč, značka Cort (korejská výroba).
Jinak co jsem třeba nevěděl, tak že jsou překližkové kytary (levnější) a kytary z masivu. Ty překližkové mají takový plechový zvuk, ty z masivu mají zvuk plnější. Je velký rozdíl ve zvuku u kytary z 3500kč a za 6000kč. Mezi kytarami v rozmezí 6 - 12 tisíc takový rozdíl ve zvuku není. Respektive je, ale to už člověk musí opravdu o kytarách vědět hodně, zkrátka musí být profík.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama