Velikosti jeansu, přepočet

2398
17.11.20 16:39

Velikosti jeansu, přepočet

Prosím, potřebuji si koupit nové gatě, ale samozřejmě nemám možnost vyzkoušet. Narazila jsem na menší zádrhel, a to americké číslování. Většinu kalhot mám ve velikosti 40-42. Jake tomu odpovidaji velikosti? Podle doporučení na netu mi vychází 31, podle tabulek spíš 33, možná i 34 (ale je dost možné, že jen neumím měřit).
Jo a kdybyste věděly o neelastickych jeansech rovného střihu a ještě prodloužené délky (34), byly byste úplně nejlepší. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1287
17.11.20 18:19

Teď mě překvapil Bonprix, mám kalhoty stejné velikosti jak ty, brala jsem 40, protože mám zkušenost s větším oblečením tam. A padnou úplně krásné, nemusela jsem nic vracet, kvalita byla taky překvapivě dobrá ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2398
17.11.20 18:34

@Janee19 No, jenže mě je tam vše krátké. Těch prodloužených mají pár typu, a vše jen slim a skinny. To byl první obchod, kam jsem koukala. 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
879
17.11.20 19:17

Džíny č. 30 jsou taková ta normální, pohodlná velikost kalhot 38/40 (spíš 40). 40/42 bych tipla na 31/32, víc asi ne (ale taky může záležet na značce, jestli to je nějaká top značka, tak tam to může být posunuté).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1287
17.11.20 21:39

@modravlocka aha, já mam prave asi 176 cm a překvapilo mě, že tak normální délka je mi akorát, taky jsem nejdřív nadavala, že nemají ty delší

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2398
17.11.20 23:51

@Janee19 Jsem podobne vysoká, ale mám dlouhý nohy. 🙂 Už jedny džíny z Bonprixu mám, v prodloužený délce, a jsou mi těsně pod kotník. Ty klasické by byly určitě krátké.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7317
18.11.20 07:57

Teoreticky by první údaj u velikost džínů měl být obvod pasu v palcích, druhý kroková délka.
Palec je 2.54 cm.
Velikost 40/42 odpovídá spíše velikosti 30 u elastických, 31-32 u neelastických, o kterých píšeš, že bys chtěla.
Ale jak píšeš, je to třeba zkusit.
Džíny vyrábíme, z elastických materiálu, a pokud se nám pri vyprání srazí o 10 procent i více, je to velká alchymie, se ho toho trefit ( a velikostí se našívají před praním).
S délkou 34 to vidím hodně bledě, ( to vážně máš tak dlouhé nohy- 86 cm kroková? ) tahle délka se v dámském dělá minimálně, spíš vůbec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2398
18.11.20 19:44

Asi zkusím objednat tu 32. Kdyztak to jistí pásek. Délku 34 jsem běžne našla, píšou, že délka je mezi 80-85cm. :nevim: Asi to má každý uplne jinak…Spíš to vidím hodně bledě s neelastickyma. Ty už snad ani neexistují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7317
19.11.20 10:43
@modravlocka píše:
Asi zkusím objednat tu 32. Kdyztak to jistí pásek. Délku 34 jsem běžne našla, píšou, že délka je mezi 80-85cm. :nevim: Asi to má každý uplne jinak…Spíš to vidím hodně bledě s neelastickyma. Ty už snad ani neexistují.

80cm je necelých 32 palců!
V objednávce bych vysloveně napsala, že chceš, aby ty kalhoty měly krokovou délku 85 cm. ( A pokud ji nemají, tak nemáš o zboží zájem.)
Ohledně elastických/ neelelastických.
Všechny kalhoty, které u nás ve firmě šijeme mají v v materiálu elastan, i pánské. Je to uživatelsky příjemnější. To ale neznamená, že jsou to „gumáky“, některé pruží jen trochu.
Nebezpečné je to v tom, že když ti pak nejsou, kupuješ si o 2 velikosti větší :lol:.
Vlastně já už si jiné než s elastanem nekupuji… Pokud si je náhodou kupuji. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama