Ztracená účtenka

5899
14.11.20 21:27

Ztracená účtenka

Pomoc 🤣
Včera jsem koupila kuchyňský robot jako dárek pro maminku.
Měla jsem objednáno a šla vyzvednout do vydejního okénka.
Já blbec dala účtenku do kapsy… A kalhoty jsem vesele vyprala 😳
Jak postupovat? Jak teď případně uplatnit záruku, když nemám nic v ruce? Rady prosím!! Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1304
14.11.20 21:31

Jak jsi platila? Máš k tomu aspoň email? Nemusíš mít účtenku, musíš prokázat že jsi to tam kupovala. Výpis z účtu např

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5899
14.11.20 21:35

Platila jsem kartou. Takže ve výpisu z účtu určitě záznam bude, ovšem už vidím, jak by někdo případně za rok, kdyby se robot rozbil uznal nějaký výpis z účtu, kde bude stejně vidět jen stržená částka a obchod, ve kterém byla platba uskutečněna. Rozhodně ne název zboží atd…
Já jsem prostě tele

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5899
14.11.20 21:36

@Altavista
Ano, mám mail, že je zásilka připravena k vyzvednutí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3900
14.11.20 21:39

@Janča1212 Tak si schovej email a potvrzení o platbě a nemusíš to pak hledat. Měli by to stačit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
256
14.11.20 21:45
@Janča1212 píše:
Platila jsem kartou. Takže ve výpisu z účtu určitě záznam bude, ovšem už vidím, jak by někdo případně za rok, kdyby se robot rozbil uznal nějaký výpis z účtu, kde bude stejně vidět jen stržená částka a obchod, ve kterém byla platba uskutečněna. Rozhodně ne název zboží atd…
Já jsem prostě tele

Musí to uznat. Ze zákona. Já takhle reklamovala kozačky. Jen pomocí printscreenu z mobilní banky. V kombinaci s potvrzením z emailu by to mělo být úplně dostačující.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1304
14.11.20 21:46

Ale oni ze zákona musí, jen o tom lidi moc neví ;)

Můžeš poslat mail, jestli by poslali fakturu, která není danovym dokladem nebo tak nějak se to nazývá. Obchody to často přidávají ke zboží, nebo pošlou v mailu před vyzvednutím. Prostě specifikace co to bylo.

Máš mail s objednavkou, máš výpis - to pro důkaz stačí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
512
14.11.20 21:46

Já bych teda šla do obchodu a řekla rovnou, že jsem účtenku ztratila. Jsou povinni, ti vystavit kopii účtenky. Řešili jsme něco podobného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5899
14.11.20 21:48

Děkuju všem. Udělám si tedy kopii mailu s objednávkou, kde bude viditelná částka a datum + screen displeje s odečtením částky z účtu :wink:
Já byla dost nervní…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12136
14.11.20 21:50
@xjuliax píše:
Já bych teda šla do obchodu a řekla rovnou, že jsem účtenku ztratila. Jsou povinni, ti vystavit kopii účtenky. Řešili jsme něco podobného.

To jsem jednou zkousela a neuspela. Se asi prodavacce nechtelo :think:

Napis email do eshopu, ze prosis o zaslani faktury z duvodu pripadne reklamace. Vetsinou vyhovi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
113
15.11.20 00:57

Prosím tě jaký obchod to byl? Mě se to stalo v Alze. Nevyprala jsem ji, prostě jsem ji zašantročila někde a podle telefonního čísla na které mi přišla sms, že je zboží připraveno k výdeji, mě dohledali a vystavili účtenku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5899
15.11.20 07:29

@Danka.12 stalo se to v datartu.
Už jsem psala email. Uvidím, co odpoví

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2064
15.11.20 07:55

@Janča1212 Nám v Okay vystavili novou fakturu asi po půl roce, když nám při stěhování ukradli tablet a pro policii jsme potřebovali doklad o koupi. Stačilo říct kdy se koupil a v kolik hodin, byl placen kartou, tak se to z výpisu zjistilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama