Alergie na lepek a mléko a další nevím jaká...

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ilčuška
Nováček 1 příspěvek 14.03.19 17:27
Alergie na lepek a mléko a další nevím jakou...

Zdravím všechny :)
Chci se zeptat mám alergii na mléko a lepek podle krevních testů od obvodní. Je mi 33let
Lepek IgG pozitivní
IgA negativní
Kravské mléko IgG negativní
IgA negativní
IgM pozitivní
Nakoupila jsem si potraviny a zase alergická reakce…cítím na kůži jehličky, bolí mě žaludek…aj.
Prosím poraďte co dělám špatně.
Kojím 13měsíčního syna a nemám nic brát. Na alergo jdu až za měsíc.
Předem děkuju :srdce:

Reakce:
modravlocka
Zasloužilá kecalka 979 příspěvků 14.03.19 17:36

Nemůže být problém v soje? To je dost častý alergen a hodne se pojí s alergii na mléko.

tereza12345
Extra třída :D 11512 příspěvků 14.03.19 17:38

Predne neni vhodne nasazovat jakoukoliv dietu na doporuceni obvodaka. Chtelo by to vysetreni na alergologii a mozna kvuli moznosti, ze to neni jen alergie, ale celiakie i navstevu gastroenterologie. A pred vysetrenim na gastru se prave nesmi drzet dieta. :think:

Bídžej
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 14.03.19 17:38

@Ilčuška přesně, sója je alergen jako blázen :think: taky mám lepek a mléko, konkrétně laktózu - máš alergii na laktózu nebo na kravskou bilkovinu?

tereza12345
Extra třída :D 11512 příspěvků 14.03.19 17:39

@Ilčuška navic muzes mit alergii ne na lepek ale vylozene i na psenici, coz se divam, ze ten chleba psenici obsahuje. Takze i tam muze byt problem.

Kriss Tina
Echt Kelišová 9511 příspěvků 14.03.19 17:41

Sója je velký alergen, já mám taky na mléko ale ty sójové náhražky taky nemůžu, to je snad ještě horší než když si dám skleničku toho normálního mlika.

Bídžej
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 14.03.19 17:41

@tereza12345 vždyť píše, že IgA lepek má negativní

tereza12345
Extra třída :D 11512 příspěvků 14.03.19 17:51
@Bídžej píše:
@tereza12345 vždyť píše, že IgA lepek má negativní

No ono taky zalezi ktere iga. A jestli obvodak udelal komplet testy. Gliadin, transglutaminazu.. Oboji se dela iga i igg. Nejlepe i protilatky proti endomisiu. Toto je lepsi vazne resit s odbornejsim doktorem.

vokishka
Extra třída :D 14044 příspěvků 14.03.19 17:53

rozhodně bych si nechala udělat nejprve i testy na celiakii. Jsou to jiné testy, než je na alergii. A před odběry žádná dieta.

Bídžej
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 14.03.19 18:25

@tereza12345 nojo, ale s celiakií ji alergolog nepomůže, na to je potřeba gastro. Nicméně pokud nemá v plánu alergenovou vakcinaci, tak je to stejně jedno. A navíc pokud má příznaky po lepku hned, do pár hodin, tak je to jasná alergie a ne celiakie

Bídžej
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 14.03.19 18:26

@vokishka souhlas. Upřímně ale nechápu, proč jí lékařka rovnou nenapsala zadanku na gastro

tereza12345
Extra třída :D 11512 příspěvků 14.03.19 18:50
@Bídžej píše:
@tereza12345 nojo, ale s celiakií ji alergolog nepomůže, na to je potřeba gastro. Nicméně pokud nemá v plánu alergenovou vakcinaci, tak je to stejně jedno. A navíc pokud má příznaky po lepku hned, do pár hodin, tak je to jasná alergie a ne celiakie

Vsak jsem psala, ze je vhodna navsteva obojiho. Alergolog udela komplexni krev a pripadne to gastro. Aby clovek mel celkovou diagnozu. Tech pripadu, kdy zacnou lidi drzet dietu a pak se nemuzou dopatrat, co vlastne maji je strasne moc. :roll:

Bídžej
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 14.03.19 19:17

@tereza12345 aha promiň, to jsem přehlédla, že jsi psala i gastro. Taky nemám ráda teď to dietovani bez důvodu, notabene je to teď i hrozně módní, nejíst lepek :roll: mám celiakii už skoro 27 let a nevěřím, že je zdravé vyhýbat se lepku, pokud ji člověk nemá :nevim: nebo mě pak rozesmivaji lidi, co drží bezlepek, protože je to „hrozně zdravé“ a pak je vidím se ladovat žitem nebo spaldou, případně si dát pivo a hrozně se diví, že v tom je taky lepek :lol:

Někdy loni byl na netu článek od nějaké známé novinářky/blogerky, kde mapovala téma „jak jíst bez lepku“ a na týden držela dietu a pak o tom psala. No co ta vymýšlela za hovadiny :zed: jako dietu dodržela, ale samé bezlepkové polotovary, kdyby to měla na celý život, tak se nedoplati. Naopak vůbec jí nedocházelo, že by měla jíst přirozeně bezlepkové věci - maso, zelenina, ovoce, vejce atd :lol:

tereza12345
Extra třída :D 11512 příspěvků 14.03.19 20:12
@Bídžej píše:
@tereza12345 aha promiň, to jsem přehlédla, že jsi psala i gastro. Taky nemám ráda teď to dietovani bez důvodu, notabene je to teď i hrozně módní, nejíst lepek :roll: mám celiakii už skoro 27 let a nevěřím, že je zdravé vyhýbat se lepku, pokud ji člověk nemá :nevim: nebo mě pak rozesmivaji lidi, co drží bezlepek, protože je to „hrozně zdravé“ a pak je vidím se ladovat žitem nebo spaldou, případně si dát pivo a hrozně se diví, že v tom je taky lepek :lol:Někdy loni byl na netu článek od nějaké známé novinářky/blogerky, kde mapovala téma „jak jíst bez lepku“ a na týden držela dietu a pak o tom psala. No co ta vymýšlela za hovadiny :zed: jako dietu dodržela, ale samé bezlepkové polotovary, kdyby to měla na celý život, tak se nedoplati. Naopak vůbec jí nedocházelo, že by měla jíst přirozeně bezlepkové věci - maso, zelenina, ovoce, vejce atd :lol:

Jo to je vtipny.. Jako hit superbezlepkovy pecivo.. Ktery vedle zdrave stravy ani nelezelo. Hlavne ze je bezlepku. :roll:

Bídžej
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 14.03.19 20:13

@tereza12345 našla jsem ten článek, posílám pro pobavení :mrgreen: https://www.lifestyle.luxusni-bydleni-praha.com/…en-free-week

Váš příspěvek
Reklama