Aniball - netlačit

Anonymní
21.4.17 16:16

Aniball - netlačit

Ahoj holky, koupila jsem si aniball, přečetla návod k použití a dost mě v něm prekvalipila informace, že častá chyba při cvičení je, že se tlačí. Mohly byste mi prosím některá objasnit jak je to myšleno? Mám za sebou 2 porody a vždycky se po mě chtělo co nejvíc zatlačit. Ještě mám sice spoustu času než začnu s aniballem, ale přesto mi to nedá. Jak je to myšleno? U obou porodů mi PA skočila na břicho, protože jsem prý netlačila správně. Tomu se chci vyhnout. Díky za vaše postřehy.

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

21.4.17 16:25

Matne si pamatuju, ze je tam neco o tom, ze se nema tlacit, tak abys citila tlak v hlave, ze to zapojujes jiny svaly nez mas. Neni to ono? Ale taky jsem nakonec zkoncila s PA na brise :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.4.17 16:36

@malytlustyhroch je to tam přesně takhle:

Nyní můžete přejít k vypuzování balonku. S plným soustředěním se při nádechu snažte maximálně uvolnit svaly pánevního dna a představte si, že se balonek dostane samovolně bez tlačení z pochvy ven. V tomto Vám může pomoci hluboké dýchání. Při výdechu zůstává balonek uvnitř, při nádechu uvolňujete pánevní dno a balonek se posouvá směrem z pochvy ven. Tlak musí vycházet pouze z pánevního dna (nesmíte cítit zvyšující se tlak v hlavě ani tlačit – častá chyba). Vaše tělo by mělo být naprosto volné a relaxované.

• Nahlásit
  • Citovat
Myssicka
21.4.17 17:09

Doprcic… Ja si to chci take poridit. Odkdy se ma zacit cvicit? Doufala jsem, ze to bude brnkacka a tlaceni je podobne tomu, jako kdyz clovek truni na wc :oops:, plus vydech pri tlaceni a nadech pri uvolneni, jako napr. v posilovne pri drepovani :roll:. A ono to podle navodu je naopak?!

• Nahlásit
  • Citovat
29442
21.4.17 17:17

@Myssicka Jo, tlačí se jako při velké, tedy do konečníku.
Akorát při tlačení se nevydechuje, ale máš zadržený dech.
Na začátku kontrakce se co nejvíc nadechneš - zadržíš a tlačíš do konečníku - výdech.
S Aniballem neporadím, nemám zkušenost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Myssicka
21.4.17 17:49
@Fima píše:
@Myssicka Jo, tlačí se jako při velké, tedy do konečníku.
Akorát při tlačení se nevydechuje, ale máš zadržený dech.
Na začátku kontrakce se co nejvíc nadechneš - zadržíš a tlačíš do konečníku - výdech.
S Aniballem neporadím, nemám zkušenost.

Tak aspon jsem si vydechla ted, ze se nebudu muset ucit dychat obracene :jazyk: Kamaradka totiz nejak spatne dychala a spatne pak zatlacila a kvuli tomu si natrhla hraz (resp. ji museli nastrihnout, uz nevim)

• Nahlásit
  • Citovat
144
21.4.17 18:03

Jak se píše výše-je potřeba tlačit, jako když se jde „na velkou“ :D Častá chyba u maminek prý je, že tlačí hlavou. Já jsem s aniballem cvičila cca tři týdny před porodem a měla jsem to tak navyklé, že jsem na sále automaticky, aniž bych o tom přemýšlela(to jsem si uvědomila až zpětně, tam jsem moc nepřemýšlela :) ) tlačila předpisově :lol: Já bez nástřihu a bez poranění, dítě venku za dvě hodiny od příjmu a pamatuju si, že si tam personál pochvaloval, že je vidět, že jsem používala balonek, že to jde hnedka lípm než když je ženská netrénovaná :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.4.17 19:46

@Kloistr a můžu se tě ještě zeptat, jestli si myslíš, že do toho tlačení musíš dát nějakou extra sílu? Nebo tam spíš záleží na té technice? Jsem už z toho zmatená, protože ve chvíli kdy jsem měla podle zdravotníků tlačit, jsem neměla vůbec kontrakce.
Díky zakl.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
21.4.17 20:02

@Myssicka cvičí se od ukončeného 36.tt

• Nahlásit
  • Citovat
144
21.4.17 20:15
@Anonymní píše:
@Kloistr a můžu se tě ještě zeptat, jestli si myslíš, že do toho tlačení musíš dát nějakou extra sílu? Nebo tam spíš záleží na té technice? Jsem už z toho zmatená, protože ve chvíli kdy jsem měla podle zdravotníků tlačit, jsem neměla vůbec kontrakce.
Díky zakl.

No co si pamatuju, tak jsem tlačila fest, ale to byl prostě reflex a taky touha, aby byl synátor co nejdřív venku :lol: Nemyslím, že jsem čekala na kontrakce nebo si to nepamatuju, nutilo mě to tlačit, tak jsem tlačila. A mládě bylo snad na tři čtyři zatlačení venku. Doktor si ani nestihl přichystat náčiní :D Myslím, že je to ale hodně o tom fakt tlačit správně, tedy ne do hlavy, ale opravdu jako když jdeš na záchod. To tě právě ten balonek naučí nebo aspoň mě to naučil. V tu chvíli to bylo tak automatické, vůbec jsem o tom nepřemýšlela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5348
21.4.17 20:19

Rodila jsem v lednu, s aniballem jsem cvicila a za me super pomucka, takze palec nahoru pro zakladatelku :palec: me jako budouci prvomatku pomohl v tom, ze jsem pochopila jak tlacit, jak vypada tlak na konecnik a jak dychat. Natrenovala jsem na 27 cm, syn mel obvod hlavicky 35 cm a mam jeden kosmeticky steh. Syn byl na tri zatlaceni venku, bez jedineho vykriku apod., muz si myslel, ze jsem omdlela. Mel 3850 g.
Zacala jsem cvicit mesic pred terminem.
Por. asistentce jsem dopredu rekla, ze jsem cvicila a ona reagovala, ze tedy bude s hrazi pracovat jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
144
21.4.17 20:34
@Jogrr píše:
Rodila jsem v lednu, s aniballem jsem cvicila a za me super pomucka, takze palec nahoru pro zakladatelku :palec: me jako budouci prvomatku pomohl v tom, ze jsem pochopila jak tlacit, jak vypada tlak na konecnik a jak dychat. Natrenovala jsem na 27 cm, syn mel obvod hlavicky 35 cm a mam jeden kosmeticky steh. Syn byl na tri zatlaceni venku, bez jedineho vykriku apod., muz si myslel, ze jsem omdlela. Mel 3850 g.
Zacala jsem cvicit mesic pred terminem.
Por. asistentce jsem dopredu rekla, ze jsem cvicila a ona reagovala, ze tedy bude s hrazi pracovat jinak.

Přesně - tlak na konečník, jaká mi vyhovuje poloha pro tlačení. Já natrénovala myslím kolem 30 cm, syn měl obvod o něco víc a vážil 3,2kg a taky jsem dopředu hlásila, že jsem cvičila s balonkem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Myssicka
21.4.17 21:44

Nechcu suplovat zakladatelku, ale take me to zajima… Tak jak presne s aniballem cvicit? Nafouknout na pozadovany obvod dle pokrocilosti, chvili nechat (jak dlouho?), masirovat u toho hraz? A pak vytlacit?

• Nahlásit
  • Citovat
5348
21.4.17 21:53

@Myssicka popisu jak jsem cvicila ja. Zavadela jsem trosku nafouknuty. Uvnitr jsem nafoukla na maximum a nechala ho tam a mirne s nim pohybovala, ale nevytlacovala, abych si zvykla na ten tlak. Pri vytlacovani jsem sla velmi pomalu a ve chvili, kdy to „bolelo“ nejvic, jsem prestala a zvykala hraz na ten obvod a pak vytlacila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Myssicka
21.4.17 22:57
@Jogrr píše:
@Myssicka popisu jak jsem cvicila ja. Zavadela jsem trosku nafouknuty. Uvnitr jsem nafoukla na maximum a nechala ho tam a mirne s nim pohybovala, ale nevytlacovala, abych si zvykla na ten tlak. Pri vytlacovani jsem sla velmi pomalu a ve chvili, kdy to „bolelo“ nejvic, jsem prestala a zvykala hraz na ten obvod a pak vytlacila.

Myslim, ze chapu. Diky :)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama