Antibiotika, ha a plodné dny

3.1.19 13:44

Antibiotika, ha a plodné dny

Ahoj chtěla jsem se zeptat. Užívám antikoncepci už tři roky a za tři roky jsem s ní neměla problém. 1. jsem měla nechráněný sex. Dnes 3. jsem dostala antibiotika. Chci se zeptat, jestli nemá někdo podobnou zkušenost.

• používání ha v pořádku
  • jen snižující účinek antibiotik

Jaká je šance na těhotenství, jestliže by mi vycházel poslední plodný den na 3.? Byla prerusovana soulož. :zed:
I když vím, že pokud mám ha, neovuluji. I přesto mám strach a kdy bych si měla udělat test. Dekuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

1795
3.1.19 13:58

:roll: při ha nemáš plodne dny. Nemáš nechraneny styk - bereš ha… Něco do sebe cpes a nevíš, co to dělá?
Některá antibiotika můžou snížit účinek ha. Ne že by ha snižovala účinek atb. Ber normálně ha i atb. Jen se po zbytek plata ha chraň ještě jinak. Kondom nejlépe. Před nasazením atb ti prášky normálně fungovali. Byla jsi chráněna.
Edit: :mrgreen: dobře, dočetla jsem poslední větu… Měním otázku. Jak chceš mít plodne dny, když víš, že neovulujes? :)

Příspěvek upraven 03.01.19 v 14:00

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2005
3.1.19 13:58

Tak záleží na tom jaká ATB bereš, ne všechny snižují účinek antikoncepce. Pokud bereš antikoncepci, tak žádné plodné dny nemáš, pokud by se snížením účinku náhodou nějaké objevily, tak pochybuji, že se objeví hned. Takže podle mě šance na případné těhotenství je zcela minimální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.1.19 14:01

@Kamkam
Asi jsem to špatně napsala. Rozhodně vím, že atb snižují účinnost ha a ne naopak :D jen jsem se právě chtěla zeptat, kdyz už by to snížení bylo, jestli by to mělo nějaký dopad

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1795
3.1.19 14:08

@LuckaPtacnikova sex byl před bráním atb, tak ne… I kdyby to okamžitě snížilo účinek, tak trvá než to vajicko dozraje. Ten test si pro sichr udělej nejmíň dva týdny po. Nenapsala jsi to špatně.. To jenom já mám nosit brejle. :D A zkus si někde ty svoje atb vyjet, možná na ha ani nemají vliv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama