Antibiotika-těhotenství

64
2.3.05 07:31

Antibiotika-těhotenství

Ahojky!
Mám takový dotaz, jestli někdo z Vás nemá nějaké zkušenosti s braním antibiotik během těhoteství v prvním trimestru? S největší pravděpodobností se mi stala taková věc, že v období kdy jsem brala antibiotika Augmetin tak jsem zapadla. Zřejmě jsem v 8tt a nevim jaky dopad to může mít na mimi. :(
Citím se OK, krom ranních nevolností a ještě jedna věc „Hemeroidy“!!! Neznáte nějakou přírodní medicínu ???

Děkuji za Vaše rady a příspěvky!!!

Zuzik007

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
2.3.05 08:32

Ahoj,
mě pí.Dr. říkala, že první asi 3 týdny antibiotika nevadí. Prostě když ještě nevíš, že jsi těhu. Ale přece jen je lepší třeba Penicilin. Jinak cokoliv během těhotenství vliv mít může a nemusí, znám případy, kdy holka brala celé těhu antidepresiva a já nevím co a má zdravé mimi.
S „hemeroidy“ Ti neporadím, ale je fakt, že těhu-hormony dokážou pěkně rozházet organismus :wink: - třeba i ty hemeroidy.
Přeji pohodové těhotenství a krásné zdravé mimi.
Zdena

• Nahlásit
  • Citovat
64
2.3.05 09:50

Antibiotika-těhotenství

Ahoj Zdeni!

Děkuji ti moc za odpověď :)
Moc mi pomohla!

Zuzik007

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
2.3.05 10:03

Ahoj,
kamarádka otěhotněla v době kdy brala HA a antibiotika zároveň a dneska má krásnou zdravou dvouletou holčičku.
Klárka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
2.3.05 10:09

Zdeni, nevím, proč usuzuješ, že Penicilin je lepší než ostatní, ale pokud to tak je, tak Augmentin je na penicilinové bázi (takový lepší a dražsí penicilin). Každopádně řada zánětů se i v těhu přeléčuje i antibiotiky, takže nějaká ATB se určitě můžou a škodí míň než neléčit.
Claudie

• Nahlásit
  • Citovat
64
2.3.05 10:40

Ahojky holky!
Dekuji Vam za prispevky, to uz jsem taky zjistila ze ty ATB co jsem brala jsou penic. typu, ale ma obvodni Dr. mi rekla, ze priroda usoudi sama a kdyz tak do 3 mesice potratim,tak jsem se chtela dozvedet nejake nazory na ATB v tehotenstvi. No a muj Dr. mi nerekl vubec nic… :? jen ze je to tak malinkate, ze mi nemuze rict zda je to zdrave :wink:
tak mi nezbyva nic jineho nez cekat…
Jeste jednou nevite nekdo neco na ty HEMEROIDY???

Díky Zuzik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
575
2.3.05 11:04

Zuzi kouakal jsi se na příbalovou informaci, vím že hodně antibiotik se v těhotenství užívat může, a žádný problém v tom není.

Co se týče hemeroidů - já na ně trpím od půlky těhu, ale nějak mi na to nic nezabírá, ale může se mast Faktum, a taky mast z dubové kůry, snad ti to zabere, mě teda ne tak doufám, že se to po porodu upraví samo.

Hezké těhu

Petra + beruška 39tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
64
2.3.05 12:17

Ahoj Peti,
bohužel příb.info už nemám, jak jsem výše psala tak jsem otěhotněla v období kdy už jsem je brala, takže jsem se to dozvěděla až po měsíci.ATB jsem totiž začala užívat hned poté co mi Menstruace zkončila po dobu 7 dní…docela mě to dost překvapilo, když se nedostavila menstruace a na testu jsem měla // ještě k tomu jsem po těch ATB dostala kvasinky tak SILNÉ jak nikdy :x (ale Dr. mi napsal čípky a zabrali)
Jinak s dubovou kúrou jsem začla dnes, jím co nejvíce ovoce a zeleniny, jen celozrné pečivo, vlákninu, tak uvidím… :wink:
Zuzik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
11.11.15 21:46

@Zuzik007
Používala jsem po porodu FAKTU. Jak čípky, tak mast. Moc mi to pomohlo! :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
11.11.15 21:55

Táhnu teď na třetí týden a brala jsem teď Augmentin, Entizol a Fromilid na Heliobakterie v žaludku. Chyběl mi jeden den na dobraní prášků, ale strach že budou komplikace či nedej bože potrat byl silnější :,( tak jsem to nedobrala! Vím, že je to brzká doba se radovat, ale radost mne ovládá sama :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Reklama