Lámavé nehty miminka

256
1.3.05 12:04

lámavé nehty

Ahojky, mamky,
mám 6m kluka a pořád se mu lámou a štěpí nehty. Stříhám mu je tak po 4-6 dnech, na noháchtak po 2týdnech. Myslela jsem , že to je jen u malých mimin takový lámavý, ale teď mám dojem, jestli mu něco nechybí - nějakej vitamín, nebo tak něco. Teda spíš mě, jen kojíme. A taky, to mě přijde zvláštní, když ho nějak chytnu, nebo sám pohybuje víc nohama, rukama, normálně mu praská v kostech, jako starý bábě nebo třeba mě, když se protohuju :) Je to normální?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

232
1.3.05 12:38

Ahoj Michi,

s tema nehtikama ti neporadim, nemam zkusenost, ale zaujalo me to praskani v kostech, jak pises. To totiz memu synovi dela taky, uz si toho vsimlo vic lidi okolo nej, zatim me nenapdalo,co s tim delat, jestli vubec neco…? Ale taky mu vrze v kolene jak stare babce, nekdy mi z toho az beha mraz po zadech :roll: Takze v tomhle nejste sami a treba se najde nekdo, kdo poradi?

Petra a Filipek 14m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Marcelka89
8.4.12 17:57

Ahoj holky,
mám skoro 7 měsíčního chlapečka a pořád se mu lámou a třepí nehtíčky, někdy i do krve. Částečně kojíme, dáváme ovocné a zeleninové příkrmy a taky Nutrilon. Dělají se mu i záděrky. :( Nevíte prosím některá jaké vitamíny nebo co přesně mu chybí? Stříháme cca 1-2× týdně. Moc děkuju za rady :)

• Nahlásit
  • Citovat
2803
8.4.12 18:07
@Marcelka89 píše:
Ahoj holky,
mám skoro 7 měsíčního chlapečka a pořád se mu lámou a třepí nehtíčky, někdy i do krve. Částečně kojíme, dáváme ovocné a zeleninové příkrmy a taky Nutrilon. Dělají se mu i záděrky. :( Nevíte prosím některá jaké vitamíny nebo co přesně mu chybí? Stříháme cca 1-2× týdně. Moc děkuju za rady :)

Podle toho, že byl kojený a že dostává Nutrilon, mu teď předpokládám nemůže nic chybět. Někomu se to dělá, někomu ne. Mazat léčivým krémem (ten na odřeniny a jizvy), používat olejíček na záděrky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Marcelka89
8.4.12 18:20
@lumáťa píše:
Podle toho, že byl kojený a že dostává Nutrilon, mu teď předpokládám nemůže nic chybět. Někomu se to dělá, někomu ne. Mazat léčivým krémem (ten na odřeniny a jizvy), používat olejíček na záděrky.

Děkuji vyzkouším :)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama