Večerní vstávání

25
28.2.05 21:00

Večerní vstávání

Mám 6 měsíčního Daníka, večer usne 18 hod pak se vzbudí v 19 hod pak 22hod pak ve 12hod , 3hod, v6 hod a nakonec 7 hod. přes den spí 3 hodiny.V knížkách píší, že mimčo by mělo prospat celou noc v 6 měsících. Nepřipadá mi, že by měl hlad, jen si podudlá prso 5 minut a spí dál.Nevím jestli je to zoubkama, ( už má 2) nebo ho bolí bříško, nebo mi chce jen dudlat prso. Měla bych ho nechat vybrečet? Usínal mi dříve u prsa a ve 4 měsících jsem ho to odnaučila. Vždycky když ho kojím tak u toho tlačí prdíky a kaká.Děkuji všem za názor a radu
Silvie a Daník"

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

96
28.2.05 21:09

Ahojky,
já si myslím, že každé mimi je jiné, takže i když si něco vyčetla v knížkách nemusí to platit zrovna pro tvoje mimi.
Myslím si, že se třeba chce jen ujistit, že jsi u něj. Nebo máte v ložnici moc teplo a má žízeň, když říkáš že jen podudlá 5min.
Zkus ho třeba jen pochovat, a třeba usne. Nebo ho je pohladit v postýlce…aby vědělo, že jsi u něj. Třeba ani papat nechce.
Nevím jestli jsem ti poradila, ale třeba ti to něco dá.
Ahojky a nevěš hlavu…:-)
Radka a Sabinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
461
28.2.05 21:31

Čauky,

jestli tě to uklidní, tak mi s tím bojujeme od 6 měsíců. Buzení bylo asi tak podobné. Zkoušeli jsme přesně to co psala Radka, takže se nám po měsíci podařilo dosáhnout bez velkého breku stavu, kdy v noci nepije. No jo, ale budí se stejně, sice míň, ale budí. Bohužel jsem tím krokem přišla i o to málo mléka co mi zbývalo. Měla jsem to trošku komplikovanější, jěště se záněty na prsou, to by bylo na dlouho.

Sendy a Mišák 9m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
1.3.05 08:26

Večerní vstávání

Ahoj,
nám už je deset měsíců a bojujeme se vstáváním pořád. Dříve jsem to brala tak, že jí rostou zoubky, ale teď nic. Vzbudí se, dám jí napít čaje a zase usne, ale za dvě hodiny je to samé. Kojím ji tak dvakrát v noci, ale chci už přestat kojit, tak uvidíme jestli pomůže umělé mléko. Vyřvání jsme zkoušeli a nepomohlo to.
Ahoj Vlaďka a Kristýnka (10 měs.)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
278
1.3.05 09:34

Ahoj holky,
myška začala spát celou noc v cca 9m. Předcházelo tomu období semtam cucnutí a hlavně takové to „hele, já jsem vzhůru, chci si hrát tak koukejte taky vstávat!“ - vydržela i 2 hodiny povídat, křičet, vřískat a stát v postýlce 2× za noc. Kvůli manželovi jsem ji vždy po nějaké chvilce buď zvedla a kolébala nebo aspoň hladila v postýlce. To trvalo asi 3 týdny. Takže když už vyštvala tátu z ložnice (stále ještě má postýlku u nás), nechala jsem ji, ať si klidně vříská. 2 noci to vydržela, pak to vzdala. Hlad určitě neměla, umí se pořádně nafutrovat večer. Od té doby spinká :) i když se občas probudí, umí se sama zase uspat, už mě nepotřebuje :lol:
Kamarádky holčička se budila na mléko do 1,5 roku, takže já říkám, hurá, máme zlaté miminko

přeji vám klidné spaní co nejdříve

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
1.3.05 09:50

Ahojky,

my taky nemáme to ideální dítě z knížek. Andrýsek chodí spát okolo deváté, pak se budí v 11, v 1, ve 3, v 5 a kolem sedmé vstává. V podstatě nikdy nespal delší intervaly (výjimka byl asi týden ve dvou měsících, kdy první spaní bylo 5 hodin, ale pak jak když utne a už se to nikdy neopakovalo). Když se vzbudí brzo po kojení, tak ho beru do náruče a někdy hned zas usne. Pohlazení v postýlce bohužel nezabírá. Ale pokud si usmyslel, že se chce napít, tak nepomáhá ani pochování. A občas je noc, kdy se budí snad každou hodinu. Taky čekám, kdy vyrostou zoubky, ale zatím nikde nic.

Přes den spí 3 x po půl hodině (občas v kočárku vydrží dýl, ale ne o moc, tak do hodiny). Závidím všem, kdo mají dítě, co se budí třeba jen dvakrát za noc na krmení nebo dokonce vůbec… Teď mám chřipku a to noční lezení z postele je šílený. Spousta holek říká, že ten stav trval, dokud kojily a pak dítě začalo spát dobře. Původně jsem chtěla kojit dlouho, ale teď si říkám, že do roka by to mohlo stačit, pak bych se docela ráda vyspala :D

Tak páček shledáček!

Ulrika a Andrýsek (7 měsíců)

• Nahlásit
  • Citovat
25
1.3.05 10:04

Díky za radu

Díiky vám všem za rady, určitě něco vyzkouším, snad se to zlepší.
Silvie a Daník

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57
1.3.05 10:15

Ahoj všem.Nejsem z tech co by jeste kojily,takže mě se to bude asi hezky povídat. Ono když kojíte,tak to mimi jak jste psali opravdu se vzbudí jen,aby se přesvědčilo,že vás má na blízku,proto si jen tak pocucá prso.Nevím,jak jste na tom s přikrmováním,ale i když máte mléka dost,tak před spaním dát určitou dávku „umělého mléka“ nemusí být na škodu.Mimčo bude zasyceno a třeba vydrží déle spát. Náš usíná po 20h.,pak se budí na 24h.(někdy i v 1h.),a pak jí až ráno kolem 6h. Nyní byl nemocný, tak taky má v noci zachvaty jako např.začít se prát s polštářem,vykládat si a hlavně pořád vyhazovat dudlík z postýlky, aby máma neustále vstávala. Ono je všeobecně známo,že kojené děti se budí častěji,než ty přikrmované.Tak to musíme nějak zvládnout. :wink: :lol: Monysek a Ná´ta 6.m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
1.3.05 12:15

Taky máme podobný problém, dcerka (6měsíců) už prospala celou noc a od cca. v 4,5 měsíce začala v noci poplakávat, sice tvrdě spí, ale pláče a pomůže jen, když jí dám dudlík a napít čaje. Když je dobrá noc, zapláče tak 2× až 3×, když špatná vstávám k ní po čtvrthodině celou noc. Jinak chodí spát v 8 večer a vstává před sedmou ráno. Zkoušela jsem rozsvítit, ona opravdu spí a z toho spánku pláče. Zkoušela jsem jí i nechat vyplakat nepomáhá to, utiší se, když dostane dudlík nebo napít. Vůbec nevím co je příčinou, zuby těžko s ohledem na dobu jakou tento stav trvá, někdy jsem z věčného vstávání už hrozně unavená a vůbec nevím jak to řešit. Taky se bojím, aby si nezvykla v noci často pít. Máte s tím někdo zkušenosti a jak jste to řešili? Díky Aneta

• Nahlásit
  • Citovat
256
1.3.05 12:26

Ahojky,
mám 6m kluka, ten nespal nikdy víc jak 5 hodin a to snad 2×! jinak max po třech hodinaách kojím, den no nerozlišuje. Tak si říkám, že to do 1roku vydržím, že se to pak snad nějak upraví, až bude jíst víc jiné stravy než mlíka. Teď zatím jen kojíme. Únava z nevyspání je strašná, hned jsu z každé maličkosti pak nachlazená, ale musím to vydržet. Nevěřím, že když nacpu večer děcko nějakou kaší, že to zabere, spíš uškodí. Takže taky čekám na vaše zkušenosti, jak to přešlo.
Michaela

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
1.3.05 12:36

Jenom upřesňuju, že od 4 měsíce nekojím, dvakrát denně dávám UM, zeleninu, ovoce a večer onu kaši. Nemyslím si, že by to škodilo, ale v noci jsme na tom asi stejně s tím rozdílem, že dcerka spí, a pláče ze spánku. Aneta

• Nahlásit
  • Citovat
278
1.3.05 22:24

Ahoj Aneto
a nemohla by plakat z bolení bříška? Já začala přikrmovat v 6m a kaši až v 8m, možná ji to tlačí a proto pláče.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56
27.2.13 16:15

Ahoj maminky, Natálka chodí spát tak kolem 20 hod. ale budí se ve 22 hod.na jídlo a je vzůru až do pulnoci a pak spí do 9hod. Chtěla bych se zeptat jestli s tím nemáte někdo zkušenost, aby se mi takhle blbě nebudila. kdyby se najedla a šla zase spát, budiž ale ona teprve ožívá a blbne jako přes den, jsem pak uplně vyřízená :/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama