Antidepresiva: vedlejší účinky

Anonymní
13.5.21 19:55

Antidepresiva-vedlejší účinky

Zdravím vás,
vím, že je tu víc diskuzí na téma antidepresiva, ale chtěla bych se zeptat konkrétně (spíše uklidnit) :roll:.Už asi rok řeším problém se zvětšenými uzlinami na krku, výsledky krve i sono v pořádku, výsledek - zřejmě reaktivní k chronickému zánětu mandlí.
Jelikož ale poslední dobou nemám nejlehčí období, stěhování, práce a podobně, začala jsem sama sebe moc kontrolovat, sledovat si uzliny, propadat depresím, úzkostem, naposledy to skončilo panickou atakou. Byla mi nasazena AD-Elicea 10mg. Začala jsem 5 mg a první týden byl strašný, únava, točení hlavy, nevolnost :?. Po týdnu jsem zvýšila dávku na plných 10mg a v tu dobu jsem začala pociťovat extrémní pocení dlaní a chodidel, občas noční pocení, ale ne tak strašné, jako že by mě polili vodou, ale spíš se v noci vzbudím a mám prostě propocené pyžamové kalhoty, což se mi dřív nestávalo. Taky mě někdy svědí celé tělo a únava stále trvá. AD teď beru přes 3 týdny. Jde mi jen o to, jestli je zde někdo s podobnými zkušenostmi s takovými vedlejšími účinky AD - noční pocení, pocení dlaní a chodidel, únava, svědění.. Tím, jak se nemůžu vyhrabat z těch úzkostí a pořád se sleduji, tak bych potřebovala od někoho spíš uklidnit, že to jsou opravdu vedlejší účinky AD a ne nic vážného.
Předem vám všem moc děkuji. :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
17004
13.5.21 20:14

Hele volej doktorovi co ti to předepsal, tím že jdeš víc po fyziologických vedlejších účincích, tak je potřeba zvážit, jeslti ještě týden dva počkat a nebo sáhnout po jinem typu léků.

A teda ideální by bylo, kdyby ti to napsal psychiatr, protože to lepe odhadne. A teda asi bych zašla na krev na jaterní hodnoty, kvůli tomu svědění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.5.21 23:16
@Anonymní píše:
Zdravím vás,
vím, že je tu víc diskuzí na téma antidepresiva, ale chtěla bych se zeptat konkrétně (spíše uklidnit) :roll:.Už asi rok řeším problém se zvětšenými uzlinami na krku, výsledky krve i sono v pořádku, výsledek - zřejmě reaktivní k chronickému zánětu mandlí.
Jelikož ale poslední dobou nemám nejlehčí období, stěhování, práce a podobně, začala jsem sama sebe moc kontrolovat, sledovat si uzliny, propadat depresím, úzkostem, naposledy to skončilo panickou atakou. Byla mi nasazena AD-Elicea 10mg. Začala jsem 5 mg a první týden byl strašný, únava, točení hlavy, nevolnost :?. Po týdnu jsem zvýšila dávku na plných 10mg a v tu dobu jsem začala pociťovat extrémní pocení dlaní a chodidel, občas noční pocení, ale ne tak strašné, jako že by mě polili vodou, ale spíš se v noci vzbudím a mám prostě propocené pyžamové kalhoty, což se mi dřív nestávalo. Taky mě někdy svědí celé tělo a únava stále trvá. AD teď beru přes 3 týdny. Jde mi jen o to, jestli je zde někdo s podobnými zkušenostmi s takovými vedlejšími účinky AD - noční pocení, pocení dlaní a chodidel, únava, svědění.. Tím, jak se nemůžu vyhrabat z těch úzkostí a pořád se sleduji, tak bych potřebovala od někoho spíš uklidnit, že to jsou opravdu vedlejší účinky AD a ne nic vážného.
Předem vám všem moc děkuji. :srdce:

Uzivam stejna AD a take jsem se hodne v noci potila (musela jsem se prevlekat), nemela jsem vubec chut k jidlu, bolel me zaludek,…Trvalo to 4-5 tydnu, ale preslo to ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.5.21 13:29

Zdravím, také beru Ad Elicea už asi 6tydnů, první 4 týdny 10Mg, poté jsem byl u psychiatričky a ta mi řekla, že je to holčičí dávka tak navýšila první týden 15Mg a další 20Mg. Začátky byly peklo, hned druhý den hrozná úzkost, tlak na hrudi, tlak v hlavě, návaly horka a zimy, pocení, únava, nemohl jsem jíst ani pít, jen jsem ležel a přemýšlel ale cca po 7-8- dnech to pomalu přecházelo. Můžu říct, že po 6 týdnech je mi o dost lépe i když to není úplně ono. Nejhorší je myslet pořád na blbosti, to Vám pak žádné AD nepomůže. Pokud máte uzliny vyšetřené a bez nalezu tak není co řešit. Párkrát jsem si vzal Frontin půl tablety 0,25 a bylo to lepší, teď už nepotřebuju. S AD to chce mít trpělivost. Držím palce a hlavu vzhůru, bude lépe

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.5.21 14:24
@Anonymní píše:
Uzivam stejna AD a take jsem se hodne v noci potila (musela jsem se prevlekat), nemela jsem vubec chut k jidlu, bolel me zaludek,…Trvalo to 4-5 tydnu, ale preslo to ;)

Děkuji, hned jsem trošku klidnější. ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.5.21 14:39
@Anonymní píše:
Zdravím, také beru Ad Elicea už asi 6tydnů, první 4 týdny 10Mg, poté jsem byl u psychiatričky a ta mi řekla, že je to holčičí dávka tak navýšila první týden 15Mg a další 20Mg. Začátky byly peklo, hned druhý den hrozná úzkost, tlak na hrudi, tlak v hlavě, návaly horka a zimy, pocení, únava, nemohl jsem jíst ani pít, jen jsem ležel a přemýšlel ale cca po 7-8- dnech to pomalu přecházelo. Můžu říct, že po 6 týdnech je mi o dost lépe i když to není úplně ono. Nejhorší je myslet pořád na blbosti, to Vám pak žádné AD nepomůže. Pokud máte uzliny vyšetřené a bez nalezu tak není co řešit. Párkrát jsem si vzal Frontin půl tablety 0,25 a bylo to lepší, teď už nepotřebuju. S AD to chce mít trpělivost. Držím palce a hlavu vzhůru, bude lépe
:srdce: děkuji, také přeji, ať se uleví!
  • Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat