Antigenní testy u dětí při docházce do školy.

1613
30.3.21 07:56

Antigenní testy u dětí při docházce do školy.

Ahoj holky, dnes jsem se docela naštvala, když jsem se dočetla že Ministerstvo představilo plán kde je psáno že dětí se vrátí do škol což proti tomu nic nemám, ale za předpokladu, že budou podstupovat 2× týdně antigenní test a 1× týdně PCR, z důvodu falešných výsledků antigenních testů. Zdá se Vám tohle normální, trápit děti 3× týdně výtěrem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
964
30.3.21 07:59

Tak pokud stale plati to, co jsem cetla naposled, tak ty testy maji byt setrne, vyter z predni strany nosu. Tak jaky trapeni?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3446
30.3.21 07:59

Já s tím problém nemám. Myslím, že to dramatizuji hlavně matky. Na antigenni testy se nestoura nijak hluboko, nás prvnak už se na to těší, kdyz vidí tatínka, jak se testuje, chtěl by taky. Když budes dítěti říkat, jak je budou chudatko malý trápit, tak z toho bude vystresovane. Když to vezmeš pragmaticky a v klidu, vezme to tak i to dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2127
30.3.21 08:00

Můžete, prosím, upřesnit zdroj?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1613
30.3.21 08:00

Antigenní testy mi ani nevadí jde mi o PCR test.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1613
30.3.21 08:01
@Luboš P píše:
Můžete, prosím, upřesnit zdroj?

Pokusím se hodit odkaz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1870
30.3.21 08:04

Ano, zdá se mi to v současné době normální. A věř, že moji puberťáci, co nebyli ve škole od října, když nepočítám týden v prosinci, by si nechali vytřít nos třeba denně, jen aby je konečně pustili do školy.
A s PCR souhlasím, antigenní testy jsou na dvě věci, když je člověk bez příznaků. Mám v okolí x případů, kdy se člověk jeden den testoval antigenním testem v práci a druhý lehl s covidem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
664
30.3.21 08:05

Nejen testy dvakrát týdně, ale i roušky a to i pro školky, s tím jako taky souhlasíte? Pro mě tedy naprosto nepřijatelné…

Příspěvek upraven 30.03.21 v 08:05

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1613
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3446

Tak PCR test bude podle tebe 1× týdně, to taky buhvijaky trápení není. Kdyby to byl třeba odběr krve, tak už by to snad nepříjemné bylo. Holt je to zřejmě potřeba, tak to tak bude. To je jak kdybys řekla, že nebude chodit dítě k zubaři, protože ho tam trápí vrtanim zubů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33908
30.3.21 08:06

Přijde mi to v pořádku, v situaci, kdy ještě všude není proockovani učitelů a dalších pedagogických pracovníků, i na pedagogické komoře včera hodně pracovníků škol psalo, že čeká teprve na PIN 2.Stejne tak paní učitelka dcery ze školky, minulý týden jsme měli konzultaci, protože dcera do školky nechodí. Bohužel si vybrala malé očkovací místo, kde mají jednu vakcínu a čeká se déle. A to nemluvím o očkování pro chronicky nemocné, které teprve začíná a důchodce od 65 let, které má začít.

Školy měly být otevřeny až v době, kdy by dostal aspoň první dávku každý, kdo má zájem. Riziko, že se to zase roznese a zavleče do rodin, je s otevřením institucí vysoké. Původně mleli, že školy nebudou otevřeny dřív, než počet lidí v nemocnicích klesne na 4000,teď na nátlak opozice zase další hurá akce. A ve chvílích, kdy se objevují další mutace. Nedivila bych se, kdyby přišla další vlna.

My jsme od jara byli na PCR několikrát, včetně dětí. Nic, co by se nedalo zvládnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
964
30.3.21 08:09

@mamule42
Ja už nevim kde jsem to cetla, takze to nenajdu. Ale mam pocit, ze tam psali i o jakemsi pcr testu (ted nevim jestli vyter nebo ze slin), ktery se bude taky provadet doma nebo ve skole, s rozdilem, ze to poputuje do laboratore a vysledek bude druhy den.
Takze to by taky nebyla zadna tragedie, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33908
30.3.21 08:09
@Klara178 píše:
Nejen testy dvakrát týdně, ale i roušky a to i pro školky, s tím jako taky souhlasíte? Pro mě tedy naprosto nepřijatelné…Příspěvek upraven 30.03.21 v 08:05

Ano, souhlasím. Právě ve školkách se to tu točilo. A myslím si, že účelem je hlavně psychologicky efekt, oni vědí, že samotné opatření velkou cenu nemá. Za těchto podmínek dá do školky dítě jen ten, kdo opravdu musí. Mobilita mezi lidmi zůstane omezena. O to jde.

V první vlně se budou vracet jen předškoláci a v této době je jim 6 nebo 7 let, vzhledem k počtu odkladů. Tyto děti to zvládnou stejně jako ty v první třídě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1049
30.3.21 08:12

@Klara178 a tahle situace je pro tebe přijatelná? Radši děcko zavres doma ve vitríně než aby si strčilo tyčku na kraj nosu (spousta deti se v tom nose dloube hlouběji, než je tento způsob vyteru) nebo aby náhodou nemuselo dopoledne mít na puse roušku? A do školy Teda půjde kdy? S takovou asi nikdy.. na jednu stranu všichni nadávají na zavrene školy, ale když se mají otevřít, zas všichni remcaji nad pravidlama. Je logicky, ze teď to proste nějaký pravidla mít bude. A nebo ne a můžeme si zvesela trcet doma dalších X měsíců nebo let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14258
30.3.21 08:14

Byla bych ráda, že konečně děti půjdou do školy. Ano, v jiných státech to jde i bez testování (mám zdroje v UK) a roušek, ale taky si tím nejhorším procházeli už minulé jaro, zato my na jaře neměli zase tolik případů a rozjelo se to tu před půl rokem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat