Asi mám tuberkulózu. Je nutná hospitalizace?

Anonymní
1.11.18 21:23

Asi mám tuberu. Je nutná hospitalizace?

Dobrý den,
chci se zeptat. Mám podezření na tuberu, partner dělá ve fabrice, kde se teď nedávno jeden vyskytl s tuberou. Zítra jdu k doktorce. Ale mám strach, že se to potvrdí.
Nechci skončit v nemocnici, když mám doma malou, která bude mít za 3 týdny První rok..
Máte některá zkušenosti? Byla by možná zatím domácí léčba? :( :,(
 Děkuji

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27265
1.11.18 21:32

Prosím tě nepanikař, ještě to nemáš potvrzený.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
85476
1.11.18 21:38

A proc bys mela mit tuberu? Co Ti je?

Jinak bez hospitalizace dle me tezko, minimalne nazacatku.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1429
1.11.18 21:39

A podle čeho soudíte, že máte aktivní formu TBC? Kašlete snad krev? Pokud by se opravdu potvrdila, tak by Vás museli ihned hospitalizovat do nemocnice na infekční oddělení (v Praze je to na Bulovce).

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
35966
1.11.18 21:40

Aby to přenesl na tebe a on nebyl nemocný, to mi přijde jako nepravděpodobné. Takže nepanikař a pokud bys jí měla tak mysli na ochranu svých nejbližších, ne na nějaké pitomě narozeniny, ty se dají posunout.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1993
1.11.18 21:42

Tubera se musí hospitalizovat, I bez souhlasu. Abyste nenakazila další, zejména 3tydenni dítě… Ale nebojte, to nebude Tubera, já přišla do styku s tolika i otevřenýma (jako lékařka) a nic… Hold jste asi teď nastydla

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1814
1.11.18 21:46

Anonymní

Příspěvek upraven 02.03.19 v 22:16

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6755
1.11.18 21:51

A nejsi náhodou očkovaná?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.11.18 22:01

Doufám, že jen panikařím.. ale znepokuje mě to, že se v přítelovi práci objevil nakažený. Dlouhodobě se necítím ve své kůži. Furt jsem neustále unavená, tlak na hrudi, občas dušnost, zažívací problémy, bolesti břicha.. snad to bude jen viróza nebo zánět.. Mám strach na co mi přijde :,(

  • Citovat
  • Upravit
1.11.18 22:25
@Anonymní píše:
Dobrý den,
chci se zeptat. Mám podezření na tuberu, partner dělá ve fabrice, kde se teď nedávno jeden vyskytl s tuberou. Zítra jdu k doktorce. Ale mám strach, že se to potvrdí.
Nechci skončit v nemocnici, když mám doma malou, která bude mít za 3 týdny První rok..
Máte některá zkušenosti? Byla by možná zatím domácí léčba? :( :,(
Děkuji

Tuberu jsem kdysi dávno měla taky (chytla jsem to od Ukrajincu) hodně se jde s váhou dolů, je to dosti podobné jako u zápalu plic,bolest na hrudníku, krev jsem nekaslala, ale i tak jsem díky tubere přišla o čtvrt plice..jděte co nejdříve, je lepší to zachytit včas. Hospitalizována jsem naštěstí nebyla, léky se chytli a začala jsem se léčit,takže jsem nikam jezdit nemusela.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
9349
1.11.18 22:31

Předpokládám, že mluvíš o Lightingu. Všichni spolupracovníci co přišli s nakaženým do kontaktu šli na testy, takže bych se nebála. ;)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.11.18 22:34

@LaraSmatova
Právě, že to v té fabrice je taky samej cizinec, jeden z nich to sem dotáhl..
Krev nekašlu, ale cítím v krku jako by knedlík.. chuť k jídlu nemám, docela jsem dost zhubla, i přítel si toho všimnul..
Takže pokud by to bylo v začátku, je možná domácí léčba? Jak to, že Vám vzali kus plíce? Máte nějaký následky nebo omezení? 8o
Teď už jste doufám v pořádku ;)

  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
1.11.18 22:36

@Janča209
Jak Vás to napadlo? Trefila jste se :lol:
Přítel mi neříkal, jestli byl na kontrole, tak nevím :think: snad byl a jen mi to nerekl :roll:

  • Citovat
  • Upravit
9349
1.11.18 22:39

Trefila, protože jsem z Jihlavy a vím o tom. ;) Testovali pouze spolupracovníky co s ním byli v kontaktu, pokud s ním přítel nebyl v přímém styku, tak ho na testy ani neposílali. ;) Je dost nepravděpodobné, že by přítel nebyl nakaženej a přenesl to na vás. :)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1186
1.11.18 22:50

Kamarádka měla tuberkulozu…chytila ji od tchyně… ale nikdo jiný se od tchyně (která hodně chrchlala) nenakazil… ani její syn, ani vnouče… není to až tak nakažlivý.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Krém

  • (4) + 140 recenzí

Dětská mast

  • (4) + 115 recenzí

K2 Complex

  • (4.8) + 80 recenzí

Poradna očního lékaře

Ikona - Vladimír Korda

MUDr. Vladimír Korda Ph.D.