Asi polyp v děloze - můžu odjet na dovolenou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.04.19 09:39
Asi polyp v deloze - muzu odjet?

Zdravim :mavam:
Na preventivni prohlidce mi dr nasel “asi polyp” v deloze. Ted jsem paty den MS a byla strasna. Bolesti jako pri porodu, obrovske kusy sliznice, neudrzel to ani tampon + vlozka. Porad jeste trosku krvacim a boli me bricho. Ve stredu mame odjizdet na tyden pryc, do USA. Muj gynekolog je v ordinaci az prave ve stredu. Myslite, ze se mam jet ukazat do nemocnice? Ze jsem mela silenou MS? Mam v sobe takovy blok, ze tam nechci obtezovat s zivotem neohrozujicim stavem. Jely byste?

Reakce:
Ou
Kelišová 6905 příspěvků 14.04.19 09:46

Jo - na týden klidně odjeď, ale je potřeba se objednat na dovyšetření a případní chirurgické odstranění. Pokud už budeš mít po menstruaci, tak ti nic nebude.

to že gynekolog řekl - asi polyp - a nechal to být, ukazuje na to, že by to chtělo změnit lékaře. Minimálně potřebuješ histologii té věci, téměř jistě to bude benigní, ale je dobré to mít černé na bílém. A ideální je nechat si to chirurgicky odstranit.

Ale není to na pohotovost, není to potřeba řešit akutně. Jinak pro zmírnění příští menstruace - vezmi si ibuprofen před tím než ti začne a ber ho nejhorší dva, tři dny - sníží zánět a tím i projevy. a tím že to bude jen pár dní, tak to žádné velké následky na zbytek organismu fakt mít nebude.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.04.19 09:59

Dekuji za odpoved. Jiste k dr pujdu, on me pozval az za 3 menstruace, jestli to nezmizi, tak naplanujeme hysteroskopii a odstraneni. Ale prave tahle MS byla prvni po preventivce a vydesilo me, ze je tak priserna. Prvni dva dny jsem mela kalisek a vylivala jsem co hodinu plny sliznice, pak me tak bolelo bricho, ze jsem ho vyndala a zkusila tampon. Ten to absolutne nepobiral. Ted piju koprivy ze zahrady, mam pocit, ze musim nejak vylepsit tu krevni ztratu. Prvni dva dny tak 15krat 20ml, dalsi dny uz nevim…

Amelie30
Ukecaná baba ;) 2360 příspěvků 14.04.19 10:00

Pokud už nebudeš krvácet, klidně odjeď. Po příjezdu si skoč na kontrolu. Měla jsem to obdobně. Doktorce se na UZ něco nezdálo, že by to mohl být polyp, počkali jsme na další MS a hned po ní jsem musela na kontrolu. Závěr v pohodě, že je děloha čistá, takže to odkrvácelo. Jinak by se to řešilo zákrokem.

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1876 příspěvků 14.04.19 10:02

Mně když gynekolog určil po velkém krvácení asi polyp, tak mi udělal krevní obraz a poslal na hysteroskopii. Nebyla to sranda, bylo mi fakt zle. Neumím si představit odletět tak daleko, dokud to nemám vyřešené.

Ou
Kelišová 6905 příspěvků 14.04.19 10:38
@Anonymní píše:
Dekuji za odpoved. Jiste k dr pujdu, on me pozval az za 3 menstruace, jestli to nezmizi, tak naplanujeme hysteroskopii a odstraneni. Ale prave tahle MS byla prvni po preventivce a vydesilo me, ze je tak priserna. Prvni dva dny jsem mela kalisek a vylivala jsem co hodinu plny sliznice, pak me tak bolelo bricho, ze jsem ho vyndala a zkusila tampon. Ten to absolutne nepobiral. Ted piju koprivy ze zahrady, mam pocit, ze musim nejak vylepsit tu krevni ztratu. Prvni dva dny tak 15krat 20ml, dalsi dny uz nevim…

Jako úplně chybný postup toho gynekologa není, a le osobně bych chtěla někoho méně konzervativního, kdo by udělal minimálně histologii a teda nenechal mě čtvrtroku trpět.

Váš příspěvek
Reklama