Asymetrie mozkovych komor 6 a 8 mm

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
MaKe22
Povídálka 11 příspěvků 06.11.18 16:29
Asymetrie mozkovych komor 6 a 8 mm

Ahoj, rada bych se zeptala, zda si nekdo prosel stejnou situaci.
Na screeningu ve 20. tydnu bylo vse v poradku, akorat mozkove komory tesne pod hranici normy (7 mm a 9.3 mm). Byla nam doporucena kontrola za 14 dni, na ktere jsme byli vcera. Hodnoty se zmensily na 6 mm a 8.5mm, pan doktor to okomentoval pozitivne, akorat nam nedokazal rict rizika te asymetrie.
Stalo se nekomu, ze mozkove komory nebyly stejne velke? Dekuju za prispevky :oops:

Reakce:
vaks
Kecalka 209 příspěvků 06.11.18 17:37

Manžel ve svých cca.28 letech podstoupil po padu na hlavu CT mozku,kde se jako vedlejsi diagnozu dozvedel"vyrazna asymetrie postrannich komor" napsano tucne se 3 vykricniky!!!je­dine,co k tomu chlapovi vysvetlili bylo,ze se nejedna o nasledek padu,ale vrozenou vyvojovou vadu :nevim: Vim,ze to neni uplne to,na co se ptas,ale chtela jsem te ujistit,ze s timto zije urcite vice lidstva,co o tom nevi a jsou v poradku…ps:manzel take :palec: (i kdyz ma sve mouchy :think: :lol: ,ale nesvadela bych to na komory ;)

Winieu
Povídálka 17 příspěvků 07.11.18 21:05

Ahoj, my jsme byli včera a máme taky rozdíl 8,3 mm a 9 mm. Doktorka nám nejdriv rekla, ze je vše ok a vzápětí ze je to skoro na hranici. No co vim, tak hranice je 10 mm, takže to považuji za v poradku. Navíc pokud se ti to snižuje. Tak to bude Urcite v pohode :) jinak nás ani na kontrolu nepozvala, takže to asi žádná taková hruza nebude :) takže klid, bude to dobry.

MaKe22
Povídálka 11 příspěvků 08.11.18 11:45

Ahoj holky,

děkuju moc za vaše zprávy a uklidnění, také věřím, že vše bude v pořádku :srdce:

@Winieu zajímavé, že vás na další kontrolu neposlali… prostě co doktor, to názor :zed:

Winieu
Povídálka 17 příspěvků 08.11.18 12:06
@MaKe22 píše:
Ahoj holky,

děkuju moc za vaše zprávy a uklidnění, také věřím, že vše bude v pořádku :srdce:

@Winieu zajímavé, že vás na další kontrolu neposlali… prostě co doktor, to názor :zed:

Naštěstí mi jdeme ještě na jednu kontrolu k jinému lékaři. Takže jsem klidnější, ze mě bude ještě někdo kontrolovat. Ale mi to máme složitější, našemu malému nasli genetickou odchylku, takže jsme ze vseho více vyjukani jestli to něco nezajímá.

MaKe22
Povídálka 11 příspěvků 08.11.18 13:23

@Winieu To máte také veselý :( Ale věřím v pozitivní konec :)

My si taky právě zaplatili screening navíc ještě u jiného doktora na soukromé klinice, abychom slyšeli více názorů…
A k té genetické odchylce… jaké je procento postižení? Nebo dalšího vývoje?

Winieu
Povídálka 17 příspěvků 08.11.18 18:10
@MaKe22 píše:My si taky právě zaplatili screening navíc ještě u jiného doktora na soukromé klinice, abychom slyšeli více názorů…
A k té genetické odchylce… jaké je procento postižení? Nebo dalšího vývoje?

Byla mu nalezena mikroduplikace na 22 chromozomu, s velmi heterogenními projevy. Muze byt úplně v poradku, nebo muze mít poruchy učení, reci, možná i horsi mentální postiženi, vady srdce a urogenitalu a taky rustovou retardaci. Jenže nikdo nemůže rict jestli něco mít bude nebo co konkrétně. Nemusi mít nic, nebo jen jedno z toho nebo všechno. Nebudeme vedet. Ale zatím byly všechny fyzicky vady vyloučeny. Je to podle ultrazvuku zdravé miminko, uvidime po porodu a ve 2 letech jestli se něco projevi :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Zapomeňte na Evropu, doma buďte, vzkázal muslimům egyptský prezident

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí (64) zaskočil všechny muslimy, kteří... číst dále >

Slávek Boura obviněný z pašování drog: Nesmysl, měl jsem jen napsat bedekr!

Bývalý moderátor TV Nova Slávek Boura (54) čelí obvinění z pašování drog.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >