Atopicky ekzém v tehotenstve

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
2
16.11.21 14:01

Atopicky ekzém v tehotenstve

Ahoj chcem sa opýtať či má niektora problém s ekzémom v tehotenstve? Riešili ste to stravou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1115
16.11.21 14:23

@Wulady96 ahoj mi se zhorsil v tehotenstvi. Stravu neresim, ptze to normalne ze stravy nemam. Ted je to zalezitost hormonu. Mam mast s kortikoidem a jinak se promazavam Dexerylem. Mam lepsi a horsi dny :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9055
16.11.21 14:54

@Wulady96 v těhotenství ne, ale hodně se mi zhoršil jednu dobu při kojení druhého syna. Měla jsem ruce rozpraskané do masa. Dostala jsem kortikoidy, které se můžou při kojení s tím, že to asi nezabere a že budu muset přestat kojit. Zabralo to úžasně a kojila jsem dál. Experimenty se stravou jsem zkoušela už dřív a vůbec to nemělo vliv. U mě má vliv nejvíc stres, sluneční záření, pot, velké vedro nebo velké mrazy, suchý vzduch.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.11.21 15:19

Ahoj, mně se to rozjelo na jedné ruce fakt hodně a nechtěla jsem si mazat v těhotenství masti, co používám normálně. Nakonec z krémů, co by neměly vadit, mi pomohl Bepanthen Sensiderm krém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4543
16.11.21 15:26

@Wulady96

Mně se ekzém rozjel úplně brutálně v prvním trimestru - ruky rozežrané do masa. Kortikoidům jsem se bránila zuby nehty. Strašně moc mi pomohla mast Radioxar. S postupujícím těhotenstvím se ekzém zklidňoval - hormony…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
264
16.11.21 16:40

Mne se ted v tehotenstvi udelal ekzem na obliceji. Stravu nijak nemenim, mazu se dal stejne jako predtim. Doufam, ze jak to samo prislo, tak to samo zase zmizi :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4723
16.11.21 16:53

Aktuálně mám na zádech a v místech mezi nohama… luxusní… Dle lékařky jedině kortikoidy. Manžel má atopický ekzém a má svoje masticky co mu zabírají, ale na mě nefungují, takže ve spojení s hormony to není asi úplně typicky ekzém. Snažím se mazat, aby místa nebyla suchá a hlavně se neškrábat což teda úplně nejde. U první dcery jsem to měla dva měsíce po porodu, málem jsem se uškrábala k smrti než to odeznělo a teď to mám v těhotenství 30tt… Strava mi to podle mě nezpůsobuje jim pořád stejně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.11.21 17:23

Mám ekzém od malička, v prvním těhotenství se mi zhoršil dost, trpěla jsem, teď jsem těhotná po druhé a trpím stejně :mrgreen: masti s kortikoidy používat nemůžu, dr mi napsala zyrtec a dělanou mast, tak snad to zabere. Stravu neřeším :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
2
16.11.21 17:29

Veď prave aj ja mám ekzém od malička potom roky som mala pokoj a pred pár rokmi sa mi vrátil a teraz v tehotenstve zhoršil doktorka mi dala aj kortikoidy ktoré som mohla používať Max týždeň trošku sa to zlepšilo a zas je to horsie ruky mám rozškrabane do krvy krk tak isto neviem ako to už riešiť

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.11.21 18:30
@Wulady96 píše:
Veď prave aj ja mám ekzém od malička potom roky som mala pokoj a pred pár rokmi sa mi vrátil a teraz v tehotenstve zhoršil doktorka mi dala aj kortikoidy ktoré som mohla používať Max týždeň trošku sa to zlepšilo a zas je to horsie ruky mám rozškrabane do krvy krk tak isto neviem ako to už riešiť

Tak alespoň něco máš, jsem v 7 týdnu, takže nemůžu nic, naštěstí ten zyrtec mi napsala, v noci jsem nemohla spát jak mě to svědilo :? Ještě jsem si koupila SOS sprej, když to fakt hodně svědí, taky mám lokty úplně do krve, ruce taky.. soucítím :hug:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat