Autismus? Proč?

Anonymní
5.5.21 20:00

Autismus? Proč?

Ahoj damy,
Chtela jsem se zeptat na jednu vec a to je podezreni na autismus.. Proc hned kazdou maminku, jejiz dite něco nedela nebo neumi, ale jinak se nijak výrazně neodchyluje hned napada PAS?
Prijde mi, ze je to teď hodne v mode.. Co si o tom myslite? Clovek si precte par priznaku na netu a hned je jeho dite autista.. Pro odlehceni meho příspěvku: po precteni různých diskusi jsem se toho take hned vylekala :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3829
5.5.21 20:06

Protože se tam lehko napasuje spousty dětí :nevim:
Když jsem bydlela s medickou a zacetla jsem se do její učebnice psychologie, taky jsem se diagnostikovala na dost popisovaných případů :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.5.21 20:07

Mnohdy je jednodušší napasovat dítěti nějakou diagnózu (titul náročné, neodložitelné a jiné dítě) než si přiznat, že je dítě nevychované.

• Citovat
  • Nahlásit
17444
5.5.21 20:07

Protože to je strašák? Mně to pořád u mého batolete vnucovala máma se ségrou. Příjemný to rozhodně nebylo a dost jsem je za to nesnášela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1773
5.5.21 20:11

Teď je to prostě moderní. Je lepší diagnostika, vic se o tom mluví… každé dítě, co v roce sporadane neukazuje, v roce a půl nerecituje básně nebo ve dvou letech nemá rado cizí lidi, je autista. Každé dítě, co nesedí pul dne v koutě a samo si nehraje, je ADHD. Atd… Teď je in místo výchovy používat diagnózy. Je to smutné, ale je to tak. Ale nejvíc na to doplácí prave ty děti, co ty diagnózy fakt mají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2353
5.5.21 20:27

Maminky se o sve deti boji. Je to normalni. Autismus je zakerny v tom, ze se nepozna v tehotenstvi z ultrazvuku, pri screeninku a ani po porodu. Dite se vyviji do urciteho veku normalne a pak prijde regres nebo proste nezacne delat to, co by delat melo. Je to proste strasak, jak uz tu bylo psano.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
545
5.5.21 20:36

Já mám pocit, že autista dneska není jenom ten, kdo ještě nedostal diagnózu. I někteří dospělí se nechávají diagnostikovat „na stará kolena“. Prostě objevili novou poruchu a teď se ji snaží napasovat na kdekoho.

Samozřejmě nechci autismus zlehčovat, ta porucha existuje a není to žádná sranda. Diagnózu bych ale dávala jen těm, kteří ji mají mít, ne každému třetímu dítěti, které vybočuje.

Mimochodem by mě zajímalo, jak na tom byli skuteční autisti v minulosti, když jejich stav ještě nebyl pojmenovaný a popsaný. Přece nezačali existovat až teď, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25202
5.5.21 20:38
@Anonymní píše:
Ahoj damy,
Chtela jsem se zeptat na jednu vec a to je podezreni na autismus.. Proc hned kazdou maminku, jejiz dite něco nedela nebo neumi, ale jinak se nijak výrazně neodchyluje hned napada PAS?
Prijde mi, ze je to teď hodne v mode.. Co si o tom myslite? Clovek si precte par priznaku na netu a hned je jeho dite autista.. Pro odlehceni meho příspěvku: po precteni různých diskusi jsem se toho take hned vylekala :)

Protože čím dřív se rozpozná, tím dřív se s dítětem naučíš pracovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
871
5.5.21 20:54

Autismus není žádná moderní diagnóza, kterou dostane každý…a určitě ji nedostane dítě jen proto, že něco nezvládá, neumí, nespadá to do tabulek, je narocne, boji se lidí, nemluví a nerecituje básně…
Na autismus musí splňovat triádu, to je důležité. Co to je autistická triáda tady bohužel skoro nikdo neví a podle toho to tady pak vypadá 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
871
5.5.21 21:00
@Anonymní píše:
Mnohdy je jednodušší napasovat dítěti nějakou diagnózu (titul náročné, neodložitelné a jiné dítě) než si přiznat, že je dítě nevychované.

Diagnóza se nefasuje dle potřeby matky, na to je odborník a ten není úplně blby a pozná, zda je dítě nevychované, či mu něco je…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
871
5.5.21 21:03
@annali píše:
Já mám pocit, že autista dneska není jenom ten, kdo ještě nedostal diagnózu. I někteří dospělí se nechávají diagnostikovat „na stará kolena“. Prostě objevili novou poruchu a teď se ji snaží napasovat na kdekoho.

Samozřejmě nechci autismus zlehčovat, ta porucha existuje a není to žádná sranda. Diagnózu bych ale dávala jen těm, kteří ji mají mít, ne každému třetímu dítěti, které vybočuje.

Mimochodem by mě zajímalo, jak na tom byli skuteční autisti v minulosti, když jejich stav ještě nebyl pojmenovaný a popsaný. Přece nezačali existovat až teď, ne?

Já myslím, že můžeš být úplně v klidu, tuto diagnózu opravdu nedostane každý třetí, který vybočuje 🙂 diagnózy se rozhodne nerozdávají jak na běžícím páse…
Autismus byl samozřejmě vždycky, akorát nebyl pojmenovan, takže byl pod jinou diagnózou a tito lidé byli většinou zavření v ústavu, takže nebyli tolik vidět.

Příspěvek upraven 05.05.21 v 21:14

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16752
5.5.21 21:04

Za mě čím dřív se na problém narazí a začne se řešit, tím dřív to děcku může ve vývoji pomoci a ve finále i rodičům pokud se jedná o divoký děcko, zjistí problém, najdou komunitu rodičů s podobnými dětmi a hned mají více pohledů na situaci. Lepší něco řešit zbytečně, než pozdě.

to, že každý nevychovaný a hlučný dítě má hned nálepku je věc druhá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34603
5.5.21 21:09

Vezmu to z jiné stránky. Protože PAS má hodně forem a v naší dospělé generaci je hodně lidí, kteří mají nerozpoznanou diagnózu a v dětství trpěli jak koně. To je prostě fakt, o kterém není potřeba diskutovat.

Některé formy jsou vývojové, nemusí nutně progredovat. Naopak, jak dítě roste a zraje jeho nervová soustava, jeho projevy se mírní. Inteligentní děti dokáží hodně slabostí samy kompenzovat. A dítě, se kterým se od začátku správně pracuje, se ve společnosti cítí líp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1167
5.5.21 21:21
@annali píše:
Mimochodem by mě zajímalo, jak na tom byli skuteční autisti v minulosti, když jejich stav ještě nebyl pojmenovaný a popsaný. Přece nezačali existovat až teď, ne?
Tak úplně dřív někde na statku krmili králíky a prostě byli považovaní za podivíny. Ale řekla bych, že to ani nemuselo být tolik znát, když neměli takovou přemíru podnětů, jako dnes - žádná města plná barev, světel, značek a hluku. Žádné kolektivy už od batolete, prostě vesnice, jednoduchá fyzická práce, vzdělaný byl málokdo. :nevim: A v moderní době se prostě buď zvládli adaptovat a byli za nevychované, divné, a nebo ne a končili v ústavech nebo v péči rodiny, akorát o tom společnost nevěděla, prostě byli postižení, máš plno postižení, která ani teď neznáš, jenom vidíš,že je ten člověk jiný a nefunguje v běžné společnosti. :nevim:
@Anonymní píše:
Ahoj damy,
Chtela jsem se zeptat na jednu vec a to je podezreni na autismus.. Co si o tom myslite? Clovek si precte par priznaku na netu a hned je jeho dite autista..

Protože autismus má tak široké spektrum postižení, že do toho zapadá prakticky každý. :nevim: A u těch batolat, když to ani nemají jak říct, může působit kdeco divně. A samozřejmě už se to dostalo do běžného slangu, tak jak je kdejaké divočejší dítě „hyperaktivní“ tak kdejaké zvláštnější batole je „autista“. Přitom co znám pár autistů, ti jsou fakt od pohledu jiní, těžce za vrstevníky..a ne, že roční dítě dvakrát zatočilo kolečkem a už je na diagnózu. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1773
5.5.21 21:24

@Klara178 to není myšleno tak, ze by se ty diagnózy rozdávaly bezne a zdravym dětem. Narážky tu padají na to, ze každá matka o svém živějším dítěti hlásí, že je hyperaktivní. Denně jsou tu diskuze o tom, jestli to dítě náhodou není autista, protože bla bla bla… denně jsou tu diskuze, kde se máma ptá, jakou diagnozu muze mít její dítě, když… a v naprosté většině případů jde prostě o zdravé dítě, akorát maminka hned hledá diagnózy místo toho, aby dítě dal proste rozvíjela tak, jak to dělají všichni ostatní. Někdy je to z nevědomosti, někdy fakt strach, protože teď se to proste řeší, no a někdy je to jen lenost matky… nikdo tu netvrdí, ze zdrave deti dostávají diagnózy..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat