Autorská práva na kreslené obrázky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Bobinka007
Kecalka 204 příspěvků 22 inzerátů 05.09.19 17:36
Autorská práva na kreslené obrázky

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli má někdo zkušenost s tím, že podle předlohy nakreslí obrázek, pak je to moje dílo nebo se jedná o kopii? Například stáhnu si fotku z netu a nakreslím ji, je to kopie nebo moje dílo? Nejsem tak zručná, abych některé věci nakreslila z hlavy. Jde mi právě o autorská práva, abych něco neporušila a nějak se mi to nedaří najít na netu, vždy tam jde jen o použití fotky. Děkuji za odpovědi

Reakce:
zuzikka
Ukecaná baba ;) 1551 příspěvků 05.09.19 17:51

Záleží na co bys to pak chtěla použít. Kdybys to chtěla prodat, tak by to mohl být problém.

Bobinka007
Kecalka 204 příspěvků 22 inzerátů 05.09.19 20:40

@zuzikka Ale zase na druhou stranu když někdo například krávu a já ji nakreslím, tak to přece nemůže být bráno jako jeho dílo, ale moje, ne?

aknadar
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 06.09.19 08:55

Jde o porušování autorských práv. Záleží kde obrázek bude a jak se domluvíš. Jestli namaluješ někomu Krtečka na stěnu a on ti za to něco šoupne do kapsy, tak asi nepůjde někam řešit autorská práva. Ve školkách a školách je spousta takto obšlehnutých obrázků a nikdo to neřeší.

Váš příspěvek
Reklama