Autosedačka Britax First Class - do kolika kg v protisměru?

17225
25.6.13 22:02

Autosedačka Britax First Class - do kolika kg v protisměru?

Ahoj všem,
vzhledem k tomu, že syn 9měsíců, 9,5kg a zatím nesedící vyrostl z autosedačky 0-13kg (vajíčka), jsme se rozhodli koupit kategorii 0-18kg. Doma máme kategorii 9-18kg Romer Safefix Plus ( s tou jsme byli u prvního syna absolutně spokojení), ale tam ještě kvůli nesezení nesmí. Problém ale nastal ve financích - jsme schopni takto ryhcle dát nejvíce 3tisíce, a i z toho důvodu, že jakmile bude plně sedět, chceme ho dát do té Romer S.Pl. :|
Narazila jsem na inzerát, kde paní prodává autosedačku po 1dítku (prý 1,5roku používaná) Britax First Class 0-18kg (není tam prý psané označení Plus, jako se prodávají nyní)…ale neví, zda v protisměru jízdy se dá vozit dítě do 13kg nebo jen do 9kg (což by nám bylo na nic) :nevim:
Nemáte někdo tuto „starší variantu“ autosedačky doma a řekl by mi podmínku váhy v protisměru?
Děkuji moc :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2534
25.6.13 22:25

@zoubky V protisměru určitě do 13 kg ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17225
25.6.13 22:28

@vrboska I když tam paní nenašla označení Plus - typ, který se prodává nyní a 100% má protisměr do 13kg? Ale možná, že paní špatně hledala (ona prý sama neví, co kupovali, prostě vzali to, co jim prodali v krámě :lol: ) Jinak díky moc za odpověď. Tď nastává problém, zda brát použitou autosedačku…ale finančně nám nic jiného nezbývá :|

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
995
25.6.13 22:35

Našla jsem na mimibazaru odkaz na First Class Si a tam bylo v inzerátu napsáno, že s vložkou je 0-5,5kg, bez vložky do 9kg protisměru, po směru od 9kg…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17225
25.6.13 22:38

@Anushka To jsem taky našla, ale je to označení „Si“. A tohle je jiný inzerát, o kterém píšu, tam není žádné označení :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1598
25.6.13 22:40

No mame tyto sedacky a mala (pul roku) chvili rvala v aute, tak jsme ji dali po smeru na zkousku - prestala rvat. Pak ale chlap uvidel crashtesty a okamzite malou otocil zase proti smeru a nebyt toho, ze maly (13kg) uz ma tu vetsi sedacku, co otocit nejde, byl by ho otocil hned taky. Pry kdyz to videl, maly dite nema moc sanci kdyz jede po smeru, zatimco proti smeru zvladne naraz velmi dobre, vyleti mu jen nozicky a ruce, nee hlavicka. Takze dokud to jde, jet v protismeru :pankac: Na pouzite sedacce snad neni az tak co zkazit…mmch videla jsem nejakekej obchod a eshop Malvik, maji bazar a i vykupuju zpet, co si u nich lidi koupili, takze je aspon jistota puvodniho prodejce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
995
25.6.13 22:42

@zoubky hele a paní to nemá rozepsané na té nálepce na boku? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17225
25.6.13 22:47

@Anushka Nevím, psala, že to nemůže najít :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7158
26.6.13 08:24

@zoubky modely First class SI a First class SI Ultra se vyráběly do roku 2008, od roku 2009 se vyrábí model First class plus, takže pokud je sedačka 1,5 roku stará měla by to být First class plus, ata je protisměrná do 13 kg.
Nejlépe vložte sem odkaz na ten inzerát, nebo fotku sedačky a já se podívám co je to za model.
jo a i ten starší model SI byl protisměrný do 13 kg, tedy protisměr 0-13kg a posměr 9-18, v rozmezí 9-13 kg se dá kdykoliv otočit, je to stejné u staré First class Si i u nové First class plus

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17225
26.6.13 12:50

@steeve Díky za odpověď :-) Paní už to našla, je to ten Plus 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
17.5.19 12:04

Ahoj, koupili jsme malé autosedačku Britax Romer first class od 0 do 18. Malá bude mít rok a má necelých 9kg. Vozíme ji zatím protisměrně (prý je to i bezpečnější). Ale můj dotaz je, že když sedačku upevňuji do auta, mám pás provléknout i takovým tím červeným uchycením (viz. obrázek) :wink:? Podle návodu na videu ne, ale podle návodu na autosedačce bych zase řekla, že jo. Tak teď fakt nevím :nevim: děkuji za odpověď 😁

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3291
17.5.19 12:19

Podle obrázku na autosedačce se pás uchycuje do červené spony když je sedačka PO směru jízdy v kategorii 9-18 kg.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
17.5.19 14:40

Super. Takhle jsem si to taky myslela. Jen sem pak sama sebe znejistila. A tm pádem to sedí i podle videa. Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7158
20.5.19 09:57

@Bodjžena u protisměrných sedaček se VŽDY upevňuje do modrých částí, u posměrných VŽDY do červených částí, proto je to barevně rozlišeno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3090
7.7.19 13:21

Ráda bych oživila diskuzi, i když s trochu jiným dotazem… Máme výše zmíněnou autosedacku, a zajímalo by mě, jestli ji mohu vozit na předním sedadle, tak jako vajíčko-samozrejme v protisměru :D Děkuji za zkušenosti a odpovědi ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat