Azalia - stahování šarží

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
myskalucka
Echt Kelišová 8115 příspěvků 01.10.14 10:01
Azalia - stahování sarzi

Tak se stahují tyto šarže HA azalia :-(. Zrovna ji mám doma, tak tam snad je dostatečně množství účinné látky, jak tam píšou http://www.sukl.cz/…-26-9-2014-6

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Salorka
Závislačka 4319 příspěvků 01.10.14 10:04

Kvůli čemu? Jsem na mobilu a nejde mi to otevřít :-)

myskalucka
Echt Kelišová 8115 příspěvků 01.10.14 10:09

Prý se tam během 2 let snižuje hladina účinné látky a vznikají tam deriváty teto látky. Ale je tam „uklidnění“ ze to není nebezpečné a účinnost je prý taky zachována :roll:, když ni mas doma, mas ji dobrat. Ale kdyby bylo vše OK, tak se nestahuje.

Salorka
Závislačka 4319 příspěvků 01.10.14 10:16

Ok, super… :-) díky

evulkanov
Ukecaná baba ;) 1789 příspěvků 01.10.14 10:23

@myskalucka tak to teda neni moc super. prave tu posledni šarži mám doma a vesele si to zobu. :x

evulkanov
Ukecaná baba ;) 1789 příspěvků 01.10.14 10:41

A muzou se tedy brát dál? nebo si mám zajít pro nový recept? snad je tu třeba nějaká lékárnice a poradí - snad nejsou nijak závadné. i když tam píšou, že se mají normálně dobrat a jejich účinnost není snížena, ale tak kdo ví jak to je, že

myskalucka
Echt Kelišová 8115 příspěvků 01.10.14 10:51

@evulkanov : já tu vadnou sarzi mám taky doma a zbývá mi posledních 12 prášku, zítra si jdu pro recept a právě sestřička, když jsem tam volala kvůli receptu, tak říkala, ze se azalia stahuje, jinak bych to taky nevěděla. Tak pokud by to bylo neúčinné, tak by tam asi nepsali, ze se může vybrat do konce :nevim:, přemýšlíme, ze az si zítra vyzvednut novou, jestli už začít s ni a nebo dobrat tu starou :think:

evulkanov
Ukecaná baba ;) 1789 příspěvků 01.10.14 13:19

@myskalucka tak asi nás tu moc nebude, co Azalii užívají. nevím, v tom jejich prohlášení zde v těch odpovědích píšou, že došlo k poklesu obsahu účinné látky, ale že bsah léčivé
látky je stále dostatečný pro zajištění antikoncepční ochrany.. tak nevím. tak když došlo k poklesu, tak asi to moc chránit nebude, ne?! je tu někdo, prosím, kdo se v tom vyzná?! mám z toho celkem nervy

myskalucka
Echt Kelišová 8115 příspěvků 01.10.14 13:53

@evulkanov : tak já to chápu tak, ze sice množství kleslo, ale je ho tam dost pro zachování antikonceocniho účinku. A to stahování se týká zdravotnického zařízení a není pro koncové uživatelsky, pro uživatelsky je tam psáno, ze se nemají / nemáme stresovat :nevim:. Ale můžeš napsat primo výrobci, je tam jeho mail.

LenďuleB
Ukecaná baba ;) 1189 příspěvků 01.10.14 14:07

Aha.. 8o no tak to je fajn teda. A teda stahuje se to proto, že je tam méně antikoncepční látky nebo proč ještě? Nějak tomu nerozumím. Navíc kojím, tak chci vědět, jestli se to nesahuje ještě z nějakého třeba zdraví škodlivého důvodu, děkuji. To je teda fajn, mám balení na tři měsíce a u prvního balení jsem teprve v půlce :cert: Myslíte, že to můžu dobrat?

myskalucka
Echt Kelišová 8115 příspěvků 01.10.14 14:21

@LenďuleB : já taky malého kojim. Ale me už z 3 platicek zbývá jen 12 prášku. Kdyby se o tom sestřička nezmínil a, tak o tom ani nevím a žijí si v klidu dal. Zrovna ted jsem se ptala chlapa, co budeme dělat jestli jsem těhotná a on na to, tak bude třetí, no. No, já to asi Doveru, ty 3 týdny se asi budeme chránit jinak, udělám si pro jistotu tehotensky test ( vzhledem k letu bych už musela byt minimálně 6tt a vice, tak tam to poznam ) a budu doufat, ze je vše v pořádku. A píšou tam ze ty rezidua z účinné látky nejsou nebezpečné.

evulkanov
Ukecaná baba ;) 1789 příspěvků 01.10.14 14:31

@LenďuleB noo tak to me taky zajímá, jestli je tam neco spatne a jde to do mléka. noo, mame 3mes. mimco, takze bych nechtela byt znovu tehotná - tak brzy :-(

LenďuleB
Ukecaná baba ;) 1189 příspěvků 01.10.14 14:35

Takže jediný co se může „stát“ je, že otěhotníme, jestli chápu dobře.. aha.. no tak u nás už by to bylo čtvrté… :-D No, ale tedy nevím, co budu dělat s těma dvěma platíčky… To je hezký, jak reagoval tvůj manžel :-)

LenďuleB
Ukecaná baba ;) 1189 příspěvků 01.10.14 14:36

@evulkanov my máme mimčo devět měsíců, taky by to bylo brzy… ale spíš se prostě bojím, bay nešlo nic špatného do mléka, ale prý snadne..

evulkanov
Ukecaná baba ;) 1789 příspěvků 01.10.14 14:38

@LenďuleB manžel to ještě neví. řeknu mu to, až přijde odpo z práce. no, tak to bych musela zítra zajet k dr.pro recept a v lékárně ještě raději překontrolovat šarži… ale píšou tam, že to účinnost nijak neovlivnilo, tak já fakt nevím…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Nevlastní sestra Aťky Janouškové na jejím pohřbu: Měla bych po ní dědit!

Poslední rozloučení s Aťkou Janouškovou přineslo jedno překvapení. Do... číst dále >

Jsi nula, opustil jsi rodinu! Fanoušci grilují Plekance za vyjádření k soudu

Velká spousta lidí mu v rozvodové bitvě fandí, vítězoslavné výkřiky na... číst dále >