Babička u nás před porodem

Anonymní
11.7.20 16:50

Babička u nás před porodem

Jedná se o blbost, ale i tak se zeptám.
Mám termín porodu 15.7. Podle dr jsem otevřena na 2prsty, odteka mi 3 dny hlenova zatka a včera byly tak přesvědčivý poslicci, že jsem myslela, že už budu brzy rodit, tak jsem podle domluvy zavolala mamku(ať může být manžel u porodu zatímco mamka bude hlídat starší dceru ) Má tento týden v práci dovolenou, manžel má volno příští týden. Tchýně je nemocná a moc hlídat nemůže. Tak mamka teda cela nadšená přijela, s taškou, se vším a ono nic:-) a žádné známky blížícího se porodu nemám. Tak u nás mamka přespala, dnes s námi poobedvala, no a evidentně se jí od nás nechce :-) má to domů 40min autem, jezdí běžné, takže to problém není. Ona je u nás spokojená, užívá si se starsi dceruskou, 3 letou. Doma bydlí sama v bytě. U nás je s námi, může na zahradu, ma ráda naše psy atd. Zní to idylicky, ale ta představa, že tu s námi je dalších třeba 5 dní než porodim mne celkem stresuje. Tim, že mamka žije sama, u nás si užívá společnost. Má tady svůj hostinský pokoj, ale nikdy tam nejde. Třeba když jde malá konečně spinkat po celém dni a já bych si ráda večer s manželem v klidu sedla do obyvaku, máma už tam leží pod dekou přes celý gauč a pořád něco povídá. Spát jde až jako poslední, takže nemáme šanci si sednout, popovídat. A v naší ložnici spí dcera, takže tam musíme být potichu:-) ráno hned jak vstaneme, mamka už se zene za námi a ještě se mě ptá, proč ji nejdu budit, že nechce o nic přijít. Velmi oceňuji, jak se věnuje malé, ale někdy je jí všude plno a prostě mi to leze lehce na nervy a když třeba ani zítra se nebude nic dit, ráda bych ji naznačila, že může jet domů, ale ona s tím vůbec nepočítá, pořád říká, jak to dobře vyšlo na to její volno a jak je rada, že už je tady… asi ji tedy máme do porodu, že? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3293
11.7.20 16:53

Tak mámě rovnou zavolej až budeš rodit ne? Jestli to má jen 40min, tak není důvod ji u sebe ubytovavat… Jinak bych ji to řekla narovinu, přece jen je to tvoje mama. Zeptala bych se kdy jede domu, že Ji das vědět až to přijde.
Edit: Já osobně bych ji domu neposilala. Jak na potvoru se vsadím že druhý den pojede ze rodis. Navíc se jí to asi hodně dotkne, tím způsobem že má dovcu, a vy ji vyhodite…a nakonec jeste neco chcete. Buď ráda že můžeš ještě odpočívat, a ona se věnuje dceri.

Příspěvek upraven 11.07.20 v 16:58

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3303
11.7.20 16:53

To není moc hezké, něco chcete a vadí vám? Ani se nedivím anonymu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1648
11.7.20 16:55

No upřímně? Co bych dala za takovou mámu-babicku. Vůbec nevíš, či máš. Klidně si to s tebou vyměním :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1648
11.7.20 16:58

Dodatek: moje máma resp macecha. Loni, ani letos nehlídala ani jeden den. Syna 4roky nevzala na jediný výlet, nic. Přijede jednou za měsíc na kafe a tím to končí. Aby si s ním šla pohrát do pokojíku? Nevídané. Dej mi svojí mamku, já ti tu moji macechu přenechám. Btw s matkou nejsem v kontaktu 20let. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11132
11.7.20 17:01

Zrejme jsi se s mamou takto domluvila a ona pocitala s tim, ze ten tyden dovolene stravi u vas a s vnuckou. Ze se taky postara o tvech chlapa, kdyz budes v porodnici.
Holt jsi to spatne domluvila. Mela jsi ji zavolat az budes potrebovat do porodnice. Ted ji „vyhazovat“ mi prijde nefer :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.7.20 17:01

Tyhle reakce jsem čekala. Na druhu stranu, ono ani není jednoduché být jedine dítě a veškeré naplnění maminčina volného času. Jezdí k nám na víkendy, bereme ji na dovolené, když se pár dní nevidíme, hned se pta, kdy může přijet a někdy je toho na mě hodně.

• Nahlásit
  • Citovat
6333
11.7.20 17:04

Tak si s ní o tom promluv. Nechala bych ji už u vás, rodit můžeš opravdu každou hodinou a budeš víc v klidu, když už nebudeš muset řešit, jestli jí volat, nebo ještě počkat. Ale poprosila bych ji dopředu, že bys ráda večer strávila s tvým mužem, jestli by jí nevadilo být u sebe, až malá usne. Není nic jednoduššího.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3293
11.7.20 17:05
@Anonymní píše:
Tyhle reakce jsem čekala. Na druhu stranu, ono ani není jednoduché být jedine dítě a veškeré naplnění maminčina volného času. Jezdí k nám na víkendy, bereme ji na dovolené, když se pár dní nevidíme, hned se pta, kdy může přijet a někdy je toho na mě hodně.

A proč jsi ji u sebe ubytovavala? Nestačilo jen zavolat až začneš rodit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
44055
11.7.20 17:06

Takže máma má kvůli tobě týden dovolenou, ale vadí ti, že je u vás? Přijdeš mi dost nevděčná :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1288
11.7.20 17:06

Na jedné straně tě plně chápu že ti narušuje soukromí, ale zase pokud ty ji pak potřebuješ k hlídání, tak bych ji domů neposílala. Ono to vypadá že ji chceš jenom na pohlídání a pak ji už nepotřebuješ. Představ si že budeš rodit v noci, to ji začneš nahánět aby rychle rozespalá přijela? Já bych se ji pokusila vysvětlit že potřebuješ soukromí, a rozumně se domluvit, pokud není tvoje matka úplně natvrdlá tak to pochopí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17587
11.7.20 17:18

Prekousni to, vždyť je to od mamky hezký. Hoď to za hlavu a užívej si, že ti pomáhá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1433
11.7.20 17:23
@Anonymní píše:
Tyhle reakce jsem čekala. Na druhu stranu, ono ani není jednoduché být jedine dítě a veškeré naplnění maminčina volného času. Jezdí k nám na víkendy, bereme ji na dovolené, když se pár dní nevidíme, hned se pta, kdy může přijet a někdy je toho na mě hodně.

Jsi nevděčná. A to jako fakt. Co bys jako chtěla slyšet. Je to před porodem, ty něco potřebuješ a vyháníš ji na pár dní? Nevidím důvod proč by tam s váma neměla zůstat. Je to snad tvoje máma. Ja bych se styděla za chování co předvádís.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.7.20 17:26
@mackA159 píše:
A proč jsi ji u sebe ubytovavala? Nestačilo jen zavolat až začneš rodit?

U nás včera měly být bouřky, přívalové deště, tak jsem nechtěla, ať mamka jede případně v noci v takových podmínkách. A celkově mamka v noci jet nechtěla. Nechci vypadat nevděčně, nevadí mi, ze je u nás, ale že nemá takový ten šestý smysl, kdy je třeba vhodné odejit a nechat mladé o samotě. Máte pravdu, musím jí to říct. Ale když jsem ji minule, když u nás spala, řekla, že bychom se s mužem vecer radi dívali na film (s tím, že mám pro ni super knížku), tak ona, že se chce dívat taky:-) lehla si na gauč s vinem a bylo po soukromi:-)

• Nahlásit
  • Citovat
17587
11.7.20 17:26
@Anonymní píše:

Hele já to i chápu, všeho moc škodí, ale ty opravdu můžeš začít rodit kdykoliv. Mamka odjede a ty jí můžeš za hodinu volat. Zkus se třeba vymluvit na to, že ti není dobře, ať si vezme dcerku na spaní k sobě a využijte soukromí v ložnici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama