Dědictví - poraďte

Anonymní
10.7.20 14:34

Dědictví - poradte

Dobry den, jdu si sem pro radu/nazor. Pred rokem a pul nam zemrel deda. Jeste za zivota kdy byl fit (cca 6 let zpatky) se poprve zminil o tom, ze az nebude a jeho deti (mama a strejda) byt po nem prodaji a rozdeli na pul, tak by si pral, aby mama dala pulku ze sve pulky mne. Pry uz se o tom bavili a ona mu to slibila. Pak to deda za zivota zopakoval nekolikrat at uz me samotne, za pritomnosti moji a mamy nebo dokonce kdyz jsme tam byli na navsteve s mamou i tatou. Takze oba rodice jsou si teto skutecnosti vedomi a urcite na ni nezapomneli. Deda sve prani zopakoval i tesne pred koncem kdy vedel, ze jeho odchod je otazkou tydnu. Byt je od brezna prodany.
Ja jsem momentalne ve slozite situaci. S pritelem ziju ve Spanelsku a jsme bez prace. Uz jsme meli pracovat (oba v pohostinstvi, jako drtiva vetsina lidi zde), ale kvuli korone je skoro vsechno zavrene a zavrene i zustane. Ted jsem se poprve v zivote ocitla v situaci kdy mam opravdu hlad, dluzime na najmu (nastesti pritelovu stryci ktery zije v USA a celou situaci chape, protoze cely zbytek rodiny zijici zde je na tom stejne, ale i tak…proste jsme s placenim pozadu). Pritel ma nastesti momentalne nepravidelnou brigadu na stavbe, ale ty penize jsou celkem zanedbatelne. Pritelova mamka se me pri posledni navsteve zeptala zda bych nechtela pozadat o pomoc sve rodice. Ja ji okamzite rekla, ze ne, ale ted si pohravam s myslenkou zda se nepripomenout ohledne penez z bytu. Oba rodice jsou velmi dobre situovani, maji vlastni uspory, vysoky plat + jeste penize z dedictvi (ten byt nebyl jedine co mamka zdedila). Citim se hrozne trapne a zaroven se bojim zeptat. At nevypadam jako vyzirka co jde po dedictvi. Tak me zajima - zeptali byste se? Pripadne jako rodice, mysleli byste si neco spatneho? Nasi dlouho nebyli nadseni, ze ziju zde, ze mam VS a jsem „jen“ servirka. Uz se s tim nastesti smirili, ale to bude jako voda na jejich mlyn, ze prijdu s prosbou o pomoc. Pak si rikam, ze treba mi to chteji dat k nejake udalosti (svatba, narozeni ditete), abych to treba nerozhazela za blbosti…nevim… zadne exekuce, dluhy, pujcky apod. nemam. Kazdopadne ani za zivota dedy jsme se o tom nikdy v soukromi nebavili a nerozebirali to. Vzdy jen na navsteve u dedy, kdy to zminil. Tak prosim nazory, dekuji.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

18192
10.7.20 14:39

Ty bys vzala dědictví a zaplatila z toho nájem? 8o To je jak moje matka :zed: prodala pozemek a koupila auto :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.7.20 14:44

No momentalne je situace takova jaka je. Na druhou stranu muze byt jedno na co to pouziju…ted zkratka nemame co jist (doslova) a od brezna nekde lezi cast dedictvi. Ja z te situace taky nejsem odvazana…

• Nahlásit
  • Citovat
17582
10.7.20 14:45

Zeptej se rodičů, jestli vam pomuzou, to je snad normální se v nouzi obrátit na rodinu, ale s tim dědictvím nemas nic společného. To je proste mamky a strejdy, ze ti deda neco rekl mezi dverma nic neznamena a mamka neni povinna se delit, ty to zas jednou zdedis po ni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.7.20 14:48
@Kriss Tina píše:
Zeptej se rodičů, jestli vam pomuzou, to je snad normální se v nouzi obrátit na rodinu, ale s tim dědictvím nemas nic společného. To je proste mamky a strejdy, ze ti deda neco rekl mezi dverma nic neznamena a mamka neni povinna se delit, ty to zas jednou zdedis po ni.

Ja vim, ze pravne narok nemam. Ale nerekl to mezi dverma, ale nekolikrat jako sve prani. Za ucasti moji, mamy i tatovy. Mama mu to slibila, ze tak udela. Proto to nekolikrat za ucasti vsech opakoval. Jeste rekl, jak se mi to bude do zacatku hodit. Ze si za to koupim treba auto nebo co budu potrebovat. Ja se o tom nikdy v zivote nezminila. A zdedi to mozna tak moje budouci deti, protoze rodice me meli ve 20-ti. Takze mozna tak na sklonku zivota…

• Nahlásit
  • Citovat
2631
10.7.20 14:51

Moc nechápu, proč tedy děda nenechal sepsat závěť v době, kdy byl v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17582
10.7.20 14:54
@Anonymní píše:
Ja vim, ze pravne narok nemam. Ale nerekl to mezi dverma, ale nekolikrat jako sve prani. Za ucasti moji, mamy i tatovy. Mama mu to slibila, ze tak udela. Proto to nekolikrat za ucasti vsech opakoval. Jeste rekl, jak se mi to bude do zacatku hodit. Ze si za to koupim treba auto nebo co budu potrebovat. Ja se o tom nikdy v zivote nezminila. A zdedi to mozna tak moje budouci deti, protoze rodice me meli ve 20-ti. Takze mozna tak na sklonku zivota…

To je fuk kolikrat to opakoval, pokud ti to deda chtel odkazat oficialne, tak mel sepsat závěť. Ze ste si to rekli doma u stolu nic neznamena a neni to nijak napadnutelny, prostě záleží jaky je mamka charakter a jestli se podeli nebo ne. Ale za rodici klidne jdi, za kym jinym chces jit, kdyz si ve srabu? Max te pošlou do haje a aspon uvidis jaco jsou to milujici rodice no.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
@mamina2017 píše:
Moc nechápu, proč tedy děda nenechal sepsat závěť v době, kdy byl v pohodě.

Proste proto, ze mu to mama slibila. Ja osobne ji taky beru jako cestneho cloveka. Jen by me zajimalo jak to teda bude s tou casti (protoze ted by se mi to vice nez hodilo), ale hrozne se bojim zeptat.

• Nahlásit
  • Citovat
18192

Jako rodič bych ti dala na cestu sem a zajistila ti praci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.7.20 14:56
@Kriss Tina píše:
To je fuk kolikrat to opakoval, pokud ti to deda chtel odkazat oficialne, tak mel sepsat závěť. Ze ste si to rekli doma u stolu nic neznamena a neni to nijak napadnutelny, prostě záleží jaky je mamka charakter a jestli se podeli nebo ne. Ale za rodici klidne jdi, za kym jinym chces jit, kdyz si ve srabu? Max te pošlou do haje a aspon uvidis jaco jsou to milujici rodice no.

Hele ja bych si to v zivote ani nedovolila nejak napadnout…jen me tu zajima, kdybyste vy ostatni byli v me situaci, zda byste se na to dedictvi zeptali. Nebo byste to nechali a cekali zda s tim nekdy sami prijdou?

• Nahlásit
  • Citovat
4196
10.7.20 15:02
@Anonymní píše:

Edit: beru zpět. Ono už se dědilo. No, nic jsi nezdědila, nic nedostaneš. Kdyby se mě moje dítě zeptalo na dědictví, že mu bylo něco slíbeno, tak se jen naštvu. Kdyby mi řeklo, že je v háji a potřebuje nějaké peníze, tak určitě pomůžu, ale budu to chtít vrátit.

Příspěvek upraven 10.07.20 v 15:16

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2631
10.7.20 15:04
@Anonymní píše:
Hele ja bych si to v zivote ani nedovolila nejak napadnout…jen me tu zajima, kdybyste vy ostatni byli v me situaci, zda byste se na to dedictvi zeptali. Nebo byste to nechali a cekali zda s tim nekdy sami prijdou?

tak vzhledem k tomu, že je ticho po pěšině, tak si nemyslím, že by máti se k tomu nějak měla ti ty peníze dávat. To by už udělala nebo by ti třeba řekla, že ti to někam uloží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
169
10.7.20 15:07

Jako rodič bych ti pomohla, ale ne penězi z dědictví. Prostě čtvrtkou bytu zaplatit nájem, no to by se děda obracel v hrobě. Jako rodič bych ti řekla, že pokud nemáš práci teď v sezoně, jak chceš přečkat zimu? Dluhy se ti budou akorát nabalovat. Asi by bylo lepší se na čas vrátit sem a začít pracovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4267
10.7.20 15:08

Predpokladam, ze ti ty penize hodla dat na neco smysluplneho, treba jako zaklad k hypotece. Asi nechce, abys je utratila s pritelem a tzv. „prozrala“.
A pritelova matka vam pomohla, kdyz zminuje tve rodice?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3307
10.7.20 15:10

Nezlob se na me, ale kdyby to děda tak chtěl, existuje závěť. Není nic jednoduššího. Takže když ti rodiče nic nedaji, tak máš smolika. Zkusit to samozřejmě můžeš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama