Prosím o názor - nenávist v rámci rodiny

183
8.7.20 21:40

Prosím o názor - nenávist v rámci rodiny

Zdravím všechny. Ani nevím, co chci. Snad se jen vykecat. Jsem na RD a s kamarádkami se vidim málo. Jde mi o to, ze vcera u nas v domě došlo k napadení mého manžela ‚příbuzným‘. Je to partner moji sestry. Všichni vime, ze manzela nesnáší, no je to uz oboustranné, ale důvod zná asi jen on, reálně si nic konkrétního neudelali, prostě se nemusí, co s ním jsem… Bylo by to na delší vyprávění, ja tu nechci plevelit, jen je mi to líto. Kvůli mámě, která to dost prožívá a nemá moc schopnost se povznést. Takže možná mi spíš jde o to, jak tu mámu probrat. Ona tyhle věci neumí zpracovávat, je hrozně hodná, nejradši by všude jen samou lásku, což chápu, ale :nevim: jak ji přesvědčit, ze jsou věci, za které nemůže a které neovlivní?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3372
8.7.20 21:52

Někoho, kdo je nějak vnitřně nastaven, to bude žrát i kdyby ses na hlavu postavila… Můžeš to vysvětlovat jak chceš, ale pokud někdo nereaguje na tyto věci dobře, tak se prostě jen tak, po nějakým rozhovoru nezmění. Pokud je to tak jak píšeš, pak by bylo v zájmu vás všech matku tomuto nevystavovat. Tzn omezit styk tech dvou na minimum a pokud jsem to správně pochopila a žijete nějak společně v jednom domě, tak se prostě někdo musí odstěhovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
183
8.7.20 21:54
@Martha03 píše:
Někoho, kdo je nějak vnitřně nastaven, to bude žrát i kdyby ses na hlavu postavila… Můžeš to vysvětlovat jak chceš, ale pokud někdo nereaguje na tyto věci dobře, tak se prostě jen tak, po nějakým rozhovoru nezmění. Pokud je to tak jak píšeš, pak by bylo v zájmu vás všech matku tomuto nevystavovat. Tzn omezit styk tech dvou na minimum a pokud jsem to správně pochopila a žijete nějak společně v jednom domě, tak se prostě někdo musí odstěhovat.

No, ja to vlastně všechno vim… Znám mamu a vim, ze ji nepredelam, ani nechci… Ale tomuhle ji bohužel vystavuje především útočník a moje ségra. Chladí si zahu na nejslabším… Ach jo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.7.20 22:01

Bude rozumnější to nějak “ostřeji” vysvětlit sestře a tomu jejímu než mamince. Ta se nezmění. Moje máma a babička jsou úplně stejné, hrozně některé věci “žerou” i když třeba o nic hrozného nejde, ale vysvětlit si to nedají.

• Nahlásit
  • Citovat
183
8.7.20 22:05

Ja vim… Táhne se to od doby, co jsem se s manzelem dala dohromady. Tenkrát mi doslova ten segry řekl, ze „ten predtim“ se JIM líbil vic. Prostě neziju s manželem podle nich a vyčítají to mámě. Ja vim, ze to zni debilne a je těžký si to predstavit, nechci to ani detailně rozebírat, ale cítím, ze on ma problém a za důvod si určil mého manzela :nevim: mne by to fakt mohlo byt jedno, ale ta máma naše… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3372
8.7.20 22:10
@Oli.Lyon píše:
No, ja to vlastně všechno vim… Znám mamu a vim, ze ji nepredelam, ani nechci… Ale tomuhle ji bohužel vystavuje především útočník a moje ségra. Chladí si zahu na nejslabším… Ach jo…

Pak ti nezbude nic jiného, než v rámci hesla "moudřejší ustoupí " se přestat stýkat tak, aby se ti dva potkávali nebo se odstěhovat… pokud je máma citlivka, ten přítel je pako a tvá sestra tím pádem taky, pak se tam zřejmě s nikým nedomluvíš a budeš muset se změnou začít u sebe, pokud ti jde o blaho matky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
183
8.7.20 22:32
@Martha03 píše:
Pak ti nezbude nic jiného, než v rámci hesla "moudřejší ustoupí " se přestat stýkat tak, aby se ti dva potkávali nebo se odstěhovat… pokud je máma citlivka, ten přítel je pako a tvá sestra tím pádem taky, pak se tam zřejmě s nikým nedomluvíš a budeš muset se změnou začít u sebe, pokud ti jde o blaho matky.

Ja vim. Tady je zásadní skutečnost ta, ze my zijeme v baraku, který patří nasim. Oni tady nebydli. Maji byt. Tady jen pracujou. A sem si segra s detma jezdila bivakovat. Nikdo je nikdy nevyhodil! Jen jim muj tata, s mamou spolumajitel tohohle domu, něco rekl, co nechtel, aby tady jejich deti delaly, a oni to celý prekroutili. Ani ja, ani manžel jsme u toho nebyli. Ale ten jeji chlap vystartoval po mym. Dokonce to viděl náš syn. Ja vim, ze s tim nic neudelam, jen si o tom potrebuju asi pokecat s nekym mimo dění. Protože vidim, jak to mámu depta, jak to nechápe, ja se sice snazim ji rikat, ze jsou věci, který neovlivní a ted nezbývá nwz to nechat bejt, ale prostě mě to celý strašně štve. Protože ta máma je z toho hotová. Nic vic asi. Nemám ambice někoho předělávat, tady uz probehlo par scenek, ani jednu jsme nerezirovali. Se*re mě to
Omlouvám se za nonsense téma
A diky za reakce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3962
8.7.20 22:45

Ahoj a nemůžeš si to prostě vyříkat jenom se sestrou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
183
8.7.20 22:53
@Leviatan píše:
Ahoj a nemůžeš si to prostě vyříkat jenom se sestrou?

No, od jisté doby bohužel ne. Nějak už si nerozumíme. Já bych i byla ochotná, ale myslím, ze ona nechce. Uz jen jak prekroutila poslední událost… Asi to nepůjde. Upřímně se mi ani nechce udělat první krok, v minulosti jsem tím nic nevyresila a rekla jsem si, že nebudu hasit, co mě nepálí, jen me mrzí ta máma… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3372
8.7.20 23:06
@Oli.Lyon píše:
Ja vim. Tady je zásadní skutečnost ta, ze my zijeme v baraku, který patří nasim. Oni tady nebydli. Maji byt. Tady jen pracujou. A sem si segra s detma jezdila bivakovat. Nikdo je nikdy nevyhodil! Jen jim muj tata, s mamou spolumajitel tohohle domu, něco rekl, co nechtel, aby tady jejich deti delaly, a oni to celý prekroutili. Ani ja, ani manžel jsme u toho nebyli. Ale ten jeji chlap vystartoval po mym. Dokonce to viděl náš syn. Ja vim, ze s tim nic neudelam, jen si o tom potrebuju asi pokecat s nekym mimo dění. Protože vidim, jak to mámu depta, jak to nechápe, ja se sice snazim ji rikat, ze jsou věci, který neovlivní a ted nezbývá nwz to nechat bejt, ale prostě mě to celý strašně štve. Protože ta máma je z toho hotová. Nic vic asi. Nemám ambice někoho předělávat, tady uz probehlo par scenek, ani jednu jsme nerezirovali. Se*re mě to
A diky za reakce.

Já chápu, že tě to sere. Na druhou stranu, dům není tvůj. Sestra tam může jezdit a mate spolu obtíže, které sledují tvoje děti. Vím, že to není jednoduché, ale za takových okolností bych tam já třeba nežila. Člověk má mít doma klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.7.20 23:52

To je jak naše rodina. U nás jsou konflikty, intriky, dramata a neustálý problémy na pořadu dne neustále. Dva lidi se nemusej a občas to končí podobně. My naštěstí žijeme všechny tři sestry od sebe 200 km, každá v úplně jinym kraji, ale od mala jsem tím poznamenaná. Funguje to tak i v širší rodině. Já jsem ta, kterou vezme každá prkotina. I když jsem jinak dost odolná, tohle mi prostě narušuje život už moc dlouho. Proto jsem se odstěhovala z Prahy na Moravu a 3× do roka se s nima vídím na celý den. Kdybych je měla vídat pravidelně, tak si to asi půjdu hodit.

• Nahlásit
  • Citovat
17604
9.7.20 07:33
@Oli.Lyon píše:
A diky za reakce.

Tak vy tam bývat můžete a sestra ne :think: to asi bude celý problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
183
9.7.20 12:08
@Martha03 píše:
Já chápu, že tě to sere. Na druhou stranu, dům není tvůj. Sestra tam může jezdit a mate spolu obtíže, které sledují tvoje děti. Vím, že to není jednoduché, ale za takových okolností bych tam já třeba nežila. Člověk má mít doma klid.

Dům bude můj. Ostatní majetky případnou segre a bráchovi. Udělali jsme si tady byt a nebudu už z principu utíkat, když jsem nic neprovedla. Vadí mi ale, ze vytvořili problém a psychicky rozkládají mamu i bráchu, kterej sám má psych. onemocnění a nechce a nemá se stresovat, dnes jsem s nim mluvila. A ještě víc mi vadí, ze neni uniku, ze s tim člověk nic neudělá… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
183
9.7.20 12:11
@terien píše:
Tak vy tam bývat můžete a sestra ne :think: to asi bude celý problém.

Nikdo je nevyhodil, to uz jsem zdůraznila. Urazila se, protože táta chtěl, aby si srovnala rozdivocely deti a ji se to dotklo. Ja bych treba jeho přání respektovala, protože jemu teda ten barák patří.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15565
9.7.20 12:17

Nezlob se, ale přesně takto to dopadá, když děti využívají zadarmo získané bydlení v majetku svých rodičů, který jim nepatří - místo toho, aby si zařídily bydlení ve svém a po svém.

Pak vznikají takovéhle situace (v nejrůznějších obměnách) a rodinné vztahy to vždycky pošramotí, s tím se holt musí počítat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama