Pokažené vztahy s tchyní

Anonymní
8.7.20 13:04

Pokažené vztahy s tchyní

Zdravím ostatní maminky, jak název napovídá, přestaly jsme si rozumět s tchyní, hlavně ona se mnou, mě to spíše jen mrzí. Nesouhlasí s rozhodnutím, které jsme s manželem udělali, přišel s tím manžel, já ráda souhlasila, ale když se to dozvěděla tchyně, začala proti mě a hlavně proti našemu staršímu synovi jít. Do té doby jsme měli vztahy neutrální, občas návštěva, ale každý jsme si žili svým životem, naše rodina a tchyně se svým mladším synem, který ještě studuje. Nikdy se do nás vůbec nepletla, to jsem oceňovala, ale teď nám nedá pokoj. Jsme rozhádaní, nemluví s ní ani manžel a nestýkáme se. Mě to ale mrzí, o to více, že bydlíme ve stejném vchidě a tchyně nás, hlavně mě rozebírá s drbnama z baráku. To mi vadí asi nejvíc, nemusíme být kámošky, já ji k životu nutně nepotřebuji, jsem ráda, že manžel stojí za svou rodinou, přesto bych se ráda zamířila, je to matka mého muže a babička našich dětí. Neřešila jste některá něco podobného?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

16889
8.7.20 13:14

Nenapsala jsi to podstatné. Jaké rozhodnutí jste udělali. Pořídíte si další dítě nebo se stěhujete do Austrálie?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
104
8.7.20 13:14

Myslím že takové starsti s tchýní řeší většina populace, prostě si stůjte za svým nározem. Hold někteří lidi nejsou schopni akceptovat když něco nejde podle toho jak si zrovna přejí. A tchýně dvojnásob…vyprdněte se na to a snažte se být milý a v klidu ale neustupovat. Pomluvači jsou a budou ať už děláte cokoliv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4272
8.7.20 13:17
@divine woman píše:
Nenapsala jsi to podstatné. Jaké rozhodnutí jste udělali. Pořídíte si další dítě nebo se stěhujete do Austrálie?

Tak to je asi jedno. Jsou rodina, je to jejich život. Tchýně s tím nemusí souhlasit, ale to je tak vše co může. A vylivat si to na dítěti je fakt ubohost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15559
8.7.20 13:22
@JancaS84 píše:
Tak to je asi jedno.Jsou rodina, je to jejich život. Tchýně s tím nemusí souhlasit, ale to je tak vše co může. A vylivat si to na dítěti je fakt ubohost.

Ne, to není jedno.

Důvod konfliktu je dost zásadní, protože to může být problém, který se tchyně nějakým závažným způsobem dotýká. A jestliže zakladatelka stojí o to, aby se s tchyní smířila a nikoli o to, aby ji prostě vypustila ze života a žila si s rodinou po svém, pak je potřeba stavět právě na tom, o co šlo. Protože smířit se s někým obvykle znamená udělat nějaký vstřícný krok, někdy třeba kompromis, apod. Tyhle věci se nedají zobecňovat, žádné univerzální rady neexistují.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.7.20 13:41

Jde o to, že jsme s dnes již manželem spolu chodili už na střední škole. Po škole jsme se v dobrém rozešli, byli jsme mladí a každý měl jinou představu od života. Já odjela do ciziny na brigádu, tak hlavně proto, on jet nechtěl, šel studovat zde vysokou školu. Netušila jsem ale, jak mě to položí. Moc mi chyběl, já jemu taky, za rok jsem se vrátila, chtěla jsem se dát zase dohromady. Jenže on měl už přítelkyni, nechtěla jsem jim ničit vztah, tak jsem se klidila z cesty a s kamarádkou jsem za vydělané peníze ze zahraničí jela na dovolenou. Přivezla jsem si ale celoživotní památku, mého syna. Že jsem těhotná jsem zjistila až doma. Za pár měsíců jsme se dali zase dohromady a syn se narodil vlastně do úplné rodiny. S tímto tchyně problém neměla nebo teď vím, že měla, ale neřešila to s námi. Problém nastal po letech, kdy manžel přišel s tím, že syna adoptuje, měli jsme už po svatbě a čekala jsem druhého syna. Když toto tchyně zjistila, chová se hrozně, mladšímu je už rok a nepřešlo jí to. Rozhlašuje o mě strašné věci, promlouvá mě, kde může a tvrdí, že chlapa využívám, chci se s ním rozvést a tahat z něj peníze na obě děti. Nevím jak k tomu došla, manžela opustit rozhodně nechci, máme skvělý vztah, jen tchyně nám přidělává starosti. A dělá bordel v hlavě synovi. Třeba včera byl na hřišti, já jela uspávat mladšího v kočárku před barákem a on ke mě přiběhl, v tom vyšla ze vchodu tchyně, jsem si jistá, že naschvál, protože ví, kdy manžel chodí z práce a že ho vždy s dětmi vyhlížíme. Malý začal volat babi táta už jede a ona, to není žádný tvůj táta, to tvoje maminka si to jen uměla zařídit. Malý to nechápe, je mu šest, jde do školy a tchyně si nedá pokoj, takhle to dál nejde.

• Nahlásit
  • Citovat
13620
8.7.20 13:48
@Anonymní píše:
Jde o to, že jsme s dnes již manželem spolu chodili už na střední škole. Po škole jsme se v dobrém rozešli, byli jsme mladí a každý měl jinou představu od života. Já odjela do ciziny na brigádu, tak hlavně proto, on jet nechtěl, šel studovat zde vysokou školu. Netušila jsem ale, jak mě to položí. Moc mi chyběl, já jemu taky, za rok jsem se vrátila, chtěla jsem se dát zase dohromady. Jenže on měl už přítelkyni, nechtěla jsem jim ničit vztah, tak jsem se klidila z cesty a s kamarádkou jsem za vydělané peníze ze zahraničí jela na dovolenou. Přivezla jsem si ale celoživotní památku, mého syna. Že jsem těhotná jsem zjistila až doma. Za pár měsíců jsme se dali zase dohromady a syn se narodil vlastně do úplné rodiny. S tímto tchyně problém neměla nebo teď vím, že měla, ale neřešila to s námi. Problém nastal po letech, kdy manžel přišel s tím, že syna adoptuje, měli jsme už po svatbě a čekala jsem druhého syna. Když toto tchyně zjistila, chová se hrozně, mladšímu je už rok a nepřešlo jí to. Rozhlašuje o mě strašné věci, promlouvá mě, kde může a tvrdí, že chlapa využívám, chci se s ním rozvést a tahat z něj peníze na obě děti. Nevím jak k tomu došla, manžela opustit rozhodně nechci, máme skvělý vztah, jen tchyně nám přidělává starosti. A dělá bordel v hlavě synovi. Třeba včera byl na hřišti, já jela uspávat mladšího v kočárku před barákem a on ke mě přiběhl, v tom vyšla ze vchodu tchyně, jsem si jistá, že naschvál, protože ví, kdy manžel chodí z práce a že ho vždy s dětmi vyhlížíme. Malý začal volat babi táta už jede a ona, to není žádný tvůj táta, to tvoje maminka si to jen uměla zařídit. Malý to nechápe, je mu šest, jde do školy a tchyně si nedá pokoj, takhle to dál nejde.

Tak to je teda od ní dost hnusný 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
43978
8.7.20 13:50
@Anonymní píše:
Jde o to, že jsme s dnes již manželem spolu chodili už na střední škole. Po škole jsme se v dobrém rozešli, byli jsme mladí a každý měl jinou představu od života. Já odjela do ciziny na brigádu, tak hlavně proto, on jet nechtěl, šel studovat zde vysokou školu. Netušila jsem ale, jak mě to položí. Moc mi chyběl, já jemu taky, za rok jsem se vrátila, chtěla jsem se dát zase dohromady. Jenže on měl už přítelkyni, nechtěla jsem jim ničit vztah, tak jsem se klidila z cesty a s kamarádkou jsem za vydělané peníze ze zahraničí jela na dovolenou. Přivezla jsem si ale celoživotní památku, mého syna. Že jsem těhotná jsem zjistila až doma. Za pár měsíců jsme se dali zase dohromady a syn se narodil vlastně do úplné rodiny. S tímto tchyně problém neměla nebo teď vím, že měla, ale neřešila to s námi. Problém nastal po letech, kdy manžel přišel s tím, že syna adoptuje, měli jsme už po svatbě a čekala jsem druhého syna. Když toto tchyně zjistila, chová se hrozně, mladšímu je už rok a nepřešlo jí to. Rozhlašuje o mě strašné věci, promlouvá mě, kde může a tvrdí, že chlapa využívám, chci se s ním rozvést a tahat z něj peníze na obě děti. Nevím jak k tomu došla, manžela opustit rozhodně nechci, máme skvělý vztah, jen tchyně nám přidělává starosti. A dělá bordel v hlavě synovi. Třeba včera byl na hřišti, já jela uspávat mladšího v kočárku před barákem a on ke mě přiběhl, v tom vyšla ze vchodu tchyně, jsem si jistá, že naschvál, protože ví, kdy manžel chodí z práce a že ho vždy s dětmi vyhlížíme. Malý začal volat babi táta už jede a ona, to není žádný tvůj táta, to tvoje maminka si to jen uměla zařídit. Malý to nechápe, je mu šest, jde do školy a tchyně si nedá pokoj, takhle to dál nejde.

Nedivím se jí. chovala ses nevhodně, přivezla sis z toho dáreček a hned ses vdala za jejího syna. Z toho snad žádná matka nemůže být nadšená. Dělala sis alespoň testy na pohlavní nemoci, když jsi schopná na dovolený dát bez ochrany prvnímu chlapovi, kterého potkáš?

edit adminem - umazán vulgarismus

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4272
8.7.20 13:50

No, takže klasika prachy, dědictví atd. Jako, za to co říká synovi bych se s ní teda nebavila. Důrazně bych ji řekla, že takto před ním mluvit nebude. Pokud by to nefungovalo, tak bych se odstěhovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
43978
8.7.20 13:51
@panenka87 píše:
Tak to je teda od ní dost hnusný 8o

Tak hnusný, jak se to vezme. On to jeho táta není. A zakladatelka si to opravdu uměla zařídit a chlapa si omotat kolem prstu, že si vezme těhotnou

edit adminem - umazán vulgarismus

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16889
8.7.20 13:53

To jak se tchyně chová k tvému synovi je dost hnusné. Ale na druhou stranu se jí nediv. Taky znám případ, kdy si chlap adoptoval dítě a po čase přišel rozvod a musel na něj platit alimenty x let. A co biologický otec? Ví vůbec, že má dítě?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16889
8.7.20 13:56

@lucenka Ty máš dneska nějak extra blbou náladu, ne? Nechceš se trochu krotit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
287
8.7.20 13:58
@Anonymní píše:
Malý začal volat babi táta už jede a ona, to není žádný tvůj táta, to tvoje maminka si to jen uměla zařídit. Malý to nechápe, je mu šest, jde do školy a tchyně si nedá pokoj, takhle to dál nejde.

Od ní je to teda fakt sprostý.. divím se, že s ní chceš vztahy vůbec urovnat. Evidentně ani nestojí o nějaké smíření, když tohle dokáže říct 6 letému klukovi. Pech, že žijete ve stejném baráku. Možnost přestěhování máte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13620
8.7.20 13:59

@lucenka Hnusný je to vykládat tak malému dítěti. Za prvé, nemůže za to, za druhé nemá z toho ještě vůbec rozum. Upřímně je mi kloučka líto. A to, že se dala dohromady jako těhotná s jiným mužem, není snad zločin :nevim: to je život, že se dají dva dohromady :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15559
8.7.20 13:59
@Anonymní píše:

Tak přesně proto je vždycky potřeba popsat situaci přesně a podrobně - tohle není žádná malichernost, kde by se z tchyně mohla jednoduše udělat semetrika, která zasahuje mladým do života.

Tenhle problém má hodně hluboké, bolavé kořeny a určitě nepůjde vyřešit nějakým jednoduchým „smíříme se a bude to zase fajn“. Tchyně se v žádném případě nechová správně, chlapeček za nic nemůže a není správné mu plést hlavu - ale zkus si to představit z jejího pohledu, sama máš dva syny. Ublížila jsi jejímu mláděti, přivedla jsi mu do hnízda kukačku… asi jen málokterá máma si takto představuje milující partnerku pro svého syna.

Osobně bych řekla, že by tady měl hlavně zafungovat Tvůj muž a se svou maminkou hodně rázně promluvit - ve smyslu, že i když ji chápe a rozumí, že s tou situací má problém, tak dítěti prostě plést hlavu nebude.

Druhá věc je vysvětlit chlapci úměrně věku, že tatínek není jeho vlastní - protože kdyby se to měl dozvědět takhle nevhodnou formou (ať už od babičky nebo od nějakých drben v domě), nadělalo by to dost škody. V tomto bych se rozhodně poradila s dětským psychologem, to je vážná věc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama