Reklama

BABYRENKA LIBEREC

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

evecka
Nováček 6 příspěvků 04.01.09 09:43
BABYRENKA LIBEREC

Dobrý den, ráda bych všechny maminky odradila od nákupu kočárů i zboží u Babyrenky v Liberci u paní Pichlové. V říjnu minulého roku jsme kupovali kočár Teutonie Elegance za 20 000kč. Druhý den doma jsme zjistili, že kočár nedokáže jet rovně a cca po každých 10metrech se musí upravovat směr jízdy (v obchodě není kde kočár vyzkoušet). Informovali jsme o této skutečnosti paní Picholovou, ta nám přislíbila výměnu podvozku. Když jsem z Prahy přijeli do Liberce, pan Pichl nám to šel do „dílny“ „poštelovat“…a kočár se nám stáčí na druhou stranu. Při dotazu, jak se podvozek šteluje nám pan Pichl řekl, že se kopne do osičky… Navíc nám bylo sděleno v prodejně, že ty „levnější“ kočáry Teutonia (pokud myslí levnější kolem 10 tis) se normálně stáčejí k jedné straně..zajímavé je, že nás o tomoto neinformovali při placení. Takže máme jeden z nejdražších kočárů a neustále rovnáme směr. Už jsme kontaktovali německou stranu a uvidíme.
Takže maminky..při reklamacích v tomto obchodě zřejmě neuspějete, mají značně neprofesionální a nekorektní přístup!

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

MisaN
Extra třída :D 10766 příspěvků 04.01.09 09:53

TAk my měli taky kočárek od nich a spokojenost. Neměli jsme jediný problémek. Je to teda už 3 roky, ale byli moc milí. Reklamaci jsme tedy neměli, ale ukradli nám v autě vložnou tašku pro mimi, tak nebyl problém, i přesto že se samostatně neprodávají ji přes ně u výrobce objednat. Mezitím nám půjčili svoji. Takže my jsme byli spokojení.

evecka
Nováček 6 příspěvků 04.01.09 10:01

My jsme velice nespokojeni. Takovy kocar musi mit perfektni jizdni vlastnosti i servis. Navic jsem v dobre vire, dopredu zaplatili sportovni cast ke kocaru, bylo nam receno, ze prijde do 6-8 tydnu je to již tydnu 12 a my ji stale nemame. Pani Pichlova nam rekla, ze zbozi jeste neprislo a my ji stejne jeste nepotrebujeme, a budeme ji potrebovat az v lete, tak nam to muze byt jedno… Syn ji opravdu bude potrebovat az v lete, ale takhle spravny obchodnik nejedna…

akaca
Ukecaná baba ;) 2139 příspěvků 04.01.09 12:27

Evecko, musím ti dát za pravdu. Mám od nich také Teutonii fun CS za 19 500 a také už jsem tam byla na seřízení koleček. Asi to nebylo jako u vás, ale taky zajížděl do strany. Ještě k tomu jsem měla na boudě utržené poutko k nánožníku. To přišití trvalo víc než týden, nebyli schopní mi půjčit jenom boudu, tak že celou sportovní sedačku, Fajn, vezla jsem si domů sedačku v naději, že konečně vyrazíme ven, ale sedačka byla širší než můj podvozek a nevešla se mi tam. Takže jsem zase neuspěla. Když mi vrálili boudu bylo to udělané špatně a vrátili mi boudu bez výztuže. Mě to samo taky netrklo hned v krámě, ale až doma, takže jsem znova jela do města a opravené poutko a výztuž mi dali až za další dva dny se slovy ať jsem více opatrná. Jak více opatrná???? Vždyť z toho koukala nit hned od začátku. 8O

Souhlasím s tebou, přístup příšernej, neprofesionalita, vůbec nechápu, jak jim ten jejich podnik může tolik let vydělávat.

katka

evecka
Nováček 6 příspěvků 04.01.09 12:55

Ahoj Kacko,
jak jsem napsala, kontaktovala jsem Teutonii v Nemecku..cekam solidni odpoved a doufam ze si s vyhradnim dovozcem pro Ceskou republiku udelaji poradek. V Liberci delaji Teutonii jen ostudu. Reci, ze v Nemecku nemaji vubec 30denni reklamacni lhutu neberu…v Nemecku to ani nepotrebuji, jelikoz dobry prodejce zakaznikovi vyhovi. Pani Pichlova zrejme nevi, ze zakaznik se jednim „nakupem“ nedela…

maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 04.01.09 14:29

Tak tohle mě jen utvrdilo v tom, že jsem udělala dobře, když jsem objednala teutonku přímo v Německu. Vyšlo to s dopravou i všemi poplatky o 3500,– levněji než u nás, mohla jsem si vybrat jakoukoli barevnou kombinaci a doma jsem ji měla za necelé 4týdny od objednání.
S reklamacemi kočárků je obecně problém, takže pokud se něco potento, tak si to zaplatím z té „úspory“, ale nepředpokládám, že by bylo třeba, pokud není nějak poškozená celá konstrukce hned od prvopočátku, jak to vypadá u vás. Tak se holky držte! M

evecka
Nováček 6 příspěvků 05.01.09 18:14

..tak nam bylo rodinou Pichlovych v Babyrence v Liberci sdeleno. ..Pokud bychom vycházeli z oborové normy firmy Teutonia, ta připouští vybočení do deseti procent, na třiceti metrech by tedy bylo v normě vybočení do tří metrů.

pokud dobre pocitam..usmer­novani kocaru 30× do 1km je u Teutonie normalni…

evecka
Nováček 6 příspěvků 10.01.09 11:58
BABYRENKA LIBEREC

takze maminky…jeste jednou bych vas chtela odradit od jakehokoliv nakupu v Liberci u vyse jmenovaneho prodejce…reklamace v zadnem pripade nevyrizuji ke spokojenosti zakaznika..
za kocar nam nakonec vratili penize…ted jsme ovsem bez neho…navic nas okradli…od ceny kocaru si odecetli castku za moskytieru, kterou jsme jim nedali k vracenemu kocarku…nemohli jsme ji vratit nebot nam ji nedali pri zakoupeni kocaru a navic si tedy odecetli tuto sumu..
absolutne nejhorsi prodejce a pristup…co jsme kdy zazili…navic prikladam dopis pana Pichla..jednatele spolecnosti
muzete si „obrazek“ udelat sami

Vážená paní Brázdilová,
jak jsem byl informován paní Pichlovou, nabídka výměny podvozku Vašeho kočárku byla ze strany paní Pichlové učiněna tak, že ve chvíli, kdy jste zjistili vadu na podvozku, měla jste obratem zaslat podvozek na naší prodejnu neprodleně zpět a my bychom Vám obratem zaslali jiný podvozek domů. O této variantě hovoří zákon a také říká, že pokud zjistíte na zakoupené věci vadu, máte ji neprodleně reklamovat s tím, že věc s vadou přestanete používat, aby nedošlo k ještě většímu poškození, případně úplnému zničení, věci. Nikoliv tedy tak, že byste ho dva měsíce používali a posléze nám ho přivezli. Ostatně vůbec nebylo nutné, abyste cestu s kočárkem absolvovala, rozesíláme ročně přes tisíc kočárků a všechny dorazily v pořádku na jakoukoli vzdálenost i bez přítomnosti maminky. Skutečnost, že to máte k nám na prodejnu 300 km, nemůžeme nijak ovlivnit, místo Vašeho bydliště jste si zvolili Vy a poštu jistě máte mnohem blíž.
Při Vaší sobotní návštěvě jsem okamžitě na prodejně povozek Vašeho kočárku vyzkoušel a odchylka od přímého směru na zcela rovné ploše prodejny činila necelé tři centimetry po pěti metrech jízdy. To znamená necelé procento ujeté vzdálenosti. Při kontrole podvozku na dílně jsem zjistil mírně ohnutou osičku předního kola. K tomu dochází po nárazu kola kočárku na pevnou překážku ( obvykle šikmý náraz na obrubník chodníku ). Toto poškození není v žádném případě výrobní vada kočárku, jedná se o mechanické poškození podvozku, nevztahuje se tedy na ně odpovědnost výrobce nebo prodejce za vady na zboží. Když jste kočárek na naší prodejně v říjnu odebírali, byl to podvozek vystavený na prodejně, byl Vám předveden a ve Vaší přítomnosti i vyzkoušen. V době předání nevykazoval žádnou vadu. Vámi v sobotu poukazovaná závada byla proto v sobotu na dílně okamžitě odstraněna a podvozek znovu přezkoušen. Po seřízení nevykazoval na rovné ploše žádnou odchylku a jel zcela přímo. Po Vašem návratu z Babylonu mě Váš manžel informoval, že jste kočárek vyzkoušeli na silnici v Liberci a že již po třiceti metrech bylo nutno směr jízdy kočárku korigovat. Pokud bychom vycházeli z oborové normy firmy Teutonia, ta připouští vybočení do deseti procent, na třiceti metrech by tedy bylo v normě vybočení do tří metrů. Stejně tak chodník nebo silnici nelze považovat za rovnou plochu. Vyzkoušel jsem jízdní vlastnosti Vašeho kočárku i s dítětem na ploše před prodejnou, nikoli jako Váš muž po vrstevnici svahu ale po spádnici a k vybočení z přímého směru nedocházelo. Musím tedy odmítnout Vaše hodnocení mé činnosti jako neprofesionální. Pokud přijedete do servisu s autem s poškozeným zavěšením předního kola po nárazu na obrubník, je jedno, zda stálo sto tisíc nebo jeden milion, není to výrobní vada auta a také Vám auto nevymění rovnou za nové. S největší pravděpodobností Vám ještě naúčtují poškozené díly. Spíš bych poukázal na skutečnost, že podvozek nebyl po celou dobu používání ošetřován a po dvou měsících již nesly osičky stopy koroze.
Snažili jsme se Vám i vyvětlit, že není naší vinou, že nám výrobce dosud nedodal sportovní sedačku, jež byla k Vašemu kočárku dodatečně objednána. Odebírali jste si kočárek ze vzorkovny, nechtěli jste, nebo nemohli čekat na nový a na to, že dodání jednotlivé části kočárku může být časově náročnější, než objednání celé sestavy, jste byli paní Pichlovou upozorněni. Jak z Vašeho dopisu vyplývá, nemíníte již tuto skutečnost akceptovat a nadále čekat. Proto jsme se rozhodli, že bude pro obě strany nejlepší, když zjednodušíme Vámi navrhovaný postup předávání podvozků a naší obchodní spolupráci ukončíme. Z Vašeho jednání, jak na prodejně, tak i Vašeho dopisu, je zřejmé, že kočárek nesplňuje takové požadavky, jaké byste si představovala a proto bude pro obě strany přijatelnější následující řešení : Vy nám vrátíte celý kočárek a my Vám zašleme po jeho obdržení obratem peníze na Váš účet. Myslím, že je zbytečné čekat s odstoupením od smlouvy do konce ledna, kočárek můžete do konce tohoto týdne poslat. Jistě již máte po jeho používání s dítětem lepší představu o tom, co by měl Váš kočárek umět, jak ho chcete nebo nechcete ovládat a proto budete mít snazší rozhodování při volbě nového.
S pozdravem Miroslav Pichl.

Sati
Extra třída :D 11521 příspěvků 10.01.09 15:03

Uf tak to je slohovka. No hold žijeme v blbé době, zlaté české předrevoluční Liberty - nezatáčely, houpaly, uvezly i tři děti a na košíku 12 minerálek. A odvozily i tři děti :wink: bez poruch .

evecka
Nováček 6 příspěvků 10.01.09 15:11

nedivim se, ze Ceska republika je plna zlodeju, podvodniku a tunelaru..
z uvedenych prispevku zde prihlasenych jasne vyplyva, ze cesi si nechaji kadit na hlavu…
pokud od Vas zamestnavatel pozaduje urcity kvalitni vykon je pochopitelne, ze i vy za svoje penize pozadujete urcity standard…

tvrzeni..o dlaz­dicich na chodniku, o chodniku, ktery neni dlouhy 30m nebo jak pan Pichl podotkl..ze chodnik je naklonen vzdy do vozovky…to asi v Praze jsou nakloneny jen na levou stranu nebo ja jezdim jen po prave strane…

jen se zasmeju..az si nekdo koupi ten nas kocar..je mi jasne, ze jej daji opet do prodeje…vsak on se nejaky cech najde…kteremu uvedena vada bude sumak… :-)

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.09 23:11

Zakladateklo… na BC máš odpověď přímo od pana Pichla. Ono je vždycky lepší slyšet obě strany… Očividně jsi kapku hysterická a není všechno tak, jak popisuješ.

Lucka

Pimpa
Závislačka 3417 příspěvků 10.02.09 15:12

Ano, na BC je ta samá stížnost a docela obsáhlá diskuze. Je tam taky vyjádření pana Pichla k téhle stížnosti. Zajímavé je, že snad všichni hodnotí chování firmy pana Pichla jako korektní, naopak chování téhle nespokojené zákaznice jako prapodivné. Doporučuju přečíst :wink: .
Skoro to vypadá, že evecka (na BC Menatrebi) chce tu firmu akorát pomluvit :roll: .

leoss
Nováček 7 příspěvků 12.09.10 02:10
Teutonia Spirit S3 a liberecka prodejna Babyrenka

Nase zkusenost s kocarkem/tri­kolkou Teutonia Spirit S3 a libereckou prodejnou Babyrenka. Kdyz ptacka lapaji, pekne mu zpivaji. Chteli jsme “akcni”, dobre ovladatelny kocarek do terenu. Manzele Pichlovi, majitele prodejny Babyrenka, nam velmi presvedcive doporucili model Teutonia Spirit S3 HB 08 - fajn, mame ho! Zkouseli jsme s nim bruslit (nemel to byt problem; pochopitelne, se za-aretovanym koleckem - jinak to ani nejde!), vzali jsme ho na Sumavu a ejhle. Do dvou mesicu odeslo predni kolecko. Neni divu, ke kocarku je ukotveno KOVOVYM trnem zapadajicim do PLASTOVEHO luzka! Prvni reklamace probehla vcelku v pohode, jen jsme byli upozorneni, ze vlastne zas tak terenni neni (byt dokonce sama pani Pichlova uznala, ze nam ho jako terenni prodavala …), nicmene ze dalsi reklamace bude uz za penize. Blamaz!!! Chteli jsme kocar do terenu, ale nemame ho. Nuz, prispusobili jsme se. Zadne brusle, zadna Sumava – asfaltove cesty bez obrubniku (bydlime na vesnici) a anglicky travnik pred domem – tam syn bezvadne usinal. No, a za pul roku odeslo dalsi kolecko. Reklamace. Tvrzeni proti tvrzeni, narazime s kocarkem do obrubniku, nedobre se o nej starame – hadka, vrcholici opravou, nikoliv vymenou. Opravene kolecko vydrzelo byti opravene mesic, mozna dva. Tzn., ze drzelo na kocarku – jinak vam pri mirnem nadzvednuti predni casti neocekavane vypadlo, a vase lezici/spici ditko se razem ocitlo ve vertikalni poloze s ocima navrch hlavy; to v tom lepsim pripade, v tom horsim jste meli co delat, aby se vam kocar rovnou neprevrhl (co ja vim tak minimalne ctyrikrat pres boudu sel – zabava!) Dobra, co se da delat, jezdime s nasim “terennim” kocarkem velmi opatrne - uz jen proto, abychom znovu nemuseli navstivit velmi asertivni, “costumer-unfriendly” manzele Pichlovi. Bac!, pomoc prisla zhury. Mnozici se pocet reklamaci na tento typ kocarku (vcetne dvou nasich znamych, kteri se nechali “ulovit” na podobne pohadky) donutil materskou firmu v Nemecku k ojedinele akci. Vsichni vlastnici si mohli primo do Nemecka pres web napsat o nahradni kolecko! Takze, cela ta osocovaci saga, jak spatne se k nasemu “ne-terennimu” kocarku chovame, splaskla jak bublina. Pan Pichl nam zdarma vymenil dalsi, vylepsene kolecko. Nadeje, ale na prvni pohled zadna zmena – kov v plastu, nevim, cim melo byti lepsi, ale vydrzelo opet pouze zhruba pul roku – nemusim dodavat, ze VELMI opatrneho zachazeni. Behem te doby (zhruba roku a pul), se nas zeleny kocarek bez prehaneni zmenil na sedy (krom tech casti, ktere jsou schovane – takze je zeleno/sedy :o) a poroucel se i plastovy pruzor ve strisce (popraskal v mistech, kde se pri skladani strisky ohyba) – jak mi bylo receno, vse nasim spatnym uzivanim (na kocar za cca. 21 tis. slusny vykon!). Barevna nestalost, v tomto pripade bych to spise nazval “promenlivost”, je pry normalni a nasi vinou je, ze kocarek vystavujeme slunicku. Aha, takze ted uz je z terenniho kocarku kocarek stinovy. Syn z kocarku pomalu odrusta, nikam s nim stejne nejde jezdit, takze v nem jen pres poledne spi. Okay, jdeme resit. (Husila se mi kuze uz jen pri pomysleni, ze se tam budu muset jet znovu dohadovat a poslouchat arogantni hlasky o tom, jak spatny jsem uzivatel.) Hadka, dlouha, hlavni argument, pochopitelne krom nespravneho uzivani, “my to resit nebudem, posleme to do Nemecka k posouzeni, do mesice se Vam ozvou. Jo, a postovne si hradite sami!” No jo, ale co my tak dlouho bez kocaru! Kdyz se trochu uklidnili emoce, byla nam nabidnuta vymena pruzoru zdarma (ale jinym, tencim=neorigi­nalnim materialem!), popripade zakoupeni novych potahu (lepsich=barevne stalejsich!) a … BEZPLATNA vymena kolecka. (Pred prodejnou ukazuji vaznym zajemcum o “Teutonku” nas 2 roky stary kocar – nestaci se divit, jsou vdecni za pohled “zvenci”.) Vymenu potahu si nechavame projit hlavou, prichazi leto, dovolene, zacatkem zari jedu v klidu a miru nechat presit pruzor a vymenit kolecko, jak mi bylo slibeno … a znovu narazim. Stejna “pohadka”, stejna arogance, nekompromisni postoj pana Pichla – pruzor tedy vymeni, byt jsme dle jeho slov strisku uzivali nespravne (samosebou ze netusim jak a je-li to vubec mozne), ted uz dokonce originalnim materialem. Ale kolecko si zaplatite! Marne namitam, ze jsme se prece dohodli na reklamaci, ze sam prece vi, jake s tim jsou problemy (jen tak mimochodem, skvirou mezi dvermi zahlednu v dilne jinou stinovou neterenni trikolku naseho typu; inu neni se co divit). Kdyz uz jim nejde o spokojeneho zakaznika (coz mi tedy rozhodne nejsme), vytahuji svuj nejtezsi kalibr - Sdruzenim pro ochranu spotrebitele, v duchu si ale rikam, ze tomu tu energii nedam – za par tydnu prijde na svet nase druhe male. Odchazim a vidim rude!!! (Moji zenu onehda privedli az k slzam, a jeji dobrou kamaradku se stejnym problemem druhdy jakbysmet.) Jina kamaradka, protrela v reklamacich, mi vecer radi, co muzu a co nemuzu. Volim zadost o nove kolecko do Nemecka (dobre vedi, jak moc se jim nepovedlo), a masivni antireklamu na firmu Babyrenka. Konec pribehu.

evecka leos 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.09.10 07:40

Dobrý den pane Leoss,
dekuji za pribeh. Je smutne jak jste dopadli, ale vedeli jsme, ze je jen otazka casu, kdy se s podobnymi zkusenostmi ozvou dalsi zakaznici.

Chovani majitelu Babyrenky je opravdu na osobni stiznost v Teutonii v Nemecku :-(.

Nas syn jiz ve zminovanem kocarku davno nejezdi, radeji jsme zakopli golfky Maclaren s nimiz jsme maximalne spokojeni, nic nebledne (nase Teutonia je take vicebarevna..sa­mozrejme od vystavovani na sluce),jezdi spolehlive, nic nikde neupadava a hlavne jsme s nim ujeli uz vice jak 400km po horach..tedy zpevnenych cestach a myslim ze urcite jeste vydrzi.

S odstupem casu si dovolim rici, ze to za ty nervy nestoji (i me dohnali k slzam) a nezbyva se jen smirit s vyhozenymi penezi jako my.
Preji hezky den.

Anre 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.03.11 11:39

Zdravím a nestačím se divit!!

Kolikrát by asi ten áš synek mohl opravdu vyjet…když mami vysedává na netu a popichuje a popichuje…

Včera jsem koupila AUTOsedačku pro má dvojčátka. Ano, jenom jednu, protože jsem ji chtěla hned a vybranou barvu jsem koupila ještě v jiném krámku. Jsem moc ráda, že na net a Babyrenku jsem se podívala, až dnes. A výsledek - obsluha perfektní a polštářky jsem s odnesla dva.

Konec komentáře, s pozdravem.
RA

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Kult i česká milenka Richarda Hammonda z Top Gearu. To je Škoda Rapid

Překoná někdy nová, právě představená škodovácká Scala popularitu Rapidu? Pro... číst dále >

Ovíněný Gregor pouštěl bomby: Líbí se mi, když před sebou páry prdí

Herec a hudebník Ondřej Gregor Brzobohatý (35) platí za uhlazeného... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >