Barevné prádlo lovelou na bílé?

67
27.12.20 22:13

barevné prádlo lovelou na bílé?

Ahoj holky, co Vám budu povidat :roll: nakupovala jsem oblečky pro naši ještě nenarozenou holčičku, celá nadšená a plná energie.. v autě jsem si vzpomněla, ze nemám v čem vyprat, takže jsem po cestě rychle zabehla do tety a v tom spěchu jsem si nevšimla, že beru na bílé prádlo :roll: každopádně mám všechno růžové, barevné atd…myslite že bude problem, kdyz to vyperu v tom na bile pradlo? :think: děkuju moc za odpoved :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23536
27.12.20 22:16

A musis to prat hned? Si kup prasek na barevne v tydnu. :nevim:
Prasky na bile obsahuji belidla. Nicmene jednorazove pouziti ti oblecky nesezere. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67
27.12.20 22:18

@Svistice nemusim, ale koupila jsem to nejvetsi balení co šlo a je mi lito těch peněz :D určitě to totiž nevyužiju, nelibi se mi bílé oblečky :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
196
27.12.20 22:19

Ne nevadí to. Peru tak prádlo 10 let. Kolikrat neměli Lovelu na barevné prádlo, tak jsem koupila na bílé a nic se nestalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23536
27.12.20 22:23

@leeniik Jezis tak v tom na bilem vyper svoje bile obleceni, povleceni nebo rucniky. :nevim:
Fakt ziram, jak nekdo umi vyrobit „problem“ z niceho. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67
27.12.20 22:28

@Svistice to by mě opravdu nenapadlo :) nemám doma absolutně nic bileho, jak říkám, nemam rada bilou :) ale na toto jsem se vubec neptala, jediný kdo tu teď hledá problém jsi ty :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67
27.12.20 22:29

@stavros tak super, diky ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
196
27.12.20 22:31

Leeniik nemáte zač :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23536
27.12.20 22:36

@leeniik Tak kdyz je ti lito penez, tak taky muzes jit s uctenkou ten prasek vymenit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
485
27.12.20 22:42

Peru tak x let, ničeho se neboj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29160
27.12.20 22:46
@Svistice píše:
A musis to prat hned? Si kup prasek na barevne v tydnu. :nevim:
Prasky na bile obsahuji belidla. Nicmene jednorazove pouziti ti oblecky nesezere. ;)

V Lovele asi moc bělidel nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9779
27.12.20 23:22

Tak zrovna u Lovely bych strach neměla, je to nejhorší prášek /gel na dětské oblečení. Nevypere absolutně nic, takže pochybuji, že by oblečení zničil. Navíc tedy, já světlé věci peru s bílými v prášku na bílém. Kdybych měla čekat, než nasbírám 5 kg čistě bílého, trvá to rok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
485
27.12.20 23:25

@Aduš8 Vidíš, a mě to vypere vše bez problémů včetně látkových plen. Záleží asi i na pračce a třeba i tvrdosti vody.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51952
28.12.20 00:07

Záleží na složení. Jestli v tom budou optické rozjasňovače nebo nějaké bělidlo (klidně přírodní na bázi perkarbonátu), tak to při dlouhodobějším praní může vyšisovat barvy. Přesné složení neznám, ale obecně pro pavidelné praní barevného prádla prostředky pro prádlo bílé vhodné nejsou. Na druhou stranu z těch prvních oblečků dítě vyroste dřív, než to stačí vyšisovat. A daj se v tom prát čtvercový plíny na utírání všeho možnýho. Nebo vyměnit. Nebo věnovat. Ale stresovat se kvůli pixle pracího gelu netřeba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
531
28.12.20 15:21
@leeniik píše:
@Svistice nemusim, ale koupila jsem to nejvetsi balení co šlo a je mi lito těch peněz :D určitě to totiž nevyužiju, nelibi se mi bílé oblečky :think:

A výměna v obchodě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat