Batole nechce jíst

18.5.20 14:01

Batole nechce jist

Dobrý den, mám ročního syna, už asi 2 měsíce máme problém s jídlem. Do 8 měsíců byl schopný sníst na oběd 2 skleničky, podotýkám, že jsem je vařila. Když mu přestaly chutnat ode mě, dávala jsem kupované, výsledek je stejný, zkusila jsem i různé značky a možná 2 druhy presnidavek mi snědl. Náznak zubů nikde nevidim(máme jich 7 a všechny byly bez problémů) jsem už na nervy, hodně vyhazuji. Máte s tím některá zkušenosti? Syn je na UM. Děkuji Petra.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2764
18.5.20 14:08

A tema sklenickama myslite, ze mu jidlo mixujete? Treba druhy syn by mi v roce nic mixovaneho nesnedl. Tak od 10 mesicu jedl jidlo jen normalne nakraje na kousky. Jako ovocne presnidavky treba z kapsicky snedl, ale znam deti, ktere nechteli mixovane ani ovoce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
626
18.5.20 14:10

A proč nedáš ročnímu dítěti něco jiného než jenom presnidavky a UM?? :think: co takhle brambor a zeleninu? Mě by to už taky nebavilo jist :roll: Dej mu přes den křupku do ruky třeba :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
645
18.5.20 14:16

Dávej mu jídlo které jíte vy, akorát ne tak kořeněné, namaž mu chleba a nakrájej na kostičky, dej mu chroupat kousek jablka atd. Možná taky bude chtít zkusit i jíst sám, šoupni mu lžičku do ruky a uvidíš jak se bude snažit baštit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1069
18.5.20 14:17

Dej mu normalni jidlo, varenou zeleninu, maso, brambory, testoviny… odeber od toho co normalne varite, samozrejme nekorenene a at si to sam vezme do ruky a zkousi jist. V roce uz je na sklenicky stary a neni divu ze uz mu to nejede.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17785
18.5.20 14:26
@Zlobolka123 píše:
A proč nedáš ročnímu dítěti něco jiného než jenom presnidavky a UM?? :think: co takhle brambor a zeleninu? Mě by to už taky nebavilo jist :roll: Dej mu přes den křupku do ruky třeba :nevim:

treba to zkousela a nejde to?

Me silene nicilo a stvalo, ze kdyz jsem ja zalozila diskuzi, ze mam s dcerou a jidlem problem, tak jsem dostavala cocku za to, ze jak to, ze na 18m ji jenom mixovane, ze ma uz DAVNO jist to stejne, co my dospeli.

Jasne… vsichni jsou moudri jako salamounovo tentonoc.

Mojde dcera prestala jist nekdy na 16-18m. Postupne se to horsilo, az prestala jist uplne. Odmitala kasi s presdidavkou, odmitala maso-zeleninu a aby to nebylo malo, ze vseho se mi dusila, kdyz to nebylo uplne do hladka rozmixovane. Neexistovalo, abych ji dala do ruky krupku nebo kousek jablka. I na jemno nastrouhane jablko v kasi ji dokazalo davit. Ryze vyvolavala uplne davici refex u ni. Maso muselo byt rozmixovane tak do hladka, ze nesmelo byt ani videt, ze v tom je maso.

Ale zbytecna snaha, prisel moment, ze nechtela uz ani to. Byla schopna se rano probudit, vypit 200ml mleka a po zbytek dne vytrvale odmitat jakekoliv jidlo, ani ovoce v kapsicce nechtela. Byla jsem zoufala, vedla jsem dlouhosahle boje o kazdou lzicku a dcera stale vic zabejcena, ze NE NE NE NE a NEEEEE. Zkusila jsem fakt vse, nechat ji u toho sedet, dokud to nesni. Nesnedla nic a vystupnovala se do asbolutniho hysteraku, kdyz jsem ji branila v tom, aby vylezla z zidlicky. Poustela jsem u toho pohadky. Nabizela jsem ji to stejne, co jsme meli na taliri my (v ramci moznosti samozrejme, muselo to byt mixovane). Zkousela jsem to delat vselijak atraktivni. Spolu jsme jidylko solily, pridavali olivovy olej, sypaly syrem. Jo, to ji bavilo a jak prislo na jezeni, konec a smytec.

Byla jsem z toho uplne vycerpana. Psychicky. Vecne natahovani, doprosovani se, uz jsem fakt nemohla.

A tak jsem si rekla, ze na to kaslu. Ze tohle proste psychicky nedam a odmitam to resit.

Na radu holek jsem zkrouhla UM ze 200ml na 90ml, jidlo jsem nabizela (a o par hodin pozdeji vyhazovala), dcera byla uplne vysmata, konecne ji nidko do niceho nenutil a ona si spokojene nejedla.

Asi 3 den teto absolutni diety za mnou prisla, ze ham ham. Nabidla jsem jidlo, znechucene to odmitla a ja se vubec nenechala vyvest z rovnovahy, ukazala jsem dceri, kde to jidlo je a az to bude chtiti, muze si sama dat. Nic jineho ji samozrejme nenabidnu. Vecer jsem to samozrejme zase vylila, dcera nechtela. Ale to, ze ma hlad, jsem slysela stale casteji a obcas si treba 2-3 lzicky vzala.

A tak postupne kolem 2 let se to zacalo zase lepsit. Trvalo to jeste hodne dlouho, nez zacala jist nejake rozumne porce a kazda lzicka nebyla nekonecne doprosovani se. Ale ted na 3 letech to je uz OK.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
626
18.5.20 14:30

@warita já to nemyslela zle.. A hlavně zakladatelka psala, že dává UM a zkoušela několik druhů presnidavek. Nic o normálním jídle nepsala.. Tak předpokládám, že je ani nezkoušela :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.5.20 14:45

Špatně jsem se vyjádřila, měla jsem na mysli jak příkrm, tak i presnidavky, samozřejmě už jsem mu dávala všechno i jídla co jíme my, jako třeba svíčková, guláš, rajská. Zkusím mu ještě dát lžičku do ruky, to mě nenapadlo, krupky, sušenky, všechno mu dávám

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.5.20 14:46

@Oriseka
Dřív mi nesnesl nějaký kousíček ve stravě, postupně to bylo lepší, ale teď nechce ani rozmixovany ani nakrájený :/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
626
18.5.20 14:52
@Petra199714 píše:
@Oriseka
Dřív mi nesnesl nějaký kousíček ve stravě, postupně to bylo lepší, ale teď nechce ani rozmixovany ani nakrájený :/

Zkus ať papa sám.. Nakrajej chleba na kostičky, třeba s máslem a šunkou a dej mu talířek ať si sám bere.. Můžeš nakrájet i pro sebe a bastete spolu. Udělej polévku a posad ho do židličky ať basti sám. Klidně ať je zapatlanej od hlavy az k patě :mrgreen: Méně bince udělá brambor, masíčko a zelenina.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.5.20 14:53

@warita
To jste mě potěšila, že se to zlepšilo a že v tom nejsem sama, takže prostě bych se asi měla obrnet trpělivosti a doufat. On nechce ani pečivo, sotva do něho nacpu jogurt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
626
18.5.20 14:55
@Petra199714 píše:
@warita
To jste mě potěšila, že se to zlepšilo a že v tom nejsem sama, takže prostě bych se asi měla obrnet trpělivosti a doufat. On nechce ani pečivo, sotva do něho nacpu jogurt.

A nedávás mu jídlo pod tlakem? Jako, že teď si sednes a budeš jist??.. Můžeš udělat domácí koblihy, nebo koupit… A dejte si spolu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2764
18.5.20 15:00
@Petra199714 píše:
@Oriseka
Dřív mi nesnesl nějaký kousíček ve stravě, postupně to bylo lepší, ale teď nechce ani rozmixovany ani nakrájený :/

Tak bych zkusila davat primo ode me z talire nebo aby jedl sam vidlickou nebo lzickou. Na kazde dite plati neco jineho a nekdo je holt nejedlik a zije ze vzduchu. Ted mi na jezeni obedu funguje predtim alespon 3 hodiny nic nejist a behat venku :lol:.Taky se lze zamyslet, zda nena moc UM, ktere mu proste staci. Potreba jidla se bude porad menit. Zkuste napsat jidelnicek s pribliznymi casy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2828
18.5.20 15:03

A ty susenky, krupky, rohlik, proste takovy ty semtamky to ji? Jestli jo, tak bych to omezila a nic mezi jidly bych mu nedavala, myslim, ze to uz bylo receno stokrat, zadne dite hlady dobrovlne neumre… kdyz jste byli na rocni prohlidce, tak od posledni pribral? Mozna tam teprv ted pujdete, tak uvidite na vaze, jak na tom je a muzes se poradit s doktorem kdyztak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.5.20 15:04

@Zlobolka123
Ne, pod tlakem ne, asi poznal že mám z něho nervy, ale nenutim ho, naopak jsem mu zpívala, rozesmivala, aby aspoň pár lžiček snědl, teď už jsem stagnovala a krmim ho metodou když nechceš, nechtěj, nemá to smysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat