Batole - záchvaty zuřivosti - neví o sobě

197
13.7.16 08:23

Batole - záchvaty zuřivosti - neví o sobě

Ahoj maminky, předem bych vám chtěla popsat mou dceru… narodila se v září, roku 2013, na svět přišla po hodně těžkém vyvolaníém porodu ve 41tt, byla zdravá, apgar skore ukázkové, po porodu byla hned plačtivá, v porodnici řvala jako jediná ve dne v noci, skoro nespala, kojená byla do 6. týdne, kdy se sama odstavila, neměla ráda intimitu a do dnes je nemazlivá. Vždy jí vyhovovalo být u sebe v postýlce ve svém prostředí, s náma v posteli by neusnula, jen párkrát k nám v noci vlezla do postele, ale to už byla starší, jako miminko se skoro vůbec nesmála, nikdy mi neusnula v náručí, byla to spíš taková věčně nespokojená potvůrka. Šikovnosi nabrala ale velmi brzy, snad už koncem 4 mesíce se ukázkově přetáčela na obě strany a v 5timěsících už lezla po 4ech, do 3 měsíců trpěla velmi vážnou kolikou, kdy nepomáhalo snad nic, probděných nocí bylo požehnaně, jen pláč a propínání do luku, které jí zůstalo až do dnes, vyjadřovala tim svojí nespokojenost, vždy se vztekala, propla se a spadla dozadu na hlavu, v 5. měsíci prodělala 5. nemoc, horečky i 41 a poté osypání, kolem půl roka jsem už začala tušit, že je něco jinak, nebyla na blbinky a od 3 měsíců je fixovaná na hračku, ktero vláčíme fakt všude do dnes, je to její nejlepší kámoš. Nidky jí nebavily pacicky a nebo kde je mama? Kuk tady je!… hned zacala brecet, vlastne brecela skoro kvuli vsemu, vse musela mit hned, jinak zacala hystericky plakat. Od 10 mesice se krasne rozpovidala a ve 2 letech ji bylo krasne rozumet, slovni zasobu mela opravdu bohatou, nemá ráda děti., jak miminka, tak vrstevniky, uznava jen deti strasi tak 5ti let, za tima doslova beha… Nic mene od te doby co se narodila, neni dne, aby nebyl nejaky problem, porad jen knoura, rve a uzavira se do sebe, v noci mela kolem roka a pul nocni desy… nepreji to nikomu kdo to se svym ditetem nezazil, je to fakt neco hrozneho, nic mene dnes ma zachvaty take, ale neprojevuji se jen v noci, ale i v prubehu dne, casto musim predvidat, co ji vykoleji a vo ne, je hodne dyktatorska a musi mit vse podle sebe, treba vymalovane omalovanky, vzdy musi mit tu barvicku krerou chce, beda jak ji slepicku vymaluju zlute, kdyz ji chce hnedou… hodne si pamatuje, ma pamet jako slon, opravu me prekvapuje, pamatuje si veci ktere se odehraly i ve veku, kdy ji bylo 9 mesicu. Je hodne realisticka, treba kdyz reknu, at se konicek taky usmeje… ( plysovy) rene mi, ze se neusmeje, ze preci nema pusinku a kouka na me hrozne vazne. Nerada zpiva a nema rada moc lidi, uvadi jo to do stresu, je stydliva a nekomunikativni s ostatnimi lidmi. A ted k tim zachvatum, ke kterym dochazi nepravidelne… ted mela zachvat po 2 dnech, dnesek byl vlastne uplne super, mame jeste jedno mimco, byly jsme venku, pak jsme prisly na obed, hraly si, proste klasicky den, pak jsem ji vykoupala a dala spat, po 20 minutach hrozny rev, neco mi povidala, ale ja vubec nevim co, neco se ji nelibilo, asi mela neco s perinkou, ale nepochopila jsem co a na to hrozne zacala zuret az sebou svihla na zem a pusobilo to jako vymitani dabla z tela, zurila, nereagovala na nic, na nikoho, byla neuklidnitelna, jakykoliv telesny kontakt to zhorsil, nepovidala, nevedela kdo je tam s ni ani kdo je ona sama, jen vykulene oci a rev, zjistili jsme, ze nejlepsi je ji nechat se uklidnit, byt u ni, ale nedotykat se ji, nemluvit na ni, asi po 15 mintuach zacala vzlykat a pak uplnym vycerpanim usnula, ale cela mokra jak se spotila, je to fakt hrozne a mam strach co se s ni deje, doktorce jsme to rikali uz nejak v roce, pak ve 2 letechm vzdy jen rekla, je to dite a dite zkousi leccos… neverim tomu, mame jeste jedno dite a s tim je to uplne jine, mam o ni hrozny strach, prosim kdo ma podobne ditko, jak jste na tom, co doktorky a jak se s takovymto zachvatem vyrovnavate? DEKUJU VSEM A OMLOUVAM SE, ZE JE TO TAK DLOUHE! emoticon Abych jen nepopisovala jeji temnou stranku, ma i tu svetlou, kdy je opravdu jako slunicko a ja jsem stastna, ze je stastna…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11117
13.7.16 08:37

Muze byt jen proste precitlivela a mit prehnane rekace, ale sla bych to zkonzultovat s odbornikem, idealne neurologie.

ono kdyz dvouletak sebou svihne na zem, protoze mu nekoupis auticko, to je v norma. u trilete mi typ zachvatu, kdy o sobe nevi, kvuli uplne drobnosti, uz v norme neprijde.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3348
13.7.16 08:45

Větší část z toho co popisuješ mi přijde realtivně normální k věku. některé děti prostě jsou hodné klidné a mazlivé, některé vztakací divoši. já tyhle vztekací záchvaty neznám, zase máme noční děsy. ale pokud ti jde o ty zachvaty, tak jediná rada je nafilmovat a poradit se s odborníkem…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
69235
13.7.16 09:07

Až bude mít zase takový záchvat, jak popisuješ, všechno podrobně zdokumentuj, natoč jí a pak konzultace s lékařem. Nikoliv obvoďákem, ten ať dá jen doporučení.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
12975
13.7.16 09:24

Jak už tu bylo řečeno, natoč to, protože ten popis zní fakt šíleně.
Znám tedy dítě, které se tak vzteklo, že přestávalo dýchat.
Muselo se s ním třást nebo udělat i něco drastičtějšího, aby jim neodpadl.
Bylo to asi povahou a přešlo to.
Ale třeba má vaše dcera nezralou nějakou část mozku.
V každém případě bych chtěla nějaké vyšetření, i kdyby to byla jen povaha, tak v tomto věku už je potřeba naučit se to nějak zvládat, aby ti poradili nějaký speciální přístup.
Pokud jí něco z toho zůstane, tak ji lituju. Vypadá to, že je inteligentní a zároveň dost nesnáší změny a trošku i společnost. S tímto se protloukat životem je dost náročné.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
65442
13.7.16 09:39

Dcera to taky mela, kolem tretoho roku. Byli jsme na neuroogii, EEG, vse bylo v poradku. Pak to najednou samo preslo.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
30556
13.7.16 09:45

Muj synek byl na tom podobne, hodne se to tedy u nas horsilo kazdym ockovanim
Mame za sebou kolecko doktoru…obvodak, orl, neurolog, psycholog…a nakonec to vypada jen na vyvojovou dysfazii…je na tom inteligencne napred, ale neumi to v sobe zpracovat, je dost citlivy…ted ve 4 je to lepsi, zachvaty vyjjimecne i socialne se zlepsil, nocni desy temer vymizely…taky bych doporucila si to nahrat a nechat si od dr napsat doporuceni alespon to neuro

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
13.7.16 09:54

To, co popisuješ v jednom záchvatu, zní jako hysterický oblouk. Je potřeba s ní zajít na neurologii a udělat též EEG, jestli nemá epilepsii, případně se podívat, jestli se to nesune někam směrem k autismu nebo ADHD.

Ale neupínej se na nálepky a diagnózy, nejsou až tak podstatné. Jako matka nejlépe poznáš, co jí pomáhá, kdy je to horší a kdy lepší. Můžeš však najít skupinu rodičů se stejnými problémy u dítěte, kteří budou schopni tě pochopit, poradit nebo pomoci.

Nervová soustava dítěte dozrává pomalu, řadu toho se může ještě vylepšit časem, nezoufej. Důležité je vychytat to, co ji dostává do záchvatů. Když se tak vytočí, až se přetočí, už s tím nic nenaděláš, jen prostě počkat a nechat ji se uklidnit.

Zkus třeba kartičky s magnetem. Na ty namaluj, co se bude dít a dej to na lednici. Třeba teď půjdeme nakoupit. Teď bude snídaně. Pak věci, které ona chce, pokud si jasně neřekne. Aby i ona ti mohla podat kartičku, na které to je. A ty ji pak zařadíš do řady, kdy teď se snídá a pak dostaneš to, co chceš. Zkus ji uklidnit opakovanými pohyby, roztáčením talíře nebo káči na zemi ap., jestli to na ni bude fungovat. Zkus zachovávat pokud možno stejný režim a řád, který ji uklidní.

Příspěvek upraven 13.07.16 v 10:01

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
197
13.7.16 10:00

Dekuji vsem za odpoved, zatim to vypada nadejne, ze jde jen o tu povahu, moc bych si to prala. Ona takova neni kazdy den, ale spise takova povaha prevazuje. Je dost casto nezvladatelna, nezaclenitelna, i kdyz jsme ve spolecnosti, tak si hraje vetsinou sama, se sourozencem si take moc nehraje, spis ji vzdy zavali hrackama a to je vse. Jako miminko, tak od roka do 2 let byla i nachylna na cistotu, hrozne ji vadilo to, ze ma spinave rucicky, nebo teplacky od lezeni. ted uz se to zlepsilo, ale porad je takova citlivejsi, hlavne tedy dost diktuje, je to takova kapitanka, no nevim, snad je to opravdu jen ta povaha…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
956
13.7.16 21:18

@Podhoubi možná se mi tady vysmeji, ale nechceš zkusit nějakou terapii zaměřenou na karmickou zátěž? Myslím karmickou zátěž dcery.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Chrastítko Špendlík

  • (4.6) + 67 recenzí

Dudlík Perfect

  • (4.7) + 53 recenzí

BABY NA UCPANÝ NOS 50 ML

  • (4.9) + 41 recenzí

Dudlík Space 0–6m

  • (4.9) + 41 recenzí

Poradna dětského psychologa

Ikona - Václav Mertin

PhDr. Václav Mertin