Bechtěrevova nemoc a plodnost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Uživatel je onlinedendishek
Kecalka 498 příspěvků 25.09.18 11:19
Bechtěrevova nemoc a plodnost

Zdravím všechny diskutující.
Manžel se již pár let potýká s Bechtěrevovou nemocí - tzv. ankylozující spondylitidou, což je chronické zánětlivé onemocnění především páteřních obratlů, křížové kosti s pánvi, hrudníku atd. Přesněji u manžela (28 let) se jedná o velmi bolestivé pohyby hrudníku a kyčlí. Výsledky dnešního spermiogramu ukázali zánět také ve spermiích. Jeho ošetřující lékařka nám vždy tvrdila, že se nemáme čeho bát - „naordinované léky nemají vliv na plodnost, a nemoc samotná ani na genetiku.“ Teď se nám ale otevřeli oči. Snažíme se rok o miminko, a teď je záhadou, zda se vůbec dočkáme. Je tady prosím někdo, kdo s touto nemocí bojuje, a miminka se dočkal? Děkuji za jakýkoliv komentář.

Reakce:

LucinkaPardubice
Kecalka 123 příspěvků 25.09.18 11:21

Bohuzel casem se tato bolestiva nemoc jen zhorsuje a leku na ni neni. Je mi te tak lito muilacku, bohuzel neumim pomoci. :hug: :hug: :hug:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.18 11:31

Kamaradka ji ma, o mimi se snazili vice nez rok, ale povedlo se. Anonym, info o kamaradce.

Uživatel je onlineacimedaca
Nadpozemská drbna 26133 příspěvků 25.09.18 11:32

Příbuzný (chlap) má tuto nemoc a má dvě děti přirozeně počaté.
Kamarádi mají dvě děti přirozeně a ona má Bechtěrva.

xammy
Zasloužilá kecalka 544 příspěvků 25.09.18 11:46

Kamarádka má Bechtěreva a má 3 děti prirozene, naš soused taky - 2 děti, syn to zdědil, dcera zdravá.

Michelle_M
Ukecaná baba ;) 2151 příspěvků 25.09.18 12:00

Znám muže s touto chorobou, má přirozeně tři děti se dvěma ženami. Nejstarší dcera je zdravá, oba synové to zdědili.

Kecalka 498 příspěvků 25.09.18 12:02

Děkuji všem za reakce.
To je dobrá zpráva. Početí tedy očividně zas takový problém nebude.

@xammy má syn souseda nějaké šílené příznaky už teď, anebo se spíše čeká, že se to projeví v dospělosti? Můžete mi k tomu prosím říci více?

@acimedaca nevíte, prosím, zda jejich děti nemoc zdědily obě? Neřešili dědičnost na genetice?

Mockrát děkuji za odpověď.

Kecalka 498 příspěvků 25.09.18 12:05
@Michelle_M píše:
Znám muže s touto chorobou, má přirozeně tři děti se dvěma ženami. Nejstarší dcera je zdravá, oba synové to zdědili.

Děkuji za příspěvek. Zatím to tedy vypadá, že dědí hlavně kluci.

xammy
Zasloužilá kecalka 544 příspěvků 25.09.18 12:48

Synovi souseda se to projevilo az v dospělosti. Kamarádka co má ty 3 děti mi říkala, že dokud jsou děti malé, neda se zjistit, jestli nemoc zdědily nebo ne, většinou se to projeví později. Její bratr to ma taky - projevilo se v pubertě, je bezdětný, děti nechce. Oba jejich rodiče jsou zdraví.

Uživatel je onlineacimedaca
Nadpozemská drbna 26133 příspěvků 25.09.18 12:50

@dendishek děti od matky jsou zdravé, děti kde nemoc má chlap nevím

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.18 15:55
@dendishek píše:
Zdravím všechny diskutující.
Manžel se již pár let potýká s Bechtěrevovou nemocí - tzv. ankylozující spondylitidou, což je chronické zánětlivé onemocnění především páteřních obratlů, křížové kosti s pánvi, hrudníku atd. Přesněji u manžela (28 let) se jedná o velmi bolestivé pohyby hrudníku a kyčlí. Výsledky dnešního spermiogramu ukázali zánět také ve spermiích. Jeho ošetřující lékařka nám vždy tvrdila, že se nemáme čeho bát - „naordinované léky nemají vliv na plodnost, a nemoc samotná ani na genetiku.“ Teď se nám ale otevřeli oči. Snažíme se rok o miminko, a teď je záhadou, zda se vůbec dočkáme. Je tady prosím někdo, kdo s touto nemocí bojuje, a miminka se dočkal? Děkuji za jakýkoliv komentář.

Ahoj, můj manžel má bechtereva a již máme 2,5 letého syna. Vliv na plodnost netuším, jakou to má, ale nyní jsem těhotná po 3×. První skončilo zamlklym. S těmi bolestmi je to ale děs. Manžel musí cvičit, nejlépe 2× denně. Počítám, že chodí na revmaťák. Nyní byl můj manžel ve studii na biolecbu a to mu od bolestí úplně ulevilo. S dobrými výsledky to hradí i pojišťovna. Držím palce

Kecalka 498 příspěvků 19.10.18 20:35
@Anonymní píše:
Ahoj, můj manžel má bechtereva a již máme 2,5 letého syna. Vliv na plodnost netuším, jakou to má, ale nyní jsem těhotná po 3×. První skončilo zamlklym. S těmi bolestmi je to ale děs. Manžel musí cvičit, nejlépe 2× denně. Počítám, že chodí na revmaťák. Nyní byl můj manžel ve studii na biolecbu a to mu od bolestí úplně ulevilo. S dobrými výsledky to hradí i pojišťovna. Držím palce

Ahojky, děkuji za odpověď. Těši mně, že s otěhotněním problém zas tak není. A gratuluji :kytka: ..no, manžel někdy nemůže ani vstát z postele. Pohybu ale moc nemá, i když víme, že je třeba. Má teď pouze nějaké fyzioterapie. Tu bioléčbu prý absolvoval také, dávněji, dávali mu nějaké injekce, ale nijak zvlášť se nezlepšoval. Navíc tehdy mu řekli, že by miminko mít neměl, až po léčbě. Takže k tomu se vracet nebudeme :nevim: ..tak snad se ti naši manželé nebudou moc trápit.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.18 22:09
@dendishek píše:
Ahojky, děkuji za odpověď. Těši mně, že s otěhotněním problém zas tak není. A gratuluji :kytka: ..no, manžel někdy nemůže ani vstát z postele. Pohybu ale moc nemá, i když víme, že je třeba. Má teď pouze nějaké fyzioterapie. Tu bioléčbu prý absolvoval také, dávněji, dávali mu nějaké injekce, ale nijak zvlášť se nezlepšoval. Navíc tehdy mu řekli, že by miminko mít neměl, až po léčbě. Takže k tomu se vracet nebudeme :nevim: ..tak snad se ti naši manželé nebudou moc trápit.

Manželovi skončila dvouletá léčba teď v říjnu a v září jsem otěhotněla. Takže v průběhu léčby. Manžel se na to ptal a vadit by to prý nemělo. Když se to manžel před 2 roky dozvěděl, tak si sahnul na dno, k tomu stres v práci, malé dítě a přidaly se deprese. Hodně zhubl…fakt hnusné období. Také ho ty záda, tak braly, že se nemohl hnout a v noci nespal. Jemu naštěstí pomohla ta biologicka léčba (injekce každých 14 dnů) a taky se nakontaktoval na klub bechtereviku v Praze, kde si o všem promluvil se starším pánem. Že základem je cvičení a taky lázně. Nejlepší Jáchymov, ale to vše určitě máte zjištěné???? je to hnusná nemoc, ale manžel vždy říká, že jsou na tom jiní hůř. Jen to vše přijmout. On to těžko mladý chlap kouše, že je nemocný, ale je to hodně o psychice. A ještě, co se týče té dědičnosti, tak až synovi budou brát někdy krev, tak mu nechám ten antigen rovnou udělat, ať víme. Buď tam bude nebo nebude a podle toho se zařídíme. Moc držím palce manželovi, ať najde svou cestu pro boj s nemocí a brzy se dočkáte potomka :hug:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Smutné Vánoce Jiřiny Bohdalové: Ortéza a invalidní vozík! Sama neudělá ani krok

V dubnu Jiřina Bohdalová (87) spadla ze schodů a nevypadalo to s ní vůbec... číst dále >

Nejhorší pařba roku: Na večírku StarDance se víc zívalo, než pilo, Necpál nedopadl dobře

Z příjemného zvyku jako by se stala vynucená povinnost. Účastníci letošního... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chtěla jsem se zbavit manželovy milenky. Krize je za námi, doufá Jana

Příběh o manželově nevěře, podobný tisícům jiných, vypráví osmatřicetiletá... číst dále >

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >