Reklama

Štítná žláza a snažení o miminko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ZoufalkaJ
Povídálka 43 příspěvků 24.09.18 13:21
Štítná žláza a snažení o miminko

Ahoj holky,

prosím Vás, v květnu jsem byla na operaci štítné žlázy. Mám jí celou pryč, beru euthyrox 75mg. Hned v červnu mi doktorka na endokrinologii řekla, že mám hodnoty pěkné a můžeme se snažit o miminko. Také jsem byla na gynekologii a říkala, že také nevidí žádný problém s miminkem. Jenže pořád NIC :/. Tenhle měsíc jsem tak doufala, protože jsem to měla dostat v pátek. Špinila jsem teda od úterka, ale fakt maličko. Takhle to trvalo až do soboty, tak jsem si říkala jak si udělám těhotenský test v Neděli a ejhle zrovna v neděli jsem to musela dostat. Sice to není silná menstruace, ale je. Máte někdo také zkušenosti takhle po operaci? Jak dlouho Vám to trvalo než se Vám to podařilo? Děkujuu za odpovědi :srdce:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

ugluk
Hvězda diskuse 42651 příspěvků 24.09.18 13:26

Pokud máš hodnoty dobře kompenzované a požehnání od endokrinologa, nemělo by to mít na plodnost žádný vliv. Ale upřímně - od června to není vůbec žádná doba. I zcela zdravému páru to může klidně rok trvat a ještě pořád je to normální.

ZoufalkaJ
Povídálka 43 příspěvků 24.09.18 13:32

Já vím :,( jenže to čekání je hrozné, už takhle jsem se před operací léčila 2roky s tím, že jsem doufala, jak se to zlepší a budem se moc snažit. Kdybych to věděla, že to tak dopadne, tak bych šla na tu operaci hned a neztrácela 2 roky

ka2ka
Extra třída :D 12775 příspěvků 1 inzerát 24.09.18 13:33

pokud endo řekl že je to dobrý, tak bych tam problém nehledala, ale mě osobně mudr prášky navyšovala když jsme se chtěli snažit

ZoufalkaJ
Povídálka 43 příspěvků 24.09.18 13:35

@ka2ka Opravdu? Mě řekla, že až zjistím že jsem v tom, tak mám zavolat a hned bych šla na krev a upravila by to potom. Můžu se zeptat, jak dlouho to trvalo, než jste otěhotněla?

ka2ka
Extra třída :D 12775 příspěvků 1 inzerát 24.09.18 13:44

@ZoufalkaJ mě navyšovala,protože sice hodnoty v tabulce o.k., ale pocitově mi bylo blbě, takže navýšila a otěhotněla jsem za čtyři měsíce

ZoufalkaJ
Povídálka 43 příspěvků 24.09.18 13:46

@ka2ka To je krásné :) kéž by to bylo takhle i u nás. Děkuji za příspěvek

ka2ka
Extra třída :D 12775 příspěvků 1 inzerát 24.09.18 13:48

@ZoufalkaJ jaký máš hodnoty? a kdy ti naposled zvyšovala dávku?

histep
Závislačka 3260 příspěvků 24.09.18 13:53

@ZoufalkaJ Víš kolik máš teď přesnou hodnotu TSH? Nebo ses nechala uklidnit tím že máš „hodnoty pěkné“?
Ono totiž to může být tak, že pro běžného pacienta jsou mezní hodnoty pro TSH cca do 4 mIU/l, ale pro otěhotnění je potřeba mít do 2 mIU/l.

ZoufalkaJ
Povídálka 43 příspěvků 24.09.18 13:53

@ka2ka Ty jo hodnoty si už nepamatuju, byla jsem naposledy v červnu a zvýšila mi jeden prášek na neděli, aby to bylo úplně ok. Takže beru od po-so 1 prášek euthyrox 75mg a v neděli 2 prášky.

ZoufalkaJ
Povídálka 43 příspěvků 24.09.18 13:55

@histep Aha, tak koukám, že jestli se to nebude pořád dařit, že si tam budu muset zavolat nebo dojít. Moc děkuju za informaci, tohle jsem ani nevěděla

ugluk
Hvězda diskuse 42651 příspěvků 24.09.18 14:06

To mám dávky (mimo těhotenství) dvojnásobné, a to štítnou žlázu mám :mrgreen: V těch tenství jsme na 200 denně. Ale každá jsme jiná, dle toho bych se neřídila. K otěhotnění je dobré mít hladinu u spodní hranice normy, ale tak předpokládám, že pokud zkušený endorinolog řekne, že je to ke snažení dostatečné, mělo by to tak být.

ZoufalkaJ
Povídálka 43 příspěvků 24.09.18 14:16

@ugluk To je pravda, každá jsme jiná :) já právě doufám, že by to jen tak neřekla že je vše ok. Kor když ví jak toužíme po miminku a proto jsme se domluvily na operaci :) tak uvidíme jak to bude. Moc vám holky děkuji za příspěvky

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.09.18 14:35

Ahoj, taky nemám štítnou žlázu, před otěhotnením jsem brala Euthyrox 88 a hodnoty byly dlouhodobě v normě. Když jsem se zmínila doktorovi, že se snažím otěhotnět, tak mi hned zvýšil dávku na 100 a po otěhotnění mi to ještě zvýšil na 150 a na této dávce jsem celé těhotenství, porod cca za měsíc. Jinak u mě otěhotnět dlouho nešlo, ale problém byl na straně manžela.

ka2ka
Extra třída :D 12775 příspěvků 1 inzerát 24.09.18 15:17
@ZoufalkaJ píše:
@ka2ka Ty jo hodnoty si už nepamatuju, byla jsem naposledy v červnu a zvýšila mi jeden prášek na neděli, aby to bylo úplně ok. Takže beru od po-so 1 prášek euthyrox 75mg a v neděli 2 prášky.

no upřímně info k ničemu, musíš znát hodnoty

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Starosta italského Riace čachroval s migranty, teď má zákaz do svého města

Měla to být výkladní skříň soužití místních a migrantů, kteří sem proudí z... číst dále >

Rytmus a jeho nové hnízdečko: Luxusní bungalov objevil úplnou náhodou

„Miluju život a jeho plány,“ vyznal se Patrik Vrbovský (41) alias Rytmus.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >