Štítná žláza a snažení o miminko

69117
24.9.18 13:26

Pokud máš hodnoty dobře kompenzované a požehnání od endokrinologa, nemělo by to mít na plodnost žádný vliv. Ale upřímně - od června to není vůbec žádná doba. I zcela zdravému páru to může klidně rok trvat a ještě pořád je to normální.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
199
24.9.18 13:32

Já vím :,( jenže to čekání je hrozné, už takhle jsem se před operací léčila 2roky s tím, že jsem doufala, jak se to zlepší a budem se moc snažit. Kdybych to věděla, že to tak dopadne, tak bych šla na tu operaci hned a neztrácela 2 roky

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
27743
24.9.18 13:33

pokud endo řekl že je to dobrý, tak bych tam problém nehledala, ale mě osobně mudr prášky navyšovala když jsme se chtěli snažit

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
199
24.9.18 13:35

@ka2ka Opravdu? Mě řekla, že až zjistím že jsem v tom, tak mám zavolat a hned bych šla na krev a upravila by to potom. Můžu se zeptat, jak dlouho to trvalo, než jste otěhotněla?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
27743
24.9.18 13:44

@ZoufalkaJ mě navyšovala,protože sice hodnoty v tabulce o.k., ale pocitově mi bylo blbě, takže navýšila a otěhotněla jsem za čtyři měsíce

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
199
24.9.18 13:46

@ka2ka To je krásné :) kéž by to bylo takhle i u nás. Děkuji za příspěvek

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
27743
24.9.18 13:48

@ZoufalkaJ jaký máš hodnoty? a kdy ti naposled zvyšovala dávku?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5178
24.9.18 13:53

@ZoufalkaJ Víš kolik máš teď přesnou hodnotu TSH? Nebo ses nechala uklidnit tím že máš „hodnoty pěkné“?
Ono totiž to může být tak, že pro běžného pacienta jsou mezní hodnoty pro TSH cca do 4 mIU/l, ale pro otěhotnění je potřeba mít do 2 mIU/l.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
199
24.9.18 13:53

@ka2ka Ty jo hodnoty si už nepamatuju, byla jsem naposledy v červnu a zvýšila mi jeden prášek na neděli, aby to bylo úplně ok. Takže beru od po-so 1 prášek euthyrox 75mg a v neděli 2 prášky.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
199
24.9.18 13:55

@histep Aha, tak koukám, že jestli se to nebude pořád dařit, že si tam budu muset zavolat nebo dojít. Moc děkuju za informaci, tohle jsem ani nevěděla

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
69117
24.9.18 14:06

To mám dávky (mimo těhotenství) dvojnásobné, a to štítnou žlázu mám :mrgreen: V těch tenství jsme na 200 denně. Ale každá jsme jiná, dle toho bych se neřídila. K otěhotnění je dobré mít hladinu u spodní hranice normy, ale tak předpokládám, že pokud zkušený endorinolog řekne, že je to ke snažení dostatečné, mělo by to tak být.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
199
24.9.18 14:16

@ugluk To je pravda, každá jsme jiná :) já právě doufám, že by to jen tak neřekla že je vše ok. Kor když ví jak toužíme po miminku a proto jsme se domluvily na operaci :) tak uvidíme jak to bude. Moc vám holky děkuji za příspěvky

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.9.18 14:35

Ahoj, taky nemám štítnou žlázu, před otěhotnením jsem brala Euthyrox 88 a hodnoty byly dlouhodobě v normě. Když jsem se zmínila doktorovi, že se snažím otěhotnět, tak mi hned zvýšil dávku na 100 a po otěhotnění mi to ještě zvýšil na 150 a na této dávce jsem celé těhotenství, porod cca za měsíc. Jinak u mě otěhotnět dlouho nešlo, ale problém byl na straně manžela.

  • Citovat
  • Upravit
27743
24.9.18 15:17
@ZoufalkaJ píše:
@ka2ka Ty jo hodnoty si už nepamatuju, byla jsem naposledy v červnu a zvýšila mi jeden prášek na neděli, aby to bylo úplně ok. Takže beru od po-so 1 prášek euthyrox 75mg a v neděli 2 prášky.

no upřímně info k ničemu, musíš znát hodnoty

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
27743
24.9.18 15:19
@histep píše:
@ZoufalkaJ Víš kolik máš teď přesnou hodnotu TSH? Nebo ses nechala uklidnit tím že máš „hodnoty pěkné“?
Ono totiž to může být tak, že pro běžného pacienta jsou mezní hodnoty pro TSH cca do 4 mIU/l, ale pro otěhotnění je potřeba mít do 2 mIU/l.

přesně tak jsem alergická na vyjádření pěkné hodnoty :zed:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

GS Mamatest

  • (3.6) + 166 recenzí

Digital

  • (4.2) + 99 recenzí

K2 Complex

  • (4.8) + 80 recenzí

Quattro+

  • (4.7) + 70 recenzí

Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky

Ikona - Lucie Machová

Mgr. Lucie Machová