Fobofobie. Strach ze strachu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.09.18 19:37
Fobofobie. Strach ze strachu

Ahoj děvčata.
Mám takový problém a nevím si s nim rady. Chci to zkusit tady zda nemáte některá radu nebo zkušenost.

Jde o to ze rok jsem byla v panickem strachu denně a chodila k různým psychologum a psychiatrům. Nikdo nepomohl. Brala léky různé a k ničemu.

Nyní mám strach ze strachu a nevím co s tím a jelikož chceme miminko tak bych rada se na nej těšila a nebala se.
Nemáte někdo zkušenost?
Pořad mu to tam haze myšlenky na ten panický strach. Nebojím se ničeho a nikoho ale toho pocitu strachu. Jen na nej pomyslím tak panika a takhle to jede denně a neustale tak je. Snažím se myslet na jiné věci ale je tak pořad.

Nevím jak na to. Přijmout to nebo si říct ze se nesmím bát? Ale jak se přestat bát strachu? :nevim: děkuji všem kdonporadi.

Psycholog mi řekl ze jsem chytrá a jednou na to přijdu :D rada nad zlato.

Reakce:
Emimin7
Echt Kelišová 9361 příspěvků 24.09.18 19:44

A diagnózu ti psychiatr udělal? Případně jakou?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.09.18 19:50

@Emimin7
Generalizovana úzkostná porucha a fobofobie

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25230 příspěvků 24.09.18 19:53
@Anonymní píše:
@Emimin7

A jak dlouho jsi absolvovala psychoterapii?

Emimin7
Echt Kelišová 9361 příspěvků 24.09.18 19:54
@Anonymní píše:
@Emimin7

Tak doporučil bych zkoušet další léky, dokud některé nezaberou.

A jednoznačně se bát. Jak píšeš přijmout to. Ideálně si strach přivolávat a zvát ho k sobě, dokud ho nezačneš nudit a sám neodejde. :)

Team
Povídálka 22 příspěvků 24.09.18 19:55

Ahoj,nemela jsem vylozene panicke strachy,ale spoustu cernych predstav o synovi a vsemu moznemu kolem me i o me,az me to tak omezovalo,ze jsem sla ke kineziolozce.Nasla problem a ja si ted u svych strachu umim rict,ze to je hloupost a snazim se v tom nevrtat a citim se mnohem lepe.Ja v to verim a akorat se mi to potvrdilo

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.09.18 20:00

@Emimin7
Ano to mi radi mnoho lidi přijmout to
A pak zase další ze si musím říct nebát se. :) :)

Takže pak je člověk zmatený :)

Emimin7
Echt Kelišová 9361 příspěvků 24.09.18 20:05
@Anonymní píše:
@Emimin7
Ano to mi radi mnoho lidi přijmout to
A pak zase další ze si musím říct nebát se. :) :)Takže pak je člověk zmatený :)

Tak já to mám ověřené na sobě a fungovalo to. A radila to i psycholožka.

lampicka11
Závislačka 3430 příspěvků 5 inzerátů 24.09.18 20:40

Já ji měla. Měsíc jsem nevycházela z bytu. Pak jsem docházela na psychiatrii tam doporučili že mě nechají v nemocnici týdne na pozorování a udělají ještě nějaká vyšetření aby měli z fyzického hlediska vše ok. Pak mi psychiatricka nasadila antidepresiva zoloft 50 ráno a večer. Jenže já propadala panice že v tom stavu a pocitech zůstanu tak mi nabídla zda chci a mám pocit že to nezvládám že mohu dobrovolně nastoupit do Bohnic (nikdy si nedělejte srandu že tam skoncite)
Tak jsem nastoupila. Byla jsem tam 20dni a neshledali že bych měla nějaký závazný problém…ostatní co tam byly semnou byly na tom blbě… Anorexie, sebepoškozováním , pokus o otravu, dokonce i za záškoláctví tam byly děti. (Mě bylo v té době 15). Tak že jsem byla na dětském oddělení. Můžu říct že jsem měla velkou podporu od rodiny a tehdejšího přítele. Postupně jsem se naučila stavy zvládat a ignorovat je…nevyzivat a neprohlubovat. Začlo mi to v únoru a v srpnu jsem už skončila s antidepresivy.
Pak jsem šla na prohlídku ke gynekologovi a říkám mu tyhle pocity, že jsem vysadila HA protože mi dosla a on na mě že to klidně mohlo být tou antikoncepci kterou jsem brala dva roky ! Světe div se ale úplně zmizeli z ničeho nic , po tom co jsem to vysadila! Tak pak jaký je to svinstvo . Drž se. Znám to.

lampicka11
Závislačka 3430 příspěvků 5 inzerátů 24.09.18 20:42

Viz. Odstavec Tereza…
http://tn.nova.cz/…lazinci.html

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.09.18 20:51

@lampicka11
Já antikoncepci nikdy nebrala. Tím to není. Spis jsem zažila velký šok. Viděla jsem úmrtí a to to nastartovalo.

Bojím se tohonpocitu co se mnou děla. Jen pomyslím na strach a je tu hrozny a jak se nebát když se toho bojím. Kolotoč. Jak had kdyby jedl vlastní ocas.

lampicka11
Závislačka 3430 příspěvků 5 inzerátů 24.09.18 21:18
@Anonymní píše:
@lampicka11
Já antikoncepci nikdy nebrala. Tím to není. Spis jsem zažila velký šok. Viděla jsem úmrtí a to to nastartovalo.Bojím se tohonpocitu co se mnou děla. Jen pomyslím na strach a je tu hrozny a jak se nebát když se toho bojím. Kolotoč. Jak had kdyby jedl vlastní ocas.

Znám to…vydrz bude lépe …já byla na tom stejně jak jsi psala v úvodu … Nevzivej se tolik dotoho ono to bude ustupovat a nebude to v takových silných vlnách, pak to bude slabší a min dál až to vymizí…je to na dlouhou trať :hug:

ka2ka
Extra třída :D 13120 příspěvků 25.09.18 08:47
@Anonymní píše:
@lampicka11
Já antikoncepci nikdy nebrala. Tím to není. Spis jsem zažila velký šok. Viděla jsem úmrtí a to to nastartovalo.Bojím se tohonpocitu co se mnou děla. Jen pomyslím na strach a je tu hrozny a jak se nebát když se toho bojím. Kolotoč. Jak had kdyby jedl vlastní ocas.

mě pomáhá se vybrečet je to sice divný ale pomáhá mi to

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak je možné, že střelec utekl? Byl dvacetkrát (!) trestán, hledá ho 300 mužů!

Chérif Chekatt (29) je jediným podezřelým ze střelby na vánočních trzích v... číst dále >

Nový chlap Celeste Buckingham: Zcestovalý fešák, který miluje slevy

Vyplatilo se počkat! Po týpcích z branže Celeste Buckingham (23) zalovila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >