Bexsero ve trech mesicich

65
8.11.20 17:01

Bexsero ve trech mesicich

Ahoj, chci urcite nechat naockovat bexsero, ovsem vaham, kdy zacit…kolem me spoustu maminek zacina az kolem 5 mesice, nase pediatricka me ovsem presvedcuje, ze je uz nejvyssi cas zacit (3 mesice), protoze nejohrozenejsi jsou miminka do peti mesicu…kdy jste nechavali naockovat? Jedna se mi ockovani miminek, ne starsich deti…dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5162
8.11.20 17:02

Nechala jsem těsně před 6.mesicem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1687
8.11.20 17:28

My jsme začali až po půl roce dcery a kdybych věděla, jaké to bude mít nežádoucí účinky, tak bych počkala až po druhém roce, kdy se dávají už jen dvě dávky. 14 dní měla dcerku nateklou nožičku, zarudlý, tvrdý a podle mě ji to dost bolelo, protože byla jak vyměněna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
457
8.11.20 17:51

My to máme za sebou teď ve středu. Malému jsou něco málo přes 2 měsíce. První noc měl teplotu a místo vpichu má červené, ale už je v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2464
8.11.20 17:56

V 5,5 mesicich, driv jsem stejne nemohla nechat ockovat. 1 den bolestivost bez teploty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9755
8.11.20 17:57

Před 6tým měsícem, ale já začínala třeba i s hexou až ve 4. měsíci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
549
8.11.20 18:02

Známá nedávno zažila s dcerou ošklivou reakci, malá zšedivěla v obličeji, nereagovala, jeli na pohotovost. Mela to byt reakce na brzke ockovani ve trech mesicich. Osobne davam az ted ve dvou letech. Kdybych chtela drive asi bych pockala alespon na pul rok. Ted by pro me nebyl odklad tak rizikovy stejne jsme prevazne doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
140
8.11.20 18:44

Ahojky. Mám syna, teď měl tři měsíce před týdnem, očkování Bexsero na tříměsíční prohlídce spolu s rotaviry druhou dávkou. Takže dvě očkování najednou s tím, že rotaviry jsou ústně, ale vakcína to je. Doktorka říkala, že po Bexsero se preventivně dává např Panadol Baby ihned po příchodu domů, že to doporučuje i výrobce. Přišla jsem domů, dala ho malému, 3 ml, má šest kilo. Co dvě hodiny jsem měřila teplotu neměl ani zvýšenou, měřila jsem radši dva dny. Místo vpichu neměl zarudlé, tvrdé, nic. Nebyl podrážděný, nic takového. Nezvracel, neměl průjem… Vůbec nic. Jen byl trošku víc unavený, ale jen v den očkování. Ale hrál si, placal do chrastítek, smal se. V noci normálně spal svých cca pět hodin, takže u nas žádná špatná reakce, vůbec nic. Je to tedy dost individuální, věřím, že u vás to bude taky v pořádku, držím palce :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51
8.11.20 18:47

Malý měl vysoké horečky po hexavakcine i Prevenar. I kvůli tomu a bexsero úplně nespechame, syn má teď půl roku a očkovat začneme nejdřív v 8 měsících. Jen kvůli tomu, že to do půl roku pojišťovny proplácejí, jsme to do něj nechtěli naprat tak brzy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
318
8.11.20 21:19

Naše dostala taky kolem těch 3 měsíců, hned v ordinaci dostala preventivně čípek, bez vedlejších účinků. Akorát si říkám, že jsem mohla možná počkat, protože dodržujem opatření, s nikým se nestýkame a jezdíme jen na procházky, tak nevím, kde by něco chytla… Ale nejsem expert, nevím jestli se to chytá nebo z čeho tyto nemoce jsou. Po všech očkování jsem pozorovala, že se pár dní nesnažila zvedat hlavičku a nebyla tak čilá jako bývá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
351
8.11.20 22:05

Riziko nežádoucích účinků je vyšší než riziko, že onemocní. Doporučuji skupinu na fb - informované očkování - doporučí spoustu ověřených zdrojů, ze kterých čerpat informace, pro člověka je pak jednodušší zvážit pro a proti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
317
9.11.20 13:21

@wendeleen super a kdo vám dá jako jistotu, že zrovna to vaše dítě neonemocní?! :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1155
9.11.20 13:32

A kdy dostalo mimco hexu? Uz ve 2m? My to meli takhle tesne pred 3m hexa + prevenar a v 5m bexero. Hexa, prevenar bez potizi, bexero teplota 1. den 37,5 a mesic boulicka v miste vpichu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
351
9.11.20 15:56
@Haleyy píše:
@wendeleen super a kdo vám dá jako jistotu, že zrovna to vaše dítě neonemocní?! :roll:

To mi nedá nikdo, ale taky mi nikdo nedá jistotu, že nebude mít doživotní následky nebo nás zítra nesrazí auto. Pouze odkazuju na užitečné informace, které je dobré mít. Nikomu neříkám, ať očkuje nebo ne, každý ať se rozhodne, jak chce. Víte třeba, že u bexsera není studiemi prokázáno, jak dlouho zůstávají po očkování protilátky, a že v USA se očkuje až od 10 let?
Edit: nikdo vám nedá jistotu ani v tom, zda se protilátky vůbec vytvoří, stejně jako u všech jiných očkování není účinnost 100%.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama