Miminko 4.měsíce si chce sednout

25
8.11.20 08:02

Miminko 4.měsíce si chce sednout

Dobré ráno,
mám dotaz.
Když můj chlapeček na mě sedí ( né doslova, spíš zvýšeně leží, asi jako v úrovni lehátka) pořád se snaží vzpírat do sedu a často se mu to i povede. Podotýkám bez pomoci. Mám raději přestat si ho k sobě takhle brát? Nerada bych mu zmohla páteř. Jinak se ho nesnažím posazovat, nepřitahuju ho za ručicky. Bohužel doktorky jsem se opometla zeptat. Máte nějakou zkušenost? Řeším to, protože to je strašně príma ho tak mít :) :srdce: Děkuji za odpověďi. :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5592
8.11.20 08:09

To je špatně. Dítě si sedne z pozice ze čtyř, až začne lézt. V tomhle ho nepodporuj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
812
8.11.20 08:09

Takhle malé dítě by mělo ležet jen na rovném podkladu. Prvně by se měl snažit otáčet na břicho a zpátky. Tuhle snahu bych nepodporovala. Na druhou stranu, bych mu ve snaze nebránila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16234
8.11.20 08:13

Ahoj.. Moje rada zní - kdyz si ho na sebe polozis, podepri mu nozicky, a udělej mu takovou kolibku - v lehatku, nebo autosedacce ma taky nozicky ve zvysene poloze. Pak ten „sed“ nebude takova zátěž

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
8.11.20 08:14

Nechám si poradit. Jsem prvorodička tak nemám zkušenosti. Raději toho nechám :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4771
8.11.20 08:42

@Cucuretka určitě neposazovat. Podepří mu nožky, udělej jakoby do kolíbky, chce prostě vidět okolo sebe. Ale ono ani v autosedačce, lehátku není ideálni když je mimi dlouho. Spíše mu pořiď hrazdičku at vydrží co jak nejdýl přes den na rovném. A sednou si může klidně i v 10-11 měsíci. Sed je na páteř nejnáročnější. To samé pak vodění za ruce. Nedělat, nechat vše na miminku!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5592
8.11.20 09:35
@Cucuretka píše:
Nechám si poradit. Jsem prvorodička tak nemám zkušenosti. Raději toho nechám :palec:

Oni to děti zkouší protože chtějí vidět, zbytecne mu nedávej podměty (posazování na sebe, dlouho ve vajíčku, v houpatku) apod..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9439
8.11.20 09:52

On se pritahuje za rucicky, ne? To nepodporuj. Sednout si musi z lezeni, plazeni, pres nohu, na zemi. Ne tahem za ruce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat