Bez pleny přes noc

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
LucineCZka
Stálice 65 příspěvků 24.11.08 14:01
Bez pleny přes noc

Ahojky maminky :wink: chci se zeptat jestli nemáte nějaké rady jak a kdy začít učit prcka spát v noci bez pleny. Přes den už plenu nemáme vůbec, ale nevim jak na to v noci, už jsme párkrát zkusili ho dát spát odpoledne bez pleny ale vždycky se počůral. :cry:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.08 14:37

ahoj, tak je na to možná ještě brzy. Holka je v noci bez plínky až od tří let, ale musím dodržet to, že se poprvé vyčůrá cca v osm a pak kolem desáté, když jdu spát já, tak ji polospící podržím na záchodě a vyčůrá se podruhé a pak v poho vydrží. jakmile jedno z těch č… vynechám, tak je nehoda. U vás mně připadá, že je opravdu ještě brzy, nebo my jsme pozadu, nevím,,,,,kaž­dopádně bych na to až tak nespěchala. nepřihlášená Anik

Adela
Kecalka 196 příspěvků 24.11.08 14:50

Souhlasim s Anik.
Nasi maly budou za par dnu tri a bez plen na noc jeste ani ranu. Opravdu je na to podle meho nazoru jeste maly. Doktorka mi dokonce rekla na trilete prohlidce, ze na pleny na noc se ptaji az na petilete (!) prohlidce a pak ze uz je to teda problem :-)))
My taky davame v noci curat, ale bez absolutniho uspechu. Mala je jak vztekla hadrova panenka, takze to opravdu nejde. Doktorka nam rekla, ze nema cenu tlacit na pilu, ze to prijde samo pozdeji.
Samozrejme to zkousej, ale stejne nic jinyho nez to, ze ho v noci vzbudis a das vycurat, nevymyslis. A taky vecer malo pit, ale to treba nam se taky nedari. A jeste posledni prakticka rada - na noc davat po dobu uceni ty navlikaci (ne lepici) pleny. Tak je jednoduse stahnes a vytahnes jako slipecky a mas to rychlejsi.
No, jen jsem te chtela uklidnit, kdyby vam to jeste nejaky cas neslo :-)

A.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.08 15:06

Tak Adelo, musím říct, že mně se na tříleté prohlídce na plínku ptala, ale pak zároveň dodala, že noční plínka se toleruje do tří let, do čtyř se zavřenýma oběma očima,,,zrovnatak nějaké to občasné počůrání. O pětileté hranici vůbec nemluvila, máme, koukám, nějakou přísnější Dr. :) Anik

Adela
Kecalka 196 příspěvků 24.11.08 15:11

Anik, nebo my nejakou podezrele benevolentni :-) No, aspon me nenervuje, ale fakt je, ze to jeste nehrotime a plenu ji furt davame.
Me treba zas na trilete prohlidce prekvapilo, ze se ptali, jestli uz mluvi ve vetach. Ale to je na jinou diskuzi. Taky me je divny, ze nektery deti ve trech letech jeste neumi sestavit vetu. Kazdy ma doma proste neco jineho :-)

A.

terik
Ukecaná baba ;) 2235 příspěvků 24.11.08 15:30

Ahoj,

plenky v noci opravdu do peti let. Mam to z vice zdroju a navic jsem to ted i casto videla v casopisech. Ctyrleta dcera zatim plenku na noc ma a neresim to. Bylo mi vysvetleno, ze to nezalezi na ni, ale na zralosti ledvin a ty se dotvareji prave do peti let…

Takze mate jeste spoustu casu. Pres den je bez plenek od roku a pul…

Terik

LucineCZka
Stálice 65 příspěvků 24.11.08 16:22

díky..... :D říkala jsem si že je to asi ještě moc brzo…ale zase na druhou stranu ve třech půjde do školky což je sice za nějaký třičtvrtě rok, tak jsem myslela že by jsme už měli pomalu začít aby se ve školce už nepočůraval, protože mi jedna známá říkala že počůravání ve školce je obrovský problém :cry: :cry: tak nevim no…

Adela
Kecalka 196 příspěvků 24.11.08 16:43

Pres den se (na spani) nauci bez pleny opravdu rychleji. Jsem si temer jista, ze to do tri zvladnete. Mate casu habadej !!! Je dulezite dat pred spanim vycurat a my jsme si poridili takovy ty neprocuravaci podlozky a plenu jsme na spani po obede nedavali. Parkrat se pocurala a pak uz se to naucila.
Udelej si hezke Vanoce, nenervuj se s plenama a zacni az po novem roce. Ja uz mam taky spoustu predsevzeti do noveho roku ohledne dcerky :-)

A.

Aladina
Echt Kelišová 7584 příspěvků 24.11.08 17:43

Holky a myslíte si, že není problém v noci vysazovat dítko? Co když si na to vysazování zvykne a bude se muset ještě dlouho?
Ptám se proto, že syna v noci na nočník dávám. Bez plen na noc je přesně od tří. Byla to teda náhoda. Ve 2 a 3/4 letech na nočníodplínování rozhodně neměl. Pak jsem to neřešila ............. až jsme zapoměla koupit plíny v domění, že jsou za přebalovákem. No dopadlo to dobře a Vítek se i bez nočního vysazování nepočůrával. Máme totiž - aspoň v tomhle směru výhodu, že Vítek moc nepije. Ale v zimě se dost zhoršil. Byl často nastydlý a stres z nástupu do školky - trval dlouho. Tak v zimě jsem ho právě v noci vysazovala. Od jara do teď zas v noci v pohodě, ale zas se sem tam počůrá. Je prostě skoro pořád nastydlý. Tak se ho bojím v noci nedávat. Ale plínu si samozřejmě na:,–(it nedá, když už je rok nemá a ani nechci, jen si říkám, aby si na to noční vysazování právě nezvykl.

Fifik
Ukecaná baba ;) 1961 příspěvků 24.11.08 18:29

Ahoj,
máme skoro přesně stejně staré prcky, taky to teď řeším…nebo spíš neřeším :lol: …protože jsem líná, přiznám se :oops:

Starší klučina je bez noční plíny od 3roků a asi 2měsíců, odplínkovala ho moje mamka, když byl u nich na pár dní na prázdninách :roll: Byla jsem za to docela ráda, protože jsem se pořád nemohla rozhoupat mu plínu konečně vzít a navíc ji měl každé ráno totálně mokrou. Jenže jak jsme později zjistili, bylo to fakt jen kvůli jeho lenosti - velmi brzy mu totiž docvaklo, že plínu nemá a do měsíce byl bez nehody. Cca 14dní jsem ho dávala čůrat i v noci, pak už ne, začal se budit sám nebo vydržel až do rána.

Mladšímu dám pokoj do 2,5r a pak mu zkusím vzít plínu na noc i odpolední, tu taky ještě má, ale je z 90% suchý. Ale jak jsem říkala, jsem lenoch, takže se mi to v těch 10% po něm nechce uklízet :lol:

Jo, nás se teda dr. na plíny neptala nikdy…uvidíme, jestli se zeptá na 5leté prohlídce ;-)

pilcanda
Ukecaná baba ;) 1102 příspěvků 24.11.08 18:33

Ahojky my je přestali dávat hned jak měl malý suchou plenku přes noc. Dřív to nemá cenu.

pitrisek
Ukecaná baba ;) 1293 příspěvků 24.11.08 19:52

Někdo čeká (na suchou plenku přes noc),
my jsme přes den a venku byli bez pleny už pořádně dlouho, a když už malé byly skoro tři roky, usoudila jsem, že dál čekat NEBUDEME.

Dala jsem pod ní osušku, večer jsem si připravila náhradní pyžamko a kýbl (na to počůraný), a jelikož naše princezna se nevzbudila ani když byla počůraná, šla jsem se se vždycky podívat, jestli teda UŽ (= jestli už je mokrá až za ušima) . Pak jsem ji teda začla převlíkat, to se pochopitelně vzbudila jako že se něco děje, a zjistila, že je mokrá.

Takhle jsme to praktikovali myslím 14 dní nebo 3 týdny. Pak se to prostě naučila.
Na čekání jsem fakt neměla už nervy. „někdy příště“ to hodlám dělat úplně stejně, akorát nebudu rozhodně čekat do tří let.

Len-til-kah
Extra třída :D 13986 příspěvků 24.11.08 21:36

Ahoj, mně se syn poměrně úspěšně spontánně odplenkoval přes den i přes noc v průběhu čtrnácti dní, ale bylo to tak, že plenku (dávám pouze látkovky) přes noc už měl delší dobu suchou, tak jsme mu ji prostě taky vzali. Následující měsíc se mi ještě párkrát počůral, než mi docvaklo, že asi není vhodné nechávat mu nadále v postýlce láhev s vodou, aby mohl zunkat, kdy se mu zamane.
Chci jen říct, že na noční vysazování bych opravdu neměla. Jednak mě budí druhý terorista a tyhle noční aktivity mi stačí a druhak se mi to ve vztahu k dítěti fakt nelíbí (a naštěstí jsem k tomu nebyla okolnostmi dohnána). U nás se nikdy nevysazovalo, syn se prostě když tak vzbudí a sám zahlásí, že se mu chce čůrat. Bohužel v případech, kdy se počůral, se nevzbudil vůbec :evil: , naposledy se počůral na přelomu září a října, kdy měl ještě tu láhev s vodou, ale minulý týden zvládnul předvést ještě jedno číslo (asi že jsem měla čistě převlečeno :roll: ) a vůbec mu nevadilo, že se v tom válel cca šest hodin (přestala jsem ho kontrolovat :oops: ). V pět ráno, kdy hlásit Čůůůaaat a přišel se silně vlhkými slipkami, postel taky vlhká po celé ploše, jsem myslela, že mě šlat trefí :? .
U vás bych to nechala ještě uzrát, myslím, že to přijde krásně samo :wink: .

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18631 příspěvků 24.11.08 22:00

tak mi jsme začali až měl Honzík pár nocí po sobě ráno plenu suchou a to mu bylo 2,5. Do 3měsíců jsme pak byli v noci 100% bez nehod. Ale toho povlečení co jsem se napovlíkala… Zajímavý, plena ráno úplně suchá, ale jak ji neměl tak se vždycky počural. Je možný, že by ta plínka třeba do rána „uschla“? Jinak si to totiž neumím vysvětlit. No za pár měsíců nás to čeká na novo. Zatím s Tomem odplínkováváme přes den, takže času dost.

janinkaz
Nadpozemská drbna 28414 příspěvků 25.11.08 17:17

Adam je přes noc bez plíny týden, takže to moc neřeš. Máte ještě čas, to stihnete. Jestli navíc půjde do školky příští září, tak i přes léto se lépe odplínkovává :wink:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Slávek Boura: Zažil jsem poltergeista a našel recept na výrobu zlata!

Slávka Bouru (54) si pamatujeme jako potrhlého moderátora pořadu Rande, který... číst dále >

Netradiční manželství Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, na byt nemáme!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >