Bíla plastová okna, lze předělat na hnědá?

12.3.20 11:52

Bíla plastová okna, lze předělat na hnědá?

Ahoj, mám dotaz. Budeme kupovat starý dům s již plastovými okny. Pro starého majitele to bylo asi nejlevnější řešení a tak vybral bíla okna, ale podle mě se to k domu moc nehodí. A tak se ptám, jestli lze nějak bíla plastová okna předělat na hnědá nebo s dřevěným dekorem, aniž by se musela okna bourat.
Hledala jsem po internetu, ale nic mi to nenašlo, tak zkusím tady, jestli někdo něco neví.
Jestli existují třeba nějaké fólie, které se na to nalepí, nebo se buď smířit s tím, že budou bíla okna a nebo je zbourat. Díky za případné odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3309
12.3.20 11:56

Musíte se s tím smířit. Nám při koupi oken to řekli narovinu, buď barva z výroby nebo smůla. Jako asi nějakou fólii na to nalepit můžete, ale pochybuju, že tam nějakou kloudnou dobu vydrží a pak to bude tuplem hnusný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2240
12.3.20 12:23

Chápu tě plně.. hodit bílé plasťáky na starou chalupu je jedna z největších prasáren..
když už plast, tak OBOUSTRANNĚ barvený…
na novostavbách bílá nevadí, ale na těch starých domech jsou ty široké plastové profily fakt hnusné, taky jsem to už řešila..
bohužel to polepit způsobem, který by více let vydržel, nepůjde…
takže se s tím zatím smiř a časem pouvažujte nad dřevěnými euro-okny, na ty staré domy je to nejlepší řešení…
je mi líto, že to lidi často takto zpizdí, vídám to kolem ve vesnicích na každém druhém baráku a je mi z toho smutno.. (trpím na staré věci a historii), my nyní aktuálně na chalupě staré kastláky jen zrepasovali, byla to sice šílená práce, ale vypadá to krásně :srdce: škoda, že to tak neřešil i váš původní majitel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13532
12.3.20 12:23

Smiř se s bílými okny nebo je vyměň. Pokud by jsi na to dala nalepovací fólii, tak bude vlivem slunce pracovat a za chvíli to bude vypadat hrozně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
631
12.3.20 12:57

Přesně, jak píši děvčata nade mnou. Nic se s tím dělat nedá a nalepovací fólie by se ti po chvíli vlivem slunce a deště sama odloupla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57404
12.3.20 13:40

Nelze.. Buď výroba nebo houby.. Děláme teď kvůli tomu nová okna :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
130
12.3.20 15:42

Lze pouze natrit ramy barvou na plasty, ktera lze i na okna. Staci trochu pohledat na google, dela je i balakryl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2240
12.3.20 15:54

@Scara to samozřejmě všichni víme, ale umíš si představit, JAK to bude za dva tři roky vypadat!?? natírám často na chalupě různé materiály, ale zrovna plast je na nátěry dost blbý podklad.. to bych brala fakt jen jako dočasné řešení na dva roky, než okna vybourám a vyměním.. určitě ne jako dlouhodobé funkční řešení.. jak bys to pak fixovala? lakem? nebo nechat bez fixu a bez konečné úpravy? tvl, to si snad ani nechci představovat ten výsledek…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
130
12.3.20 16:11

@Lucy75 tak taky zalezi jestli na okna pali slunce nebo ne :). Meli jsme takto barvene v byvalem dome a 5 let to drzelo hezky, ale je potreba fakt dodrzet postup vcetne zakladniho zbrouseni. Dalsi pokracovani by pak rekl jedine novy majitel :nevim:
V novym baraku to taky chceme do budoucna resit, protoze stavajici bila je proste hnus.. :-)Ovsem, jak to vyresime, budu vedet tak za pul roku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama