Antidepresiva u 4 letého dítěte

Napsat příspěvek
Velikost písma:
Alriga
13.8.21 16:29

@Meredit Jakou chybu? Já stále trvám na tom, že věda obecně a chemie obzvlášť posunuly a stále posunují zdravotnictví a tím i náš životní komfort do astronomických výšin. A trvám na tom, že výrok „ženy začala při porodech umírat v porodnicich“, je směšný. Tím končím na toto ot.
Zakladatelka mele kraviny a já už to nebudu komentovat.

  • Citovat
  • Upravit
1351
13.8.21 16:36

@Alriga chybu v tom, že Takco měla pravdu v tom, že zavedením porodnic stoupla úmrtnost žen. Na což jsi reagovala tím, že je žalostně nevzdělaná.
Ale chápu, přiznat si to od tebe čekat nemůžu :nevim:
Tímto bych tuto neplodnou diskusi také ráda ukončila :lol:
A ano, medicína udělala obrovský pokrok, to jsem také psala a jsem za to obrovský vděčná.
Ale zároveň není neomylná a obrovský nárůst spotřeby antidepresiv mě trochu děsí…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
80258
13.8.21 16:50

@Meredit To jo potom. A pravda to byla. Ale myslím se to nevztahovalo na všechny porodnice. Co jsem pochopila, tak to byly ty, kam dochazeli medici. A ti přecházeli z pitevny, a nedostatečná hygiena bohužel udělala své. Tu souvislost nakonec objasnil doktor Semmelweis. Musel za to hodně bojovat.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
80258
13.8.21 16:55

@Meredit Ale co s tím může ten doktor dělat? Stejně roste spotřeba léků proti bolesti. A AD? Stačí, když ten člověk se svým smutkem, ano často jen smutkem, obrazu pár doktorů a některý podlehne. Třeba zelené vdovy, které jsou otravene že svého života. Neumíme se vyrovnat s nepříjemnosti, se sebemenší bolestí, tak to řešíme léky.
A co medikace při přirozenému porodu třeba? K čemu? A přesto ji většina žen vítá.

Příspěvek upraven 14.08.21 v 07:35

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1351
13.8.21 17:09

@inkakřivák ano, v tom s tebou souhlasím :nevim:
Doktor se musí rozhodnout podle sebe, svého vzdělávání a zkušenosti.
Ale lidstvo prostě degeneruje, dobře nám tak…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
42533
13.8.21 17:45
@inkakřivák píše:
@Meredit To jo potom. A pravda to byla. Ale myslím se to nevztahovalo na všechny porodnice. Co jsem pochopila, tak to byly ty, kam dochazeli medici. A ti přecházeli z pitevny, a nedostatečná hygiena bohužel udělala své. Tu souvislost nakonec objasnil doktor Semmelweis. Musel za to hodně bojovat.

Oni mu za jeho života, bohužel, nevěřili. Teprve až po smrti, s dalšími objevy v mikrobiologii.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
80258
13.8.21 18:13

@Havlova Ale pravda je, že tehdy umíralo hodně žen při porodu i později. I báby mohly matku nakazit, při vedení porodu. Navíc tehdejší roven hygieny, a k tomu spousta pověr udělaly své. A dětská úmrtnost byla šílená. A k tomu infekční choroby, které nás ted vůbec nestraší. Takže ofrňovat se nad chemií je prostě směšné.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1166
13.8.21 18:22

To se nedivím, že působila naštvaně, když jí vykládáš takový bludy.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
42533
13.8.21 18:24
@inkakřivák píše:
@Havlova Ale pravda je, že tehdy umíralo hodně žen při porodu i později. I báby mohly matku nakazit, při vedení porodu. Navíc tehdejší roven hygieny, a k tomu spousta pověr udělaly své. A dětská úmrtnost byla šílená. A k tomu infekční choroby, které nás ted vůbec nestraší. Takže ofrňovat se nad chemií je prostě směšné.

O tom žádná. Všeho s mírou, někdo by do sebe cpal furt něco, někdo zase věří víc šamanovi než doktorovi. A že by zrovna pediatři rozhazovali antidepresiva po hrstech, to se mi nezdá. A vrcholové číslo byly ty zvláštní školy.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1069
13.8.21 19:30
@Alriga píše: :pankac:

Chtěla bych vidět člověka, kterého doktor skutečně uzdravil :lol:. Ne že máš vysoký krevní tlak a celý život musíš brát léky, ne že na migrénu musíš brát léky, když tě bolí záda nebo máš zničené ruce z práce musíš na operaci a stejně se z ní nikdy pořádně nevylecis a musíš brát další léky + máš bolesti. To že chodíš pořád na kontroly a do lékárny kde platíš nemalé částky, pro mě nemá nic s doktorem společného.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
42533
13.8.21 19:36
@krajta píše:
Chtěla bych vidět člověka, kterého doktor skutečně uzdravil :lol:. Ne že máš vysoký krevní tlak a celý život musíš brát léky, ne že na migrénu musíš brát léky, když tě bolí záda nebo máš zničené ruce z práce musíš na operaci a stejně se z ní nikdy pořádně nevylecis a musíš brát další léky + máš bolesti. To že chodíš pořád na kontroly a do lékárny kde platíš nemalé částky, pro mě nemá nic s doktorem společného.

Tys neviděla nikdy nikoho vyléčeného z rakoviny, se zlomeninou, se zánětem slepého střeva nebo jen s angínou?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
ludmilaadamkova
13.8.21 19:37

:lol: to jsou perly to jsou perly

  • Citovat
  • Upravit
Alriga
13.8.21 19:42
@krajta píše:
Chtěla bych vidět člověka, kterého doktor skutečně uzdravil :lol:. Ne že máš vysoký krevní tlak a celý život musíš brát léky, ne že na migrénu musíš brát léky, když tě bolí záda nebo máš zničené ruce z práce musíš na operaci a stejně se z ní nikdy pořádně nevylecis a musíš brát další léky + máš bolesti. To že chodíš pořád na kontroly a do lékárny kde platíš nemalé částky, pro mě nemá nic s doktorem společného.

Prosím? Třeba moderní léky na vysoký tlak snížily neuvěřitelně umrtnost na kardiovaskulární choroby… :mrgreen:
Ach jo. Ale máš vlastně pravdu: ty sama jsi zjevně důkazem toho, že komu není shůry dáno v apatyce ani za velké peníze nekoupí. :P

Příspěvek upraven 13.08.21 v 19:43

  • Citovat
  • Upravit
ludmilaadamkova
13.8.21 19:43

A co je to taková operace mozku nebo transplantace orgánů? Kouzlo? 8o

  • Citovat
  • Upravit
1351
13.8.21 19:49
@Havlova píše:
Oni mu za jeho života, bohužel, nevěřili. Teprve až po smrti, s dalšími objevy v mikrobiologii.

Bohužel to trvalo dlouho :( Stejně jako je fakt že svého času bylo bezpečnější rodit doma než v porodnici :nevim: Ani medicína není neomylna, případů kdy ublížili, byť samozřejmě nechtěně, je také dost.
Ale pro jistotu píšu potřetí, jsem za dnešní úroveň vděčná a doktorů a zdravotníků si hluboce vážím :srdce:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

K2 Complex

  • (4.8) + 80 recenzí

Quattro+

  • (4.7) + 70 recenzí

GS Mamavit Prefolin + DHA

  • (4.5) + 41 recenzí

Poradna pediatra

Ikona - Jiří Havránek

Mudr. Jiří Havránek