Bojím se podívat a sáhnout na vaginu po porodu

Anonymní
25.4.16 10:02

Bojím se podívat a sáhnout na vaginu po porodu

Ahoj,

zní to asi dost hloupě, ale mam dotaz. Jsem 2dny po porodu, žádné komplikace, pouze asi 2vnitrni stehy u močové trubice. Mam to tam dole prý hodně mydlit, ale problém je, ze se bojím tam zajet rukou mezi pysky, když se o to pokusím, tak se mi zamota hlava a mam strach až z omledni ve sprše. Jsem děsný posera, bojím se i bráni krve a podobnych věci a toto mi proste nedělá dobře. Jaké to tam takhle po porodu je, až tam zajedu rukou? Dá se říct, ze mě mě to ani moc nebolí, jen tam mam takový divny pocit při vstávani z postele a při dosedání.

Jsem proste poseroutka…

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10140
25.4.16 10:05

Je porad stejna, jen mozna jeste trosku otekla

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6388
25.4.16 10:06

Kočko neboj se..i tak je to stále tvoje chlouba. Já byla šitá hodně a vypadá stejně ;) Musíš to překonat

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
281
25.4.16 10:11
@Anonymní píše:
Ahoj,

zní to asi dost hloupě, ale mam dotaz. Jsem 2dny po porodu, žádné komplikace, pouze asi 2vnitrni stehy u močové trubice. Mam to tam dole prý hodně mydlit, ale problém je, ze se bojím tam zajet rukou mezi pysky, když se o to pokusím, tak se mi zamota hlava a mam strach až z omledni ve sprše. Jsem děsný posera, bojím se i bráni krve a podobnych věci a toto mi proste nedělá dobře. Jaké to tam takhle po porodu je, až tam zajedu rukou? Dá se říct, ze mě mě to ani moc nebolí, jen tam mam takový divny pocit při vstávani z postele a při dosedání.

Jsem proste poseroutka…
  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
sunshinegirl
25.4.16 10:12

Nejsi poseroutka, kamarádka se odmítla podívat na ni přes zrcátko ještě po čtvrt roce po porodu. Ono je to normální, tak se netrap tím, že jsi nějaká divná apod. Jaké to tam je ti neřeknu, ale pokud jsi nebyla nějak víc šitá venku, tak si myslím, že normální. Tipuji max víc červené a možná trošku oteklé? Ale to ti řeknou holky, co už mají děti. A neboj se, když se chlapům pipky líbí i po porodu a nemají problém se sexem, tak se určitě nijak moc změnit nemohly :)

  • Citovat
  • Upravit
779
25.4.16 10:14

Teda já hlavně nechápu to mydlení 8o často oplachovat vlažnou vodou ano, ale mydlit??? Myslím, že jsem měla porod velmi podobný jako ty, dva malé stehy, žádný nástřih, žádná výrazná poporodní bolest… a já jsem se opravdu jen po každé návštěvě toalety osprchovala malým proudem vlažné vody… žádné mydlení a zajíždění do vaginy :mavam:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5251
25.4.16 10:27

Taky jsem nic nemydlila a nikam nezajížděla, jen opatrně sprchovala spíše vlaždější vodou a ok.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
60
25.4.16 10:27

Vubec nejsi poseroutka! Také jsem z toho mela divny pocit, jinak nevím co mají s tím mydlenim, ted takhle čerstvou ránu jen omyvat vodou, prijde mi to i logické, az tak za týden používat neparfemovane mydlo a hodně pomůže polevat ve vane odvarem z dubové kůry.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
302
25.4.16 10:29

Taky jsem nic nemyslela, přijde mi to divné..

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
25179
25.4.16 10:30

Tvé pocity jsou naprosto normální, nerodíme každý den a porod je náročná věc. Osobně považuji za nesmysl si sahat do poporodní vagíny, i hygienického hlediska. Ještě si tam zaneseš nějakou infekci nebo ji (z očistků, které jsou infekční) nedopatřením přeneseš na miminko. A mydlení genitálu je taky kravina - podráždíš, vysušíš. Mám za sebou pět vag. porodů a vždy jsem se jen častěji sprchovala čistou teplou vodou, genitál i břicho - bylo to příjemné i při bolestivém zavinování dělohy.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
60
25.4.16 10:31

Nevím, to je jako kdybych se rizla do prstu a někdo mi řekl, ze si tam mam nasypat sůl, v porodnici jsem byla spokojena, ale když mi řekla o tom mydleni, tak jsem na ni koukala jak z jara, nicméně jsem se nedohadovala a dala na svůj instinkt :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
36556
25.4.16 10:43
@Anonymní píše:
Ahoj,

zní to asi dost hloupě, ale mam dotaz. Jsem 2dny po porodu, žádné komplikace, pouze asi 2vnitrni stehy u močové trubice. Mam to tam dole prý hodně mydlit, ale problém je, ze se bojím tam zajet rukou mezi pysky, když se o to pokusím, tak se mi zamota hlava a mam strach až z omledni ve sprše. Jsem děsný posera, bojím se i bráni krve a podobnych věci a toto mi proste nedělá dobře. Jaké to tam takhle po porodu je, až tam zajedu rukou? Dá se říct, ze mě mě to ani moc nebolí, jen tam mam takový divny pocit při vstávani z postele a při dosedání.

Jsem proste poseroutka…

Promiň, ale to je divný dotaz. Mydlit a zajíždět si někam prsty? Kro by proboha poradil nedělce takovou věc? 8o

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
52
25.4.16 10:45

Jo taky jsem se na ní nechtěla podívat…stehy tahaly…a k tomu mytí používala jsem obyčejne mýdlo.
Opravdu po každé návštěvě zachodu!!! Jinak to dost pálí ( je to citlivý)
Umýt mýdlem a spláchnout vodou a udrzovat v suchu

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
658
25.4.16 12:07

Rozhodne si tam nezajizdej rukou a mydlo tak maximalne neake to intimni, ale mnohem lepsi je jen sprchou to omyt a trochu vysusit. Taky jsem mela porod celkem v pohode ale urcite jsem nic nemydlila a pouzivala jsem intimni mydlo a intimni ubrousky na zachode.. A po dvou dnech bych se tam taky nepodivala, bala jsem se toho pohledu tak bud v klidu.. :)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1688
25.4.16 12:45

Ja jsem taky posera. Prvni se tam dival po 14-ti dnech manzel. Ja jsem to jen sprchovala vodou, ze zacatku i na malou jsem musela jedine ve sprse a pak jsem fenovala. Nesahala jsem tam vubec az tak po 3 tydnech.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Prsní vložky

  • (3.5) + 51 recenzí

Babylove Prsní vložky

  • (2.4) + 40 recenzí

PureLan 100

  • (4.9) + 36 recenzí

Poradna porodní asistence

Ikona - Vladimíra Toplaková

Bc. Vladimíra Toplaková