Bojíte se pavouků? A čeho dalšího? Odhalte se mi (vnitřně)

Napsat příspěvek
Velikost písma:
559
17.2.23 18:06

U mě jasná arachnofobie - jakmile vidím velkého pavouka, tak se štítím celé místnosti 8o
A když vidím sršně, tak beru do zaječích :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
11806
17.2.23 18:19
@azaleila píše:
Mám hrůzu z motýlů…

Rozveď to trochu, prosím. Fakt je, že z boku jsou nic moc, a ten srolovaný sosák je docela děsivej. Představ si motýla v životní velikosti, ono i obyčejná moucha ve velikosti člověka by byla masakr.

A zatím nikdo neuvedl tchyni, nebo někoho z příbuzenstva :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
573
17.2.23 18:22

Já mám fobii z knofliku.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2075
17.2.23 18:35

A jinak teda neštítím se toho, spíš mi to vyvolává úzkost. Když na mě kdysi bratránek hodil plastového pavouka, byla jsem v klidu, dokud jsem ho neměla před očima na zemi - ten tvar. Pak jsem se rozbrečela, rozklepala a cítila jsem fakt hrůzu. Když jsem byla batole, naši pracovali ve fabrice na sporáky. Táta jako konstruktér. A nosil nám papíry na malování, z jedné strany právě potištěné návrhem trouby. Nemohli to přede mnou otočit, hloupej obdelníček s kótama a já hysterák a klepavku na zbytek dne 8o Už tři psycholožky mi řekly, že tohle je případ, netuším, co to je. Moje teorie je, že jsem v nějakém minulém životě zemřela žízní, proto mi teď vadí praskliny a cokoliv jim podobné - i ten pavouk. :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
39857
17.2.23 18:41

@Ploskutáček Já je nezabíjím, chytnu je do sklenice a jde ven, ale do ruky prostě nechytnu, naskočila by mi husí kůže.

A jinak by u mě fungovalo asi takto. :lol:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
11806
17.2.23 18:44
@Žirafa 69 píše:
@Ploskutáček Já je nezabíjím, chytnu je do sklenice a jde ven, ale do ruky prostě nechytnu, naskočila by mi husí kůže.

A jinak by u mě fungovalo asi takto. :lol:

Díky za tip, vyzkouším v praxi.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
11806
17.2.23 19:05

Hmyzí zvukovka

Něco před spaním:

http://sndup.net/yzc5

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
11123
17.2.23 19:41

Přiznám, že jsem silný arachnofobik. Ano, samozřejmě vím, že pavouci jsou v přírodě užiteční, ale já je nedávám. Velcí pokoutníci jsou má smrt, začnu se klepat a nejsem schopna pohybu, přiblížit se a můžu si stokrát logicky zdůvodňovat, že mi nic neudělá. Obecně hmyz nemusím. Hadi, hlodavci mi neva. Předloni vylovil manžel z bazénu fakt obřího pokoutníka a přišlo mu jako dobrý vtip ho na mě hodit, i když ví, že se bojím. Po mojí reakci to už nikdy neudělá. Přitom sám má fobii z hadů, plazů obecně, nemůže je vidět ani na obrázku. Ale u pavouku pro strach pochopení nemá.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
91
17.2.23 20:01

Pavouka zvládnu pouze toho nohatého, u nás se mu říká “hajzlák”. Pokoutník mě děsí, ale jsem schopná ho pomocí skleničky a papíru vypakovat z baráku. Nezabíjím. Kdybych měla někde potkat sklípkana, tak už by mě nikdo nevzkřísil. Od té doby, co máme sítě v oknech, je od pavouků a jiné havěti klid. Obzvlášť nechutné mi připadají tučné můry. To jejich chlupaté vypasené tělo….brrrrr

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
39857
17.2.23 20:04
@Rhine píše:
Pavouka zvládnu pouze toho nohatého, u nás se mu říká “hajzlák”. Pokoutník mě děsí, ale jsem schopná ho pomocí skleničky a papíru vypakovat z baráku. Nezabíjím. Kdybych měla někde potkat sklípkana, tak už by mě nikdo nevzkřísil. Od té doby, co máme sítě v oknech, je od pavouků a jiné havěti klid. Obzvlášť nechutné mi připadají tučné můry. To jejich chlupaté vypasené tělo….brrrrr

Mám to stejně.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
17.2.23 20:09
@HloupýFlop píše:
A jinak teda neštítím se toho, spíš mi to vyvolává úzkost. Když na mě kdysi bratránek hodil plastového pavouka, byla jsem v klidu, dokud jsem ho neměla před očima na zemi - ten tvar. Pak jsem se rozbrečela, rozklepala a cítila jsem fakt hrůzu. Když jsem byla batole, naši pracovali ve fabrice na sporáky. Táta jako konstruktér. A nosil nám papíry na malování, z jedné strany právě potištěné návrhem trouby. Nemohli to přede mnou otočit, hloupej obdelníček s kótama a já hysterák a klepavku na zbytek dne 8o Už tři psycholožky mi řekly, že tohle je případ, netuším, co to je. Moje teorie je, že jsem v nějakém minulém životě zemřela žízní, proto mi teď vadí praskliny a cokoliv jim podobné - i ten pavouk. :nevim:

Na mě kdysi bratránek hodil živého pavouka… Od té doby mám silnou fobii :roll: myslela jsem, že se to věkem zlepší… ale ne. Ječet a panikařit při pohledu na pavouka už asi budu do konce života :lol:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
13010
17.2.23 20:09
@Bubla Bůčková píše:
Myši se nebojím vůbec. Had a pavouk infarkt. Nevadí mi výšky ani výtahy. Nově asi žralok v moři :D
:think:

pavouk ničemu nevadí, dyk je to živej tvor, sice takovej…suchej… :think: ale živej
občas mi tady po zdi nějaký leze, když leze po mě neřeším / na oblečení /, ale na kůži ho úplně nechci, to zase jako bleeee

myš, to je problém 8o velký problém

když mi kočka donese myš domů, ječím a stěhuju se ven, to JE skutečný problém

myš divně běhá, piští a obecně je… 8o děsivá

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
17.2.23 20:12
@citlivaduse píše:
Přiznám, že jsem silný arachnofobik. Ano, samozřejmě vím, že pavouci jsou v přírodě užiteční, ale já je nedávám. Velcí pokoutníci jsou má smrt, začnu se klepat a nejsem schopna pohybu, přiblížit se a můžu si stokrát logicky zdůvodňovat, že mi nic neudělá. Obecně hmyz nemusím. Hadi, hlodavci mi neva. Předloni vylovil manžel z bazénu fakt obřího pokoutníka a přišlo mu jako dobrý vtip ho na mě hodit, i když ví, že se bojím. Po mojí reakci to už nikdy neudělá. Přitom sám má fobii z hadů, plazů obecně, nemůže je vidět ani na obrázku. Ale u pavouku pro strach pochopení nemá.

Tak to jsme na tom stejně… A tvůj manžel to přehnal 8o chudáku… Podle sebe se vsadím, žes mu udělala takovou scénu, že už to nikdy neudělá :mrgreen: Mě chlap chápe, pavouky obětavě zabíjí a ještě mi ukazuje důkaz, že ano, opravdu jsem ho trefil, ne zlato neboj, neutekl… :lol:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
13010
17.2.23 20:13

Jinak snad ani jinou fobii nemám, ale bojím se robotů

roboti / takoví co vypadaj jak člověk nebo poločlověk nebo pes / mě děsí teda velmi, zatuhnu a nemohu se hýbat, robot fakt ne

nikdy

ani kolem něj neprojdu 8o

jen na to myslím a je mi blbě

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4383
17.2.23 20:13

Bojím se pavouků, myší a tmy. Tudíž pokud jsem doma sama, spím při lampičce. :roll:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Hra JAUVAJS!

  • (3.8) + 10 recenzí

Dostihy a sázky

  • (5) + 5 recenzí

Karak

  • (5) + 5 recenzí

Osadníci z Katanu

  • (5) + 5 recenzí

Poradna o homeopatii

Ikona - Eliška Bartlová

MUDr. Eliška Bartlová