Bolest hlavy a kojení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
belavue
Ukecaná baba ;) 1268 příspěvků 18.02.10 18:55
Bolest hlavy a kojení

Ahojek,
zajímalo by mě, jestli můžu nějaký prášek na bolení hlavy, když kojím.. Dcerka má tři týdny, je plně kojená a já bych nerada něco pos****… ale už fakt padám na pusu :-(
Dík za rady :huban:

Přečtěte si článek: Bolest prsou při kojení: Dbejte na hygienu

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
TýnkaK
Závislačka 2616 příspěvků 18.02.10 19:14

Myslím, že paralen bys mohla, ale jen jednorázově. Spíš bych vyzkoušela jiné metody - ruce do teplé vody, hodně pít (aspoň 2,5litru tekutin), pomazat kafrem nebo mentolem spánky, co nejvíc spát, dobře se najíst. Víc mě teď nenapadá. A pokud to nezabírá, zeptej se v lékárně, tam ti určo poradí.

Lizbeth
Extra třída :D 12980 příspěvků 18.02.10 19:24

Neboj si vzít paralen ( ibuprofen či ibalgin ne).Já jsem vždycky ještě počkala poctivě na večer ( kdy bude pauza na kojení největší) a teprve si vzala, ale určitě si raději ulev než se trápit..při mastitidě jsem si brala 2 dny po 6 hodinách a dobrý..

Betty03
Závislačka 3781 příspěvků 18.02.10 19:43

ahoj, určitě si něco vem. A i Ibalgin se může, já měla jednou příšernou migrénu, že jsem ztrácela orientaci, motala si mi hlava, strašný, volala jsem si na novorozenecké, co můžu a řekli, že Ibalgin klidně, když mi zabírá (Paralen by mi nestačil). Nejlépe je to vzít třeba těsně před kojením, protože to se okamžitě do mlíka nedostane a když to vezmeš těsně před, tak je nejdelší interval, protože po nějaký době /nevím přesně - 2 h :think: / je to v mlíce, ale zas za určitou dobu se to vstřebá. Navíc mi doktorka říkala, že to mimču rozhodně nějak brutálně neuškodí, protože tolik se toho do mlíka nedostane a uvědom si, že tu účinnou látku /brufen/ mimčo taky může /např. v Nurofenu/, do mlíka se automaticky nerozpustí celý Ibalgin, co sis dala, jen určité množství „přefiltruje“. Dr. říkala, kdyby to bylo jó silné, že by pak mimčo bylo spavější, ale když se mi to při malým i holkách párkrát stalo, že jsem vzít musela, tak na nich to rozhodně znát nebylo. To není jako, když jim to šlo krví v břiše, tím mlíkem je to lepší - navíc jim to taky nejde do krve, ale zas přes trávicí trakt a oni taky už něco snesou. Lepší než omdlít a spadnout s dítětem třeba ze schodů.

zdenka_v
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.02.10 19:51

mě řekl jak můj gynekolog, tak dětský lékař mojí dcerky, že můžu úplně v klidu paralen nebo ibuprofen/ibalgin. Je to na bázi paracetamolu, a ten prostě do mlíka nejde. Taky kojím a když mě bolí hlava, vezmu si klidně ibalgin.

Betty03
Závislačka 3781 příspěvků 18.02.10 19:54

Ibalgin není paracetamol, ale ibuprofenum, ale jinak máš pravdu.

Lidka a Sami
Závislačka 4957 příspěvků 18.02.10 20:09

Já trpím bolestmi hlavy od malička (né migrénami) a v těhu mi v poradně řekli, že nejvíc můžu i paralen extra a ibalgin ne. Ale při kojení myslím, že už ibalgin nevadí. Já mám půlroční holčičku(kojim) a žádne reakce zatím nejsou. Jinak rozhodně klid, víc kvalitního spánku, hodně pít i víc než 2,5litru a taky pomáhá vana, kde si pouštíš střídavě studenou a teplou vodu. Rozhodně relax i když to s mimi moc :roll: nejde.

cinkxa
Zasloužilá kecalka 598 příspěvků 18.02.10 20:29

ahoj jediné co můžeš v době kojení je ibalgin(brufen) ten neškodí

Betty03
Závislačka 3781 příspěvků 18.02.10 21:36

Ten Ibalgin se dle doporučení v těhotenství nesmí ve III. trimestru, kdy může (sporadicky a asi ne v malé jednorázové dávce) způsobovat nějaké srdeční komplikace miminka (více na www.safebryo.cz - bacha, minule to měli zavirovaný, snad to spravili). Kojení je ale jiná situace, jak už jsem psala, mimčo ty léky nedostává krví do krve, ale přes mléko do žaludku, to je dost podstatný rozdíl.
Holky, nechci se nikoho dotknout, ale kdo má ty „kvalitní“ bolesti hlavy, klidový režim, spánek, pití atd. mu to prostě nevyřeší. Já třeba v těhotenství jednu noc vůbec nespala, protože mi to ta bolest prostě nedovolila. Brala jsem si disciplinovaně jen ten Paralen 500 a modlila se, aby uplynulo 6 h a mohla jsem mít další a až asi 4. mi zabral. Trochu OT: teď jsem po resekci osmičky, hojení se mi zkomplikovalo, že jsem musela nasadit analgetika těžký kalibr (naštěstí po 5 letech nejsem těhotná ani nekojím :-) ) a stejně musím říct, že bolest zubů se dá přežít, zaspat, ale bolest hlavy ne, s tou nejsem schopná fungovat. Já nemám skutečné migrény (přesná diagnóza, někdy se tím obecně ozn. silná bolest), ale bolesti hlavně od krční páteře. Naštěstí. Takže mi stačí jeden Ibalgin, max. druhý a je klid. Ale než to zabere, jsem troska na umření.

zaju
Závislačka 3284 příspěvků 18.02.10 22:52

ahoj, jak psaly už holky nade mnou, paralen klidně vezmi .. ale proto nepíšu, spíš bych Ti doporučila, aby ses pokusila zjistit, proč Tě hlava bolí a toho se vyvarovat nebo proti tomu bojovat … málo tekutin bývá nejčastější (donutit se víc pít), ale třeba já vím, že mě bolívá hlava od krční páteře (zacvičit si, protáhnout krk, namasírovat ty správné body :-)) .. protože pokud to není vyloženě migréna, tak to nějaký původ mít bude … držím palce, ať je brzo líp a bolesti se nevracejí :)

culikata
Kecalka 381 příspěvků 18.02.10 23:31
Lizbeth píše:
Neboj si vzít paralen ( ibuprofen či ibalgin ne).Já jsem vždycky ještě počkala poctivě na večer ( kdy bude pauza na kojení největší) a teprve si vzala, ale určitě si raději ulev než se trápit..při mastitidě jsem si brala 2 dny po 6 hodinách a dobrý..

souhlasim,nam to davali i v porodnici

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34294 příspěvků 19.02.10 08:30

Nam rikali v porodce, ze muzeme jakekoliv analgetikum ze tridy NSA 3× denne. a davali nam cipky s diclofenakem a to uz ma nejaky grady.

Pajule22
Echt Kelišová 9043 příspěvků 19.02.10 15:41

Ja jsem v porodce po porodu na bolest hlavy dostavala Panadol Extra a me teda pomaha suprove.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.14 09:09

Předem se omlouvám za anonym, ale stydím se, že mám takové myšlenky.
Mám tříměsíční mimčo, které plně kojím. Po problémech, které jsem měla u prvního dítěte, to jde vlastně samo.
Ale k problému. Po třech měsících kojení mám pocit, že už to nedávám. Začalo to bolením kloubů, přidaly se svaly, teď už mě bolí i hlava a to tak, že třeba týden v kuse. Zkoušela jsem Paralen/Ibalgin, ale buď nezabere vůbec, nebo zabere a jak přestane působit, tak hlava zase bolí. Po týdnu bolení hlavy pravidelně ubyde MM, takže mimino má hlad, ale tak 2-3 dny a zase jedeme naplno.
Po večerech k tomu mívám celkem slušnou motolici a celkově jsem urvaná. Přitom si nemám na co stěžovat, protože mimouš spí od 20:00 do 7:00 s jednou pauzou na kojení, což beru jako luxus a dneska si to protáhl do 8:30. Starší dítě mě taky nechá vyspat. Muž kolikrát večer uspává, abych si mohla večer lehnout, ale stejně se ráno probouzím jak zmlácená a absolutně neodpočinutá a bez energie.
Vitamíny beru, snažím se jíst zdravě, ale efekt asi moc není.
Původně jsem myslela, že to bude od nedostatku tekutin, protože jsem měla vždycky problémy s pitím, tak se hlídám a piju 3-4 litry denně.
Prvního jsem kojila rok. Tentokrát jsem chtěla kojit dokud to půjde, ale teď mám myšlenky, že bych to utnula a dala miminu láhev, což jsem zatím neudělala.
Měla jste to některá podobně? Co vám pomohlo?

cizova
Závislačka 3409 příspěvků 07.10.14 09:12

Nejsi chudokrevná?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Netradiční manželství Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, na byt nemáme!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Rebel Limberský: Nařkl slávistického bosse Tvrdíka z ovlivňování zápasu

David Limberský (35) opět potvrdil, že je právem označován za největšího... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >