Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
@Golls píše:
Ty bolesti začaly před pár týdny, přišly zároveň s alergiemi na kvetoucí brizu a zttoho měl alergický zánět spojivek. Dvoje kapky do oci, možná třikrát do týdne zabolela hlavička, dnes bez problémů s alergiemi. Jen mu hodně vadi slunicko. Bolesti hlavy dnes už denne. Jinak bez nějakých jiných příznaků.
jeste jsi nenapsala, jestli je bolest v zachvatech, nebo neustale a jak dlouho trvaji pripadne zachvaty, Co mu zabere, resp. po cem to prejde? Jestli nemel uraz? Ale klidne to sem nepis, jestli nechces, validni zaver z toho stejne nebude.
Je klidne mnozne, ze ta svetloplachost s bolestmi hlavy nesouvisi - podrazdenym ocim od alergie vadi svetlo. Hlava pak muze byt od cehokoli, velmi casto i u deti blokady patere. Rozhodne to neni typicka ani migrena, ani neuroinfekce, natoz borreliosa. Odhady z teto diskuse pust z hlavy a mladyho vem k doktorovi, neurologickou diagnozu bez neurologickeho vysetreni udelat nelze, klinicke vysetreni je zcela zasadni.
@Pudloslava Můžu lehce mimo téma? Jak může být poškozená krční tepna nebo něco na krku po úderu do hlavy, když prý mozek je normálně vyživován? Je to vidět na ultrazvuku krčních tepen. Samozřejmě následuje CT a MR, jen se čeká na termíny. Nedokážu si představit druh takového postižení. Zprávu v ruce nikdo nemá, doktorka ji vydá až po vyšetřeních.
K problému dítka, dcera měla taky bolesti hlavy, nejprve občas, potom často, k tomu 3 denní migrény, vadil hluk i světlo. Zbavila se toho kombinací bezlepkové, bezmléčné diety, k tomu musí chodit na masáže krční páteře. Ale taky nejprve absolvovala neurol. vyšetření včetně mag. rezonance.
@vokishka píše:
@Pudloslava Můžu lehce mimo téma? Jak může být poškozená krční tepna nebo něco na krku po úderu do hlavy, když prý mozek je normálně vyživován? Je to vidět na ultrazvuku krčních tepen. Samozřejmě následuje CT a MR, jen se čeká na termíny. Nedokážu si představit druh takového postižení. Zprávu v ruce nikdo nemá, doktorka ji vydá až po vyšetřeních.
K problému dítka, dcera měla taky bolesti hlavy, nejprve občas, potom často, k tomu 3 denní migrény, vadil hluk i světlo. Zbavila se toho kombinací bezlepkové, bezmléčné diety, k tomu musí chodit na masáže krční páteře. Ale taky nejprve absolvovala neurol. vyšetření včetně mag. rezonance.
vzacne muze pri pohybu hlavy dojit k tzv. disekci tepny. to znamena, ze se cevni stena jakoby rozdeli na dve vrstvy a krev tece normalni cestou, i do te skviry. tepna tim nemusi byt uzavrena, jsou mnohe varianty, jak to dopadne. v kazdem pripade ikdyz se tepna do mozku uzavre, je sance vyjit z toho bez poskozeni, protoze ty tepny jsou vselijak pospojovane (kolateralni obeh) a krev tam dotece jinudy. Vetsinou to ale funguje jen kdyz se ta tepna uzavre pomalu a ty ostatni maji cas se adaptovat.
@Pudloslava Moc díky, problémy jsou už více než 2 měsíce, pořád tvrdili, že to chce jen čas, že není žádný problém. Konečně se snad něco zjistí.
Ahoj! Chtěla bych obnovit téma… Mám skoro dvouletého kluka. Na začátku ledna při přelézání postýlky spadl na temeno hlavy a byl chvíli v šoku… plakal, trochu zvracel. Byli jsme v nemocnici na pozorování. Vše bylo v pořádku. Někdy v únoru si začal cca co 14 dní stěžovat, že ho bolí hlava - před spaním, po náročném dnu… (rozuměj - unaveného, uplakaného dítěte se zeptám co je? a on si sám poklepe na hlavu a řekne auau) Bylo to nárazové, ve větších časových intervalech… ke konci března už se to začalo opakovat častěji, tak jsme s tím šli k doktorce… po vyšetření a se slovy - tak malé dítě by si nemělo stěžovat na bolest hlavy, pošlu vás na neurologii… dnes jsme tam tedy byli… paní doktorka se zeptala na již zmíněné věci, provedla základní vyšetření - proklepnutí, pokoukání a odeslala nás domů se slovy - na nic se ho neptejte (jestli ho něco bolí), nemluvte před dětma o svých bolestech a nic mu neříkejte… toť vše…
jako malý se nechová nijak zvláštně - chůze, řeč,… ale není to i o něčem jiném? třeba, že by té hlavě mohl něco mít? na netu jsem toho zatím moc nenašla, k praktické jdem zítra… doporučení od neuroložky celkem vstřebávám ![]()