Bolest opraveného zubu - znovuošetření?

253
7.4.20 15:49

Bolest opraveného zubu - znovuošetření?

Ahoj, před půl rokem mi zubař opravoval jeden zub - moje bývalá zubařka mi zanedbala jeden zub, kde byl kaz pod plombou a došlo to až docela daleko, kdy ten kaz byl pěkně hluboký a hodně to bolelo. Našla jsem si jiného zubaře, velmi šikovný a příjemný, vyčistil kanálky, zadělal a teď půl roku byl pokoj. Každopádně od včera zub začal znovu pobolívat, ne tak moc, jako předtím, ale nepříjemný pocit to je, takový tlak a trochu tupá bolest. Kousání a tak nebolí, na studené a horké taky neraguje, ale to bude asi tím, že je asi mrtvý (nebo aspoň si to myslím, když čistil kanálky) - někdo mi říkal, že mrtvé zuby nebo zuby takto po ošetření můžou ještě nějakou dobu zlobit, ale radši se ptám i na nějaké zkušenosti. Nerada bych ho trhala, je to šestka dole, takže důležitý zub a na díru v puse se ještě necítím. Takže se ptám, zda to není fakt teď třeba citlivé, kvůli nějaké změně tlaku, počasí nebo i třeba podráždění od nějakého jídla, co se tam dostalo (zuby si čistím pravidelně i mezizubním kartáčkem, ale tak, může se stát…) Kdyby to nepřestávalo nebo se to nějak stupnovalo, tak si zaavolám a objednám se, ale v téhle době se mi zrovna k zubaři dvakrát moc nechce…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7.4.20 15:54

Zitra si tam zavolej a domluv se. Ted neni jednoduche se k zubari dostat a jestli te to zacne bolet, mas pred sebou prodlouzeny vikend plus pondeli. V patek je volno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
253
7.4.20 15:58

@K. Rocánková dobře, děkuji, zavolám tam zítra, kdyby to nepřestalo bolet…měla jsem tam stejně jít teď v dubnu na preventivní prohlídku a dentální hygienu, ale to bylo samozřejmě přesunuto, tak uvidím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2774
7.4.20 16:26

Může se to zanitit. Přesně to se mi stalo na mrtvém zubu - zánět v kanalcich, bolest jako pr… Nakonec se zanitil ještě 2× a 2× otevření. Nakonec jsem o něj přišla :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.4.20 17:11

Ja to mam prave taky chvilku za sebou, zanitilo se mi to, zubar rikal, dobre ze jste prisla, muselo to bolet jako cert. Prevence se ted nedela, jen bolesti. Donesla jsem mu pak vakuovanou klobasu a kafe :relaxed:️ i ruce bych mu líbala. Fakt desna bolest a prasky pomohly jen tak na 2 az 3 hodiny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
253
7.4.20 17:23
@Jafija píše:
Může se to zanitit. Přesně to se mi stalo na mrtvém zubu - zánět v kanalcich, bolest jako pr… Nakonec se zanitil ještě 2× a 2× otevření. Nakonec jsem o něj přišla :(

tak to mě hodně mrzí, zrovna tomuhle bych se chtěla vyhnout, bála jsem se i předtím, ale zubař je šikula, takže to opravil, takže teď kdyžtak uvidím a zkusím zavolat, kdyby to neustopovalo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
253
7.4.20 17:24

@K. Rocánková to chápu, tohle tedy nějak moc nebolí, spíše je to takový nepříjemný pocit ve tváři, ale uvidím, jak a co :nevim: zítra si zavolám

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.4.20 17:39

Mne to zaclo ve ctvrtek, volala jsem, mudr rikala at prijedu za tyden. Mne se to driv nehodilo. V utery to dostalo takovy grady, ze jsem musela k jejimu kolegovi, protože uz jsem nemohla vydrzet. Oni se ted stridaji kvuli viru, aby neonemocneli najednou, je ram jeden nebo druhy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
253
7.4.20 17:50

@K. Rocánková jo, tak to chápu, jako mě to zatím nebolí nějak hodně, ani že bych to musela nějak extra tlumit léky, vzala jsem si jeden ibalgin včera a zatím dneska jsem si ho nebrala, ale uvidíme, jako kdyžtak si zavolám zítra, ale bojím se, jako nerada bych o zub přišla, ještě se na to necítím :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2774
8.4.20 09:39

@Malaika1234 můj zubař je taky hodně šikovný, velice pečlivý, ale prostě tohle už nešlo. Ale pokud je tam zánět, tak zkusit brát aspoň 3 dny 3× denně brufen - má protizánětlivé účinky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
253
8.4.20 11:36

@Jafija chápu, jako ja doufám, že to nějak kdyžtak opraví a už to bude v pořádku, hlavně už nevím, co jiného pro to dělat - čistím 2-3× denně, i mezizubnim kartackem a niti…navíc jsem nikdy problémy se zuby neměla, první kaz až v nějakých 20 letech…a teď se to takto rozjelo :( a ve 23 letech se na díru v puse necítím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2774
8.4.20 23:09

@Malaika1234 jestli je to taková 6vlastni tupá bolest a ne v okolí zubů, tak to fakt může být zánět v tom kanálu a to bolí i u mrtvého zubů a čištění nepomůže, jedině otevřít a vyčistit. Držím palce, aby to dobře dopadlo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
253
8.4.20 23:24

@Jafija no, nevím, jak to popsat, ono je to spíše jako kdyby se do toho zubu něco dostalo špatného a to tam teď jakoze překáží a dráždí ten zub zevnitr, takže ani ne primo bolest, ale spíše takový nepříjemný pocit uvnitř a okolo toho zubu :nevim: rozhodne to neboli jako když me to bolelo ten půlrok zpátky, než mi vycistili kanálky (když tam byl ten kaz a asi zánět) - ale uvidíme :nevim: jinak tobě to otevřeli a vycistili a porad te to bolelo a tak nakonec vytrhli? Nebo jak? Protože já jsem fakt teď půlrok měla v pohode ten zub a najednou se to takto spustilo :nevim: a dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2774
9.4.20 07:57

@Malaika1234 byl to takový tlak v celém zubu a pak pulzující bolest. Hele, úplně přesně si to nevybavuju, ale myslím, že od prvního zásahu (vytažení nervů) jsem měla klid asi 3 roky. Pak najednou bolest, tak prášky až nakonec zubař a otevření a vyčištění, po měsíci provizorní zavření s tím, že až se to zahojí, že se zub zavře. Ale do půl roku bolest, 2 dny prášky, ale o víkendu už nesnesitelný, takže pohotovost a otevření - úleva do 12 hodin. Můj zubař 14 dnech znova čištění kanalku, znova rtg s tím že 3.kanalek není nikde vidět (ale může se výjimečně stát, že ma stolicka kanálky jen 2). Zase provizorní zavření a za 3 měsíce, že to zavreme definitivně. Nebyl čas, ale to nevadilo a asi 4 měsíce po tomhle zavření opět zánět, ale rozjezd jak tryskac - ráno pobolivani a před večerem cesta na pohotovost. Sloužil ten samý dr, co minule. Otevřel, opět spousta hnisu a krve. Řekl, že tam prostě nějaký ten kanálek bude takhle zlobit pořád. A že mám popřemýšlet o tom, že bych si ho holt nechala vytrhnout, protože jinak mě tohle ceka pořád, když se to vlastně během 1 roku nezahojilo. A než jsem se dostala ke svému zubaři (asi 2 měsíce), tak jsem ještě kousla do nějakého tvrdého semínka kus zubů se mi ulomil a zbytek praskl. Takže se to vyřešilo samo a zub šel Vem tak jako tak. Ačkoliv můj zubař by mě trápil klidně hledáním kanalku a zase čištěním a já nevím čím vším. Byla to 7 nahoře. Je pravda, že ano, zub chybí, ale než ty záněty, to radši s ním pryč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
253
9.4.20 10:03

@Jafija aha, já měla teď klid půl roku a teď se to najednou rozjelo, ale uvidíme, jak to bude - prave si říkám, zda třeba to nebude od vedlejšího zubu nebo od osmiček, protože osmičky mi chtěl vytrhnout, ze jedna je už zkažená a musí ven a ta druhá radši taky, ale pak přišla korona a už jsme se k tomu nedostali, tak aspoň se tam teď ukazu a uvidíme, co a jak. Mně právě tehdy našel ten kaz pod tou plombou a když mi to odvrtaval tu plombu, tak prave půlka zubu se odlomila i s tou plombou (ale zub očividně neprasknul, jen se ulomil, alespoň podle rentgenu atd…) - jinak chápu no, jako ja bych o ten zub hodně nerada přišla, protože je to proste stolicka dole, takže nejen důležitý zub, ale i viditelné místo a docela nerada bych o to přišla i kvůli tomu, že se o zuby fakt starám a dávám si na ne pozor…ale uvidíme po Velikonocích, snad to bude dobrý

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama