Bolest zad - doporučte řešení bez léků

Anonymní
27.12.11 13:17

bolest zad

Ahojky holky,bolí mě záda v kříži-co mi pomůže mimo léků-ty mě nezabírají.
Myslím třeba nějaké cvičení nebo prostě to co mi pomůže.Takže má otázka zní,co pomůže při bolestech zad v kříži,prosím odzkoušené rady…

Ps.ještě dodatek nejsem těhu…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9396
27.12.11 13:57

Nejsem doktor, takže ber ty zkušenosti jako zkušenosti neodborné.
Nepíšeš, cos kromě léků zkusila, kdy ta bolest začala, jaká vyšetření máš za sebou…
To je pak dost těžké cokoli radit, obecně pomáhá psychická pohoda, dobrá matrace, dostatek spánku. Ta psychika je hodně důležitá, jakmile jsem začala být méně ve stresu, tak bolesti zad bez příčiny neznám.
Pokud máš možnost, tak netahat těžké věci, pomáhá také cvičení na zpevnění zádového svalstva. Ale to bych bez diagnozy nedoporučovala.
Proč anonym u bolesti zad? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2622
27.12.11 14:18

Zkus cvičení na křížovou oblast. Na netu si najdi nějaké cviky na míči a protahovací cviky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Metamorphosis
27.12.11 14:22

Anonymko, pomáhá kvalitní rehabilitační pracovník - obvoďáci sice poukazy na rehabilitaci moc nepředepisují, jelikož (netuším, proč) se na to dívají jako na nějakou pavědu, ale funguje to - odzkoušeno. Jenak ti záda uvolní, jednak tě naučí cviky na posílení konkrétních zádových svalů, které dokáží páteři trochu ulevit a taky uvolňovací cviky.
Další, co mi ohromě pomohlo - asi za tři stovky jsem si koupila takový plastový balanční polštář a ten si dávám pod zadek, kdykoli se posadím na židli, ta změna je sakra vidět:
http://www.zdravotnipotreby.cz/…cni-podlozky?…

• jsou tam různé typy, já mám ten růžový polštář za 399,– akorát jsem ho sehnala levněji. A pak jsem si koupila něco podobného ještě do auta, ale to mě vyšlo asi na tisícovku.

Jinak máš štěstí, že nejsi těhotná - mně teď ty záda chytly znova před pár týdny a nesmím na to žádný prášky :zed: Naštěstí mi jeden ortoped napsal poukaz na rehabku a tam mi to uvolnili :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
14915
27.12.11 14:35

Já můžu přidat svojí čerstvou zkušenost - pokud máš sedavé zaměstnání, vyplatí se investovat do kvalitního křesla nebo kvalitní kancelářské židle, kde je důležitá opora zad. S bolestmi bojuju asi půl roku a po zakoupení křesla jak do práce, tak domů je to sakra znát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83
27.12.11 14:43

Ahoj zkus hřejivé náplasti prodávají se v lékárně a stojí cca 37kč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36560
27.12.11 15:22

Máš miminko? Nebo zvedáš a pokládáš těžké věci?
Byla jsem u praktičky - NIC na to nepomůže krom rehabilitací, žádné prášky, žádné náplasti, prostě nic.. jen ty rehabky… Já začínám od ledna s léčbou :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14915
27.12.11 15:58

souhlasím, nejdůležitější jsou rehabilitace a pak ty cviky hlavně dělat i doma.....posilovat zádový korzet.

MonnyDee píše:
Máš miminko? Nebo zvedáš a pokládáš těžké věci?
Byla jsem u praktičky - NIC na to nepomůže krom rehabilitací, žádné prášky, žádné náplasti, prostě nic.. jen ty rehabky… Já začínám od ledna s léčbou :palec:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
popokatepetlice
7.10.12 20:08

Na bolest zad vazne funguje medolight! Je skvely na vsechno!

• Citovat
  • Nahlásit
Kajka.B99
3.11.12 18:46

dotaz

Ahoj, už asi týden mě bolí záda, jakoby nad pánví v levo…doktorka mi řekla, že si to mám mazat ibalgin krémem a kdyby se to už nedalo vydržet, tak si vzít ibalgin400+klid..kdyby to nepomohlo, tak se mám ukázat u své doktorky(moje tam nebyla, tak jsem šla k jiné) a že by mě nejspíše poslali k neurologovi.Co by se mnou asi dělal? Nebo spíš, jaká by asi byla další léčba? Co vím, tak blok tam nemám, skříplé to taky není a uhlá plotýnka taky ne..tak nevím, co se mnou budou chtít kouzlit:/ Na operaci, nebo něco takovýho, to by mě posílat neměli, když je mi jen 13,ne? :O

• Citovat
  • Nahlásit
8
22.1.13 15:53

A zkoušelas i něco jiného než ibuprofen nebo diklofenakum? Třeba Aulin (ten ne předpis) nebo Aulin gel (ten je volně k prodeji)?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1309
8.5.13 23:42

Ahoj, jestli jeste shanis radu, tak doporucuju metodu mfk, tady je clanek www.primalidi.cz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
557
29.5.13 19:41

Ahoj, :mavam:
mohli by jste mi poradit??? Dlouhodobě mě bolí záda, dole v kříži. Jakmile něco dělám např. na zahradě nemůžu se kolikrát narovnat, jako by se my tam něco skříplo a hrozně to bolí někdy mám i pocit že se počůrám. Bolí někdy víc někdy míň, někdy je my strašně příjemné usínat s ohřívací lahví. Mám sedavé zaměstnání, takže vím co je bolení za krkem a rozlámaná záda, ale tohle se teď přidalo a nevím co to vlastně je a proč?? Máte s tím někdo zkušenost??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1972
29.5.13 23:03

Ahoj, už jednou jsem na záda doporučovala Dornovku, protože ta mně velice pomohla a vím i o dalších případech, kdy přinesla úlevu od problémy se zády. Je ale důležité mít dobrého maséra.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Huhhyna
8.12.13 20:35

Zdravé sezení

Velmi důležité je zdravé sezení. Určitě zauvažujte o pořízení kvalitní židle, obzvlášť k počítači. Vyplatí se trošku zainvestovat :)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat