Bolest zad po masáži

39
21.5.14 19:38

bolest zad po masáži

Po klasické masáži mě bolí záda, že se jich nemůžu ani dotknout, na některých místech mám modřiny a spát jsem mohla jen na břiše. Je tu nějaká masérka, která by mi vysvětlila, proč tomu tak je a zda je to v pořádku? Prosím o odpovědi pouze od kvalifikovaných. Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
397
21.5.14 19:41

Neni to v poradku, masaz by bolet nemela a uz vubec ne s modrinami pote..Rada: uz tam nechodit :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1521
21.5.14 20:01

Mno…tak já už vidím že dnes si na záda taky nelehnu, byla jsem na rozmasírování u rehabilitační sestry, takže já si myslím že to být může, vždyť už jen ta masáž příšerně bolí, teda mně, např. reflexní. Záleží jestli máš se zády nějaké problémy, ne? Po klasické sportovní či relaxační masáži snad takový stav být nemá ne??
jsem zvědavá na příspěvky z řad povolanějších.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ily
454
21.5.14 20:09

Ja jsem po masazi zad, krku i rukou ctyri dny, az dnes me bic neboli. Jinak prvni tri dny jsem myslela, ze umru, nemohla jsem otocit hlavou, na zada si ani sahnout.. A upozornuji, masaz byla prijemna a vubec nebolela!!! :think: taky nevim proc tomu tak je, ale vim ze maserka rikala, ze jsem hodne ztuhla, tak mozna proto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
397
21.5.14 20:53

Pri klasicky masazi se zasahuje pouze do svalovych struktur, dela se emulzi, olejem naproti tomu reflexni masaz ma v hmatech svoje presny poradi, dela se na sucho a ovlivnuje mimo jine visceralni system - ano tahle masaz - reflexni - muze byt bolestiva a obcas se stava, ze to s clovekem zamava, treba s tlakem.
V dnesni dobe si masersky kurz dela s prominutim kazdej druhej a bohuzel nekteri maseri se snazi cloveka zvalchovat, aby odchazel sotva po svych a pak to dopada tak, ze se nemuzete par dni hybat. Nicmene, pokud boli zada, masaz nepomuze, maximalne na chvili ulevi, ale problem to nevyresi. Chce to konzultovat s fyzioterapeutem a najit chyby v nastaveni tela a ty pak resit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1521
21.5.14 21:42

Já jsem právě byla v rehabilitačním centru na placené masáži, kam už jsem 2× chodila na rehabky tak už je tam mám celkem ozkoušené. Vždycky mě reflexka silně bolela, a vždycky mi říkali že se to musí vydržet (nejsem fňukna, držím i bez říkání:). Takže já bych, zvlášť když mám problémy se zády, jen tak „někam na masáž“ nešla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat