Bolesti v práci

Anonymní
15.4.21 20:37

Bolesti v práci

Zdravím,
zajímalo by mě, jak dlouho jste chodili do práce? A snad neurazím děvčata z kanceláří, ale konkrétně by mě zajímal spíš obchoďák.
Já dělám na pultech uzenin a lahůdek a jsem ve 14 tt. V práci jsem celý den na nohou, stále se nákláním do pultů tak, že si člověk musí kolikrát lehnout na něj přes břicho, manipuluji se zbožím od 4-20 kg.
Ale často mívám bolesti v podbřišku a takový „tlak“ v celý časti od pupiku k podbřišku…
Lékařka o mé práci a bolestech ví, nic mi k tomu neřekne

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23783
15.4.21 20:41
@Anonymní píše:
Zdravím,
zajímalo by mě, jak dlouho jste chodili do práce? A snad neurazím děvčata z kanceláří, ale konkrétně by mě zajímal spíš obchoďák.
Já dělám na pultech uzenin a lahůdek a jsem ve 14 tt. V práci jsem celý den na nohou, stále se nákláním do pultů tak, že si člověk musí kolikrát lehnout na něj přes břicho, manipuluji se zbožím od 4-20 kg.
Ale často mívám bolesti v podbřišku a takový „tlak“ v celý časti od pupiku k podbřišku…
Lékařka o mé práci a bolestech ví, nic mi k tomu neřekne

A co by ti k tomu mela rict?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1234
15.4.21 20:44

Tvrdne ti pri namaze bricho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3014
15.4.21 20:45

Tak bolesti máme i my děvčata z kanceláří, ono to k těhotenství patří :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.4.21 20:47

@Lily Evans a vy si tam denně přehazujete sem a tam 20 kg?🤣
Já se nebavím o bolestech, který se nechaj přejít ale o těch, kdy člověku vystřelují slzy a to snesu hodně..
Proto se ptám holek, který ví, co ta práce obnáší :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
20997
15.4.21 20:50

Hele já ty bolesti měla i doma, když sem ležela s nohama nahoru. To je roztahovanim dělohy. Pokud je to tak nesnesitelné, ze ti tečou slzy, tak si nech napsat neschopenku, ta se dneska dává na každý prd :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

@peclen ano

• Citovat
  • Nahlásit
3014
@Anonymní píše:
Já se nebavím o bolestech, který se nechaj přejít ale o těch, kdy člověku vystřelují slzy a to snesu hodně..
Proto se ptám holek, který ví, co ta práce obnáší :srdce:

Ne, ale celkem běžně nosim patnáctikilovou dceru :nevim: jako když nechceš pracovat, nepracuj, nevim co v tom hledáš za složitosti. Řekni doktorovi že chceš PN a když k ní shledá důvod, tak ti ji napíše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15949
15.4.21 20:53
@Lily Evans píše:
Tak bolesti máme i my děvčata z kanceláří, ono to k těhotenství patří :)

No, co si budeme povídat. My děvčata z kanceláří si přeci jen můžeme na té židli udělat víc pohodlí ;)

Zakladatelko, pokud ti naklánění se přes břicho nedělá dobře, budeš zkrátka muset požádat nadřízené o jinou práci. Ale věř mi, stání na nohách v 14tt je pořád pohoda. Bude hůř…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
993
15.4.21 20:55

Tlak a bolesti k tehotenstvi tak nejak patri. Telo se musi prizpusobit a zena to v mensi ci vetsi mire nejak pociti. Ja treba ucila - cely den na nohou, protoze u mrnat to nejde sedet za stolem. Ze skoly, do skoly jsem tahala sešity, pomucky, absolvovala skolni akce, vylety,… a i treba spala s detma ve skole.
Tehotenstvi je jiny stav, ale neni to nemoc. A ano, jsou lekari, kteri ti napisou neschopenku hned a taky ti, kteri za zadnpu cenu. Mne samotne doktorka taky nabidla neschopenku hned pri potvrzeni tehotenstvi, ale s dik, jsem to odmitla, protoze bych se doma zblaznila.
Pokud ti tvrdne brisko, doporucuju horcik. Pokud nekrvacis, melo by to snad byt vsechno v poradku :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
993
15.4.21 20:58
@Anonymní píše:

Jako tehotna, ze zakona, tak tezka bremena nosit nesmis. Myslim ze limit je nejak kolem 8 kg.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3014
15.4.21 20:58
@Kakika píše:
No, co si budeme povídat. My děvčata z kanceláří si přeci jen můžeme na té židli udělat víc pohodlí ;)Zakladatelko, pokud ti naklánění se přes břicho nedělá dobře, budeš zkrátka muset požádat nadřízené o jinou práci. Ale věř mi, stání na nohách v 14tt je pořád pohoda. Bude hůř…

Zrovna dneska, kdy mi tekly slzy z bolavejch zad, a nebylo kdy si lehnout, bych o tom pohodlí skoro i polemizovala :mrgreen: a to mám dobrou židli, jen mě prostě bolí záda. Ale jako jo, je to rozhodně lepší než stát u pultu. Na nepříjemnostech těhotenství to ovšem celkem nic nemění, to je pro některé z nás otravné a bolestivé i kdybychom ležely v peřinách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8199
15.4.21 21:01
@Anonymní píše:

když jsem dělala na pultu a otěhotněla kolegyně, přesadili jí na kasu
nejde se domluvit s vedením?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7489
15.4.21 21:04

Můžeš požádat o přeřazení na jinou práci, jako těhotné to určuje zákoník a zaměstnavatel to musí řešit. Pokud doktorka říká, že vše v pořádku, o neschopence nemluví, tak si přečti příslušnou část zákoníku práce a písemně požádej o přeložení na pozici vhodnou pro těhotnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15949
15.4.21 21:10
@Lily Evans píše:
Zrovna dneska, kdy mi tekly slzy z bolavejch zad, a nebylo kdy si lehnout, bych o tom pohodlí skoro i polemizovala :mrgreen: a to mám dobrou židli, jen mě prostě bolí záda. Ale jako jo, je to rozhodně lepší než stát u pultu. Na nepříjemnostech těhotenství to ovšem celkem nic nemění, to je pro některé z nás otravné a bolestivé i kdybychom ležely v peřinách.

Při obou těhotenstvích jsem nejvíc trpěla v posledním trimestru, kdy se rozvolňovala pánev. Brrr, ještě teď to mám v živé paměti :lol:

Tak se drž, je to občas náročné, ale většině žen to stojí za to střihnout si to víckrát :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat